بازدید 4515

واکنش عضو دفتر رهبری به حذف دیوارنگاره ولیعصر

مهدی فضائلی توئیتی در واکنش به حذف دیوارنگاره میدان ولیعصر تهران منتشر کرد.
کد خبر: ۱۱۹۵۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶ 26 September 2023

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، مهدی فضائلی عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در توئیتی نوشت: جلوگیری از بنگاه داری ‎بانک ها، مطالبه جدی ‎رهبر انقلاب است. این مطالبه، تحت تأثیر دیوار نگاره یا حذف آن قرار نمی‌گیرد.
 
 گفتنی است، چند روز پیش جدیدترین طرح دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) رونمایی شد که به موضوع بنگاه‌داری بانک‌ها و آسیب زدن این موسسات به اقتصاد کشور پرداخته بود، اما به فاصله‌ای کوتاه این دیوارنگاره برداشته شد.
 
دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر برگرفته از جمله مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت در شهریور۹۷ بود.
  
در این دیدار، ایشان با انتقاد از ادامه بنگاهداری بانک‌ها و کار‌های هزینه آور دیگر نظیر افزایش شعبه‌های بانکی فرمودند؛ «بانک مرکزی باید با نظارت کامل و دقیق مانع بروز مشکلاتی نظیر مسائل سپرده‌گذاران برخی بانک‌ها و مؤسسات مالی شود. نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها موجب می‌شود بانک‌ها به این وضع نرسند. وقتی هم که به این وضع رسید بالاخره باید برخورد کرد.
 
چرا بانک‌ها مشکل نقدینگی پیدا می‌کنند برای اینکه شعبه زیاد می‌کنند. برای اینکه آسایشگاه برای افراد خودشان می‌سازند. بنده یک وقتی در تهران از جایی عبور می‌کردم، دیواری طولانی بود که هرچی می‌رفتیم ادامه داشت! پرسیدم این تشکیلات عظیم برای کیست؟ گفتند مال فلان بانک است، بانک غلط می‌کند که چنین کاری کند. حالا اینکه تشکیلاتی است که لابد برای تفریح و این حرف‌ها است.
 
بانک‌ها بنگاه‌داری می‌کنند. جلوی بنگاه‌داری بانک‌ها را بگیرید. بانک برای بنگاه‌داری نیست. البته باید از اول جلوی مشکلات گرفته شود، اما می‌توان با روش‌های مؤثر، با آن دسته از مراکز مالی که برای مردم مشکل به وجود می‌آورند، برخورد کرد.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی