بازدید 2363
۲

ادامه تظاهرات مخالفان پاشینیان در پایتخت ارمنستان

معترضان ارمنستانی در پی فراخوان گروه‌های مخالف دولت ایروان، از صبح امروز برای یک روز دیگر در اطراف محل برگزاری نشست کابینه در ساختمانی دولتی در پایتخت این کشور تجمع کردند.
کد خبر: ۱۱۹۴۴۶۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۲ 22 September 2023

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: مقامات ارمنستانی همزمان با برپایی این تجمع انبوهی از نیروهای امنیتی و پلیس را در پایتخت برای حفاظت از ساختمان‌های دولتی در میدان جمهوری این شهر مستقر کردند.

خبرگزاری تاس به نقل از خبرنگار خود در ایروان نوشت، صدها نفر از معترضان ارمنستانی در تجمع در مقابل ساختمان دولت این کشور در میدان جمهوری این شهر حضور پیدا کردند. این تجمع همزمان با شروع نشست اعضای کابینه با حضور نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی در این ساختمان شروع شد.

بر اساس تصاویر منتشر شده از این تجمع، معترضان ارمنستانی با نیروهای امنیتی و پلیس مستقر در مقابل مقر دولت این کشور درگیر  شدند.

معترضان خواهان استعفای پاشینیان به دلیل رخدادها در منطقه قره باغ شده‌اند.

معترضانِ مخالف دولت پاشینیان روز گذشته نیز ضمن برپایی تظاهرات علیه سیاست‌ها و تصمیمات این دولت در قبال قره باغ تلاش کردند تا خیابان‌های شهر ایروان و ورودی‌های ساختمان‌های دولتی را مسدود کنند.

مقام‌های ایروان برای مقابله با تظاهرات امروز نیز چند صف از نیروهای ویژه در برابر ورودی مقر دولت مستقر کردند.

ویدیویی از تجمع امروز نشان می‌دهد، همچنان که معترضان مجددا برای مسدود کردن مسیرهای ورودی و خروجی مقر دولت ارمنستان تلاش می‌کردند، نخست وزیر ارمنستان توانست تحت تدابیر امنیتی، آنجا را ترک کند.

همچنین پایگاه راشاتودی نیز با انتشار ویدیویی از دستگیر شدن رابرت کوچاریان، پسر رئیس جمهور سابق ارمنستان در تجمع شهر ایروان خبر داد.

به نوشته خبرگزاری تاس، طبق جدیدترین آمار منتشر شده توسط وزارت کشور ارمنستان، پلیس این کشور از صبح امروز دست کم ۲۶ معترض شامل آندرانیک توانیان، یکی از رهبران مخالفان دولت را بازداشت کرده است.

آندرانیک توانیان، قانون‌گذار ارمنی برای روز پنجشنبه فراخوان داده بود معترضان با تجمع در میدان جمهوری ایروان در ساعت شش عصر به وقت محلی خواستار استعفای دولت و حفاظت از ارمنی‌های حاضر در قره‌باغ شوند.

معترضان ارمنی نیز با تجمع در موعد مقرر پاشینیان را به تسلیم کردن قره‌باغ به آذربایجان متهم کرده و با استفاده از بطری و سنگ با پلیس درگیر شدند.

روز سه‌شنبه، باکو اعلام کرد که «فعالیت‌های ضد تروریستی در سطح محلی» را در قره‌باغ کوهستانی آغاز کرده تا ظاهراً نظم قانون اساسی را بازگرداند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
پاشینیان به آرتساخ خیانت کرد به ارمنستان و به ایران هم خیانت کرد نباید در برابر الی خانم اردوغانف کوتاه می‌آمد
این جماعت به چی اعتراض می‌کنند؟!!!!؟ به اینکه چرا ارمنستان اراضی اشغالی آذربایجان رو مجبور شده پس بده یا چرا تروریست‌های سلاح‌هاشون رو زمین گذاشتند و تسلیم شدند. واقعا عجب جماعت زیاده‌خواهی و تجاوزگری هستند. فقط زبان زور و اسلحه می‌فهمند
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه