بازدید 3261
۷

موشک آمریکایی جو زمین را سوراخ کرد!

پرتاب موشک فضایی آمریکا برای نظارت بر مدار زمین باعث ایجاد سوراخ در جو زمین شده است. این حفره‌ها هیچ تهدیدی برای افراد روی سطح زمین ایجاد نمی‌کند و به طور طبیعی در عرض چند ساعت بسته می‌شوند زیرا گازهای ترکیب شده دوباره یونیزه می شوند.
کد خبر: ۱۱۹۴۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴ 24 September 2023

به گزارش تابناک، فارس نوشت: موشکی که ماهواره نیروی فضایی ایالات متحده را به مدار می‌برد، احتمالا پس از بلند شدن حفره‌ای را در جو زمین ایجاد کرده است.

این موشک حامل ماهواره Victus Nox نیروی فضایی (به لاتین به معنی تسخیر شب) بود که ماموریت آگاهی از حوزه فضایی را برای نظارت بر آنچه در محیط مداری اتفاق می افتد انجام می دهد.

این پرتاب پس از پراکنده شدن، توده درخشش قرمز کم رنگی در آسمان باقی گذاشت که نشانه‌ ایجاد حفره در یونوسفر توسط موشک است. یونوسفر بخشی از جو زمین است که در آنجا گازها یونیزه می‌شوند و 645 کیلومتر بالاتر از سطح زمین امتداد دارد.

 

این اولین حفره یونوسفر نیست که در سال جاری مشاهده شده است. در ماه جولای، (تیر_مرداد)پرتاب موشک فالکون 9 اسپیس ایکس، لکه‌های قرمز عظیمی را در بالای آریزونا ایجاد کرد که صدها مایل قابل مشاهده بود.

لایو ساینس قبلا گزارش داده بود زمانی که سوخت مرحله دوم موشک‌ها در قسمت میانی یونوسفر، بین200 تا 300 کیلومتر بالاتر از سطح زمین می‌سوزد، حفره های یونوسفر ایجاد می کنند. در این ارتفاع، دی اکسید کربن و بخار آب اگزوز موشک باعث می شود اتم های اکسیژن یونیزه شده دوباره ترکیب شوند یا دوباره به مولکول های اکسیژن طبیعی تبدیل شوند. این فرآیند مولکول‌ها را تحریک می‌کند و آنها را به انتشار انرژی به شکل نور سوق می‌دهد. این اتفاق شبیه به شکل‌گیری شفق‌های قطبی است.

این حفره‌ها هیچ تهدیدی برای افراد روی سطح زمین ایجاد نمی‌کند و به طور طبیعی در عرض چند ساعت بسته می‌شوند زیرا گازهای ترکیب شده دوباره یونیزه می شوند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
چرت
جو که پارچه نیست سوراخ شود!
نمیشه این سوراخ را رفو کرد، از نظر علمی امکام دارد؟
امریکا رو به سقون ونابودیست ؟؟....
جو زمین نیست...اینها تلاش برای رفتن به آنور گنبد آسمان ورسیدن به دنیاهای احتمالی دیگر است که تاحالا احدی از آن عبور نکرده است...کلا داستانهای سفر به فضا همه تخیلی بوده وایستگاههای فضایی هم همه زیر گنبد اسمان قرار دارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
با با تو دانشمند کی بودی نابغه
بقول مرحوم....هر کی لایه اوزون رو سوراخ کرده، خودش هم بدوزه
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی