بازدید 2770

مجوز چین برای صادرات مواد تراشه‌سازی

کد خبر: ۱۱۹۴۴۹۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۱ 22 September 2023

وزارت بازرگانی چین در راستای شرایط جدید تعیین شده توسط پکن، اعلام کرد: برخی از شرکت‌های چینی مجوز صادرات محصولات گالیوم و ژرمانیوم را دریافت کرده اند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که این وزارتخانه، درخواست‌های مجوز صادرات بعضی از شرکت‌ها را تایید کرده است که طبق شرایط تعیین شده بوده اند.

صادرات ژرمانیوم و گالیوم چین در ماه اوت که کنترل صادرات روی این مواد آغاز شد، کاهش یافت. اما صادرات این دو فلز که در تراشه‌سازی کاربرد دارند، در ژوئیه که خریداران خارجی قبل از اعمال محدودیت‌ها به خرید شتافتند، افزایش پیدا کرده بود.

چین در ژوئیه، محدودیت‌هایی را برای صادرات هشت محصول گالیوم و شش محصول ژرمانیوم اعلام کرد که از اول ماه اوت، اجرایی شدند.

محدودیت‌های مذکور، جدیدترین مرحله در جنگ در حال تشدید بین پکن و واشنگتن بر سر دسترسی به مواد مورد استفاده در ساخت ریزتراشه‌هایی با فناوری پیشرفته است.

قوانین جدید، صادرکنندگان محصولات ژرمانیوم و گالیوم را ملزم می‌کند برای اقلام و فناوری‌هایی با کاربرد دوگانه یا مواردی که کاربردهای نظامی و غیرنظامی دارند، مجوز صادرات دریافت کنند.

 وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که در اواسط ماه اوت، درخواست‌هایی را برای صدور مجوز صادرات دریافت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات ژرمانیوم خام چین در هشت ماهه نخست سال ۲۰۲۳، به ۳۶.۴۸ تن رسید که ۵۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد داشت، در حالی که صادرات گالیوم خام با ۵۸ درصد کاهش در همین مدت به ۲۲.۷۲ تن رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی