بازدید 2406
۲

جذب ۱۱ هزار نیروی جدید پرورشی در آموزش و پرورش

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی برای جذب ۱۱ هزار نیروی جدید پرورشی برای این وزارتخانه خبر داد.
کد خبر: ۱۱۹۴۹۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹ 25 September 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، قاسم احمدی لاشکی امروز (۳ مهرماه) در جمع خبرنگاران در اهواز با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای آموزش و پرورش در برنامه هفتم توسعه، اظهار کرد: دولت لایحه برنامه هفتم توسعه را از ماه‌های گذشته به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد. به استناد قانون، اعضای کمیسیون تلفیق برنامه هفتم متشکل از ۹ نفر از کمیسیون برنامه و بودجه و ۳۶ نفر از کمیسیون‌های تخصصی هستند. مدت زیادی است که در این خصوص تلاش شده و موضوعات مختلفی در حوزه آموزش و پرورش بررسی و تصویب شده است.

وی ادامه داد: در ماده ۸۷، موضوعی اختصاصی در آموزش و پرورش در نظر گرفته شد که تا پایان ۱۴۰۶ وزارت آموزش و پرورش به اهداف در نظر گرفته برسد. حمایت‌های خوبی در این برنامه از سهم بودجه عمومی دولت که  ۱۵ درصد است، شده است. برنامه تقویت دانشگاه فرهنگیان و هنرستان‌ها نیز در آن لحاظ شده است.

معاون حقوق و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در خصوص نیروی انسانی و نحوه جذب آن به آموزش و پرورش برنامه‌های خوبی دیده شده است؛ سالانه حدود ۷۰ هزار نفر خروجی بازنشسته داریم بنابراین نمی‌توانیم با جذب سالانه ۲۰ هزار نفر مشکل را حل کنیم و در این خصوص اعلام شده است که تا پایان برنامه هفتم به ازای هر خروجی نیرو، یک ورودی هم داشته باشیم.

وی عنوان کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده، جذب حداقل ۱۱ هزار نیروی مربی پرورشی به زودی به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۲
معاونت پرورشی باید حذف بشود . نیرو در سایر زمینه های مورد نیاز جذب شود
ساعات تدریس مربیان پرورشی را افزایش دادند و فعالیت را به حداقل رساندند
در شهری مثل زاهدان.
حوزه پرورشی رو دریابید تا بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی برطرف شود
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه