بازدید 3207
۶

ضرغامی: لغو روادید گردشگری ‌را آغاز کردیم

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: لغو روادید با دیگر کشورها از هفته قبل آغاز شده و کشورها به پنج دسته تقسیم و در اولویت لغو روادید قرار گرفتند.
کد خبر: ۱۱۹۵۰۳۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷ 26 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صبح امروز در بدو ورود به استان کرمان با حضور در گلزار شهدای بین المللی کرمان به مقام شامخ شهید سپهبد‌ حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت و دیگر شهدای آرمیده در این مکان مقدس ادای احترام کرد.

سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سومین باری است که به استان کرمان سفر می‌کنم و البته باز هم باید ‌به استان کرمان بیاییم، اظهار داشت: در استان کرمان شهرهای مهم دیگری هم در حوزه ماموریتی ما به ویژه در حوزه میراث فرهنگی وجود دارد که بسیار غنی هستند.

وی بیان کرد: استان کرمان یک استان پهناور با پیشینه ارزشمند تاریخی چند هزار ساله است و می‌توان گفت کرمان به تنهایی یک ایران کوچک است که شناسنامه و هویت ملی ایرانیان به صورت یکپارچه در این استان قابل رویت است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه این استان و برخی از شهرهای آن به دلیل آثار و پیشینه‌‌ای که دارد، در سطح جهانی کاملاً مطرح و شناخته شده هستند، افزود: باید برای شناساندن بیشتر این مزیت‌ها و ویژگی‌ها به مردم دنیا تلاش کرد.

وی با بیان اینکه امروز توفیق پیدا کردیم بر مزار شهید سلیمانی قهرمان ملی کشورمان حاضر شویم، گفت: گلزار شهدای کرمان یک محل کاملاً بین‌المللی است و توصیه شده که در این مکان تابلوهایی به زبان‌های مختلف دنیا به ویژه انگلیسی و عربی نصب شود.

ضرغامی با اشاره به  اینکه این مکان بازدیدکنندگانی و علاقه‌مندانی از سراسر دنیا دارد و پیام‌های شهید سلیمانی باید ‌برای همه گردشگران قابل استفاده باشد، تصریح کرد: آنچه که برای ملت ما اهمیت دارد پاسداری و ترویج مکتب سلیمانی است.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی بهترین عنوان را برای خودش سرباز می‌دانست، ادامه داد: مکتب شهید سلیمانی، مکتب خدمت بی‌ریا به مردم، فداکاری برای مردم و ایجاد وحدت و ایجاد همراهی است؛ امروز راه نجات کشور ادامه مکتب شهید سلیمانی است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اهداف سفر امروز خود به استان کرمان، بیان کرد: در سفر امروز بازدید از پروژه‌هایی در شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد و بم در برنامه است.

وی با بیان اینکه جیرفت به لحاظ  میراث فرهنگی با سابقه 7 هزار ساله‌ای که دارد یک مکتب است، افزود: جیرفت و جایگاه تمدنی میراثی جیرفت در دنیا کاملاً شناخته شده است.

ضرغامی با اشاره به اینکه اقداماتی از قبل در جیرفت انجام شده که امروز این اقدامات بررسی می‌شود، ابزار داشت: برای تکمیل موزه جیرفت اعتبارات زیادی نیاز است که باید راه حل مناسبی برای حل مشکلات اعتباری آن پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های گردشگری زیادی در استان کرمان وجود دارد، گفت: با کمک اعتبارات وزارتخانه‌ای و استانی باید همفکری کرد تا حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری را در استان کرمان تقویت کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه لغو روادید با دیگر کشورها ایده مهمی بود ‌که برای تقویت گردشگری در کنار پیشنهادات متعدد دیگر مطرح شد، افزود: جلسات متعددی در این ارتباط با وزارت امور خارجه داشتیم و این وزارتخانه کاملاً با پیشنهاد وزارت گردشگری هماهنگی دارد.

وی با بیان اینکه این کار آرام آرام شروع و کشورها به پنج دسته تقسیم شده ‌که هر کدام از این گروه‌ها ویژگی خاصی دارند که در اولویت لغو روادید قرار بگیرند، گفت: نخستین مورد لغو روادید در ارتباط با روسیه بود که هفته قبل انجام شد و در ارتباط با دیگر کشورهایی که از نظر ما در اولویت هستند به تدریج و با هماهنگی با سایر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط انجام می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۶
و نتیجه اش شد هجوم افغان ها.
هدف بزرگوارن قطع یارانه هست تو دفتر خدمات نفر بود که میگفت چرا یارانه قطع شده بهش میگفت دوتا ماشین داری و دو بار ترکیه رفتی گول نخورید
ضرغامی: لغو روادید گردشگری ‌را آغاز کردیم (((((((((((((تبریک میگم به ملت انقلابی!!!!!!!!!!!!!! قانون کاپاتالسیون رو که امام راحل لغو کردن!!!!!!!!!!!!!!!!!! دوباره با اجرایی سیم کارت مجزا برای گردشگران خارجی به ایران بازگشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )))))))))))))))))))))))))
ما به اینا که شما میگید توریست نمیگیم / توریست یعنی اهالی غرب کره زمین
آخه این مدیران یا ساده هستن ویا خودشون میزنن به وووووووو دومی صیحح است باسوادتر از اینها باز خودشونن بابا کیش داره از دست میره سفر کشوری وقت ۲۰ درصد کل کشور بعدا آخه از خارج کی میاد یه ایران با اینهمه مخابرات کل دنیا برای ایران نمیدونم شما با این کشور با مردمان خوب به کجا خواهد رسید
بری ملت ایران چی؟ روادید و ویزا برای دیگر کشورها حذف میشود؟ یا فقط برای گردشگران خارجی برداشته شده؟
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه
آخرین اخبار