بازدید 10105

نان گران نشده است؛ از مردم بپرسید! / افزایش حقوق سال آینده چند درصد است؟ / سکه و طلا گران نمی‌شود

بسته خبری اقتصادی امروز، تیتر‌هایی مانند نرخ تورم به کانال ۳۰ برگشت، بازگشت قیمت شکر به نرخ مصوب، تکذیب ادعای واردات خودرو با ارز صادرات کشاورزی، زمان شارژ ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی و تغییر دیوارنگاره جنجالی میدان ولیعصر را در بر دارد.
کد خبر: ۱۱۹۴۴۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۷ 22 September 2023

پیمانه اقتصادی تابناک هر روز بسته‌ای خبری از آخرین اخبار و تحولات مهم اقتصادی ایران و جهان را ارائه می‌کند. پیمانه‌ای شامل تغییرات بیست و چهار ساعت اخیر از بازار‌هایی همچون ارز، خودرو، طلا، انرژی و مسکن، که در کنار آن به واکنش‌ها و صحبت‌های اقتصادی مسئولان نیز پرداخته می‌شود.


معاون فرزین: نرخ تورم به کانال ۳۰ برگشت

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: دولت در مهار تورم موفق بوده است، به طوری که از ابتدای امسال تورم کشور ۱۶ واحد درصد کاهش پیدا کرد. یعنی از تورم حدود ۵۵ درصدی به تورم ۳۹ درصدی رسیده‌ایم.  

سال آینده حقوق کارمندان چند درصد بیشتر می‌شود؟

تسنیم: پیگیری‌ها نشان می‌دهد، سازمان برنامه و بودجه برای سال آینده افزایش علی الحساب ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت را در دستور کار قرار داده است. این موضوع از ان جهت حائز اهمیت است که تیم اقتصادی دولت سیزدهم (با وجود کنار رفتن رئیس سازمان برنامه و رئیس بانک مرکزی در سال ۱۴۰۱) بر کاهش هزینه‌های جاری با هدف جلوگیری از ناترازی بودجه دولت تاکید داشته است. اما تبعات تورمی موضوعاتی از جمله حذف ارز ترجیحی به گونه‌ای بوده که گویا برای سال آینده نیز دولت مجبور به افزایش حداقل ۲۰ درصدی حقوق کارمندان خود شده است.

تکذیب ادعای واردات خودرو با ارز صادرات کشاورزی

بانک مرکزی انتشار برخی اخبار و ادعا‌ها مبنی بر اینکه طی آخرین تصمیم، واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد را تکذیب کرد.

دولت پاس گل مجلس برای واردات خودرو را هرچه سریعتر گل کند

احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ضرورت تسریع در تصویب آئین‌نامه واردارت خودرو‌های کارکرده، گفت: انتقادی که این روز‌ها به برخی از دولتمردان داریم این است که مشکلات مردم مانند آئین‌نامه واردات خودرو بلاتکلیف مانده است در حالیکه مردم به شدت پیگیر ابلاغ این آئین‌نامه هستند تا بازار ار رکود خارج شود.  نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از معطل ماندن آئین‌نامه واردات خودرو در هیات وزیران، ادامه داد: از دولتمردان خواهش می‌کنم که موضوعات را اولویت‌بندی کنند و براساس آسیب شناسی صورت گرفته معضلات روز کشور را رفع کنند.  با توجه به مشکلات کنونی، باید هر روز شاهد این باشیم که در هیات وزیران یک مصوبه امیدآفرین مانند تعیین تکلیف واردات خودرو تصویب شود، امیدواریم با توجه به اینکه به نیمه دوم سال وارد می‌شویم تصمیمات مناسبی در هیات وزیران اخذ شود. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مجلس کار خود در حوزه خودرو را با تصویب واردات خودرو‌های نو و کارکرده تمام کرد، افزود: مجلس سه سال برای به ثمر رسیدن این قانون جنگید؛ از مخالفت‌هایی که در دولت و وزارت صمت وجود داشت تا هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت باید پاس گل مجلس در واردات خودرو را هرچه سریعتر گل کند، تصریح کرد: واردات خودرو موجب می‌شود که خودروسازان نیز انگیزه بیشتری برای ارتقا کیفیت و کاهش هزینه تمام شده تولید خودرو داشته باشند.

زمان شارژ ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی

۶۰ لیتر سهمیه بنزین مهر ماه خودرو‌های شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد شنبه (یکم مهرماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود. لازم به ذکر است سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا شش ماه بود که به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد؛ بنابراین سهمیه واریزی ماهانه خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود.

تورم در کانادا با گرانی بنزین بالا رفت

اداره آمار کانادا اعلام کرد: بالا رفتن قیمت بنزین، تورم در این کشور در ماه اوت را تا ۴ درصد افزایش داده است. تورم در ماه قبل از آن برابر با ۳.۳ درصد بود. افزایش جهانی قیمت نفت و بنزین تورم در کل دنیا را بالا برده است. طبق آمار رسمی، قیمت بنزین در کانادا ۰.۸ درصد در ماه اوت نسبت به سال گذشته افزایش داشته، در حالی که در ماه جولای ۱۲.۹ کاهش داشت.

مردم در صف نانوایی ها، هرگونه «افزایش قیمت نان» را «تکذیب» کردند!

معاون استاندار و فرماندار تهران روز جمعه در جمع خبرنگاران، دلیل بعضی از شایعات درباره افزایش قیمت نان را تغییر در نوع آرد بعضی از خبازی‌ها اعلام کرد و گفت: این موضوع از قبل هم مرسوم بوده و درخواست تغییر آرد نوع یک به نوع ۲ مورد بررسی قرار می‌گرفته است که ما به‌التفاوت توسط یارانه دولت برای نانوایی‌ها تامین می‌شود و تاثیری در قیمت نان به هیچ عنوان نداشته است. فرماندار تهران افزود: به همین دلیل بعضی از نانوایی‌ها سوء استفاده کرده و اقدام به افزایش قیمت نان می‌کردند که این موضوع نیز در دستور کار شورای آرد و نان قرار دارد. وی از مردم خواست به شایعات توجه نکرده و هرگونه افزایش قیمت را به تعزیرات آرد و نان گزارش دهند. قیومی، افزایش دسترسی مردم از نظر کمّی و افزایش کیفیت را از اهداف شورای آرد نان عنوان کرد و ادامه‌داد: در هر دو شاخص برنامه‌های منسجم و اثربخشی تدوین و به‌زودی اجرایی می‌شود، به گونه‌ای که میزان آرد اختصاص یافته به خبازی‌ها ساماندهی و کیفیت نان نیز تغییرات محسوسی خواهد داشت.

مردم در صف نانوایی ها، هرگونه «افزایش قیمت نان» را «تکذیب» کردند!

معاون استاندار و فرماندار تهران اضافه‌کرد: نظارت بر فعالیت نانوایی‌ها در راستای افزایش کیفیت و جلوگیری از هرگونه انحراف در زمینه آرد توزیعی به صورت مستمر توسط دستگاه‌های متولی ادامه دارد و در این زمینه هیچ گونه کم‌کاری پذیرفتنی نیست. وی تاکید کرد: بررسی‌های میدانی در سطح شهر تهران نیز نشان از تغییر نکردن قیمت انواع نان دارد و مردم حاضر در صف خبازی‌ها نیز هرگونه افزایش قیمت را تکذیب کرده و به نوعی از کیفیت نان در بسیاری از نانوایی‌ها اعلام رضایت داشتند. /ایرنا

از مالیات فوتبالیست‌ها، هنرمندان و اینفلوئنسر‌ها چه خبر؟

سخنگوی سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: در سال‌های گذشته تأکید بر اخذ مالیات از افراد صاحبان درآمد بالا بود، اما آن‌ها شناسایی نمی‌شدند و بنابراین مالیاتی هم وصول نمی‌شد، اما از دو سال اخیر تأکید سازمان مالیاتی و دولت بر این است کسانی که درآمد بالایی دارند و تاکنون شناسایی نشده‌اند از محل اطلاعات حساب‌های بانکی آن‌ها که مشکوک به حساب‌های تجاری هستند و افراد با درآمد بالا مانند بلاگرها، اینفلوئنسر‌ها و کاربران فضای مجازی کاربرمحور مانند اینستاگرام که اگر درآمد بالایی داشته باشند، باید شناسایی و مالیات از آن‌ها گرفته شود. برخی افراد درآمد نجومی دارند و باید تأکید کنیم که درآمد آن‌ها شناسایی و از آن‌ها مالیات واقعی گرفته شود و تاکنون بیش از ۵۵۰ بلاگر و اینفلوئنسر و صاحب درآمد بالا شناسایی شده‌اند. برای برخی از آن‌ها طبق اطلاعات قبلی برگه تشخیص مالیات صادر شده بود، اما با اطلاعات جدیدتر برای برخی از این افراد حتی برگه متمم تشخیص مالیاتی هم صادر شد، چون اطلاعات کامل از خرید و فروش‌ها و حساب‌های بانکی آن‌ها و درآمد تبلیغاتی به دست آمد. وی در مورد مالیات فوتبالیست‌ها گفت: ادارات مالیاتی که اطلاعات قرارداد‌های بازیکنان فوتبال در آن‌ها رسیدگی می‌شود و بازیکنان لیگ‌های برتر فوتبال باید بدهی مالیاتی نداشته باشند و برگه مفاصا حساب مالیاتی ارائه کنند تا کارت بازیگری برای آن‌ها صادر شود. سخنگوی سازمان امور مالیاتی در مورد مالیات هنرمندان نیز گفت: طبق بند (ل) ماده ۱۳۹ قانون مالیات‌های مستقیم فقط آن بخش از فعالیت‌های هنری که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، معاف از مالیات بوده، اما بقیه هنرمندان اگر درآمدی دارند مشمول مالیات می‌شوند. موحدی بکنظر اظهار داشت: در بودجه امسال، معافیتی برای مالیات هنرمندان وجود ندارد. /فارس

ممنوعیتی که نفت را گران کرد

رویترز: به دنبال نگرانی مجدد بازار‌های جهانی در مورد عرضه در جهان به علت ممنوعیت صادرات سوخت از روسیه قیمت نفت در معاملات امروز بازار‌های جهانی، قیمت نفت افزایش یافت. این نگرانی اثر موانع اقتصاد کلان و بالا ماندن نرخ بهره بر بازار‌های نفتی را خنثی کرد. هر بشکه نفت برنت با ۸۰ سنت افزایش ۹۴.۱۰ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۹۸ سنت افزایش ۹۰.۶۱ دلار معامله شد. قیمت هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته نسبتا ثابت مانده بود در حالی که طی ۳ هفته پیش از آن به علت نگرانی در مورد عرضه کم در جهان، ۱۰ درصد رشد قیمتی را ثبت کرده بودند.

خبرگزاری دولتی تاس اعلام کرد: شرکت شرکت «ترنس‌نِفت» روسیه، ارسال گازوئیل به پایانه‌های مهم «پریمورسک» و «نووروسیسک» در دریای سیاه و بالتیک را در روز جمعه به حالت تعلیق درآورده است.

به این دو دلیل، منتظر افزایش قیمت طلا و سکه نباشید

کشتی آرای فعال بازار طلا پیش‌بینی کرد: با توجه به شرایط موجود و تعطیلات پیش رو تا اواسط هفته آینده قیمت‌ها ثابت بماند و تغییر قابل توجهی نداشته باشیم. وی توضیح داد: بازار‌های جهانی و بازار‌های داخلی در روز‌های یکشنبه و دوشنبه تعطیل هستند و تنها عامل تاثیرگذار می‌تواند نرخ ارز باشد که آن هم پیش‌بینی می‌شود به دلیل مدیریت نرخ ارز ثابت بماند و تغییری را شاهد نباشیم. /ایرنا

دیوارنگاره جنجالی میدان ولیعصر تغییر کرد؟

بامداد روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ از جدیدترین دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) تهران با موضوع بنگاه‌داری بانک‌ها رونمایی شد. اما امروز در فضای مجازی خبری مبنی بر جمع‌آوری این دیوارنگاره منتشر شد و تصویر مرتبط با این خبر در ادامه مشاهده می‌شود:

مردم در صف نانوایی ها، هرگونه «افزایش قیمت نان» را «تکذیب» کردند!

رشد قیمت مسکن در بسیاری از شهرها منفی شد

وزیر راه و شهرسازی نظارت و ساماندهی مشاوران املاک، کنترل بازار و مصالح و خروج مصالح سیمان و فولاد از بورس کالا را در کنترل و کاهش قیمت مسکن امری مهم دانست و گفت: طی چهار ماه گذشته رشد قیمت مسکن در بسیاری از شهرها منفی شده است.

بازگشت قیمت شکر به نرخ مصوب؛ تا چند روز دیگر

دبیر انجمن صنایع قند و شکر ایران، در خصوص توزیع شکر در بازار گفت: کارخانجات قند از دهم شهریور ماه چغندرقند را تحویل گرفته و کار خود را آغاز کرده‌اند. وی افزود: هم‌اکنون ۱۲ کارخانه مشغول به کار هستند و تا هفته آینده ۲۰ کارخانه دیگر آغاز به کار خواهند کرد و از دهه دوم مهر با ورود نیشکر به کارخانجات، تولید شکر افزایش خواهد یافت. دانایی بیان کرد: پیش‌بینی‌ می‌شود، در ۶ماهه دوم سال، یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید شود. دبیر انجمن صنایع قند و شکر ایران گفت: هیچ‌گونه کمبودی در تنظیم بازار و تأمین شکر  در ۶ماهه دوم سال نخواهیم داشت و تا چند روز آینده قیمت شکر به نرخ مصوب باز می‌گردد. وی بیان کرد: در سراسر کشور ۲۹ کارخانه چغندر وجود دارد که تا هفته آینده فعالیت خود را به صورت کامل آغاز می‌کنند و ۹ کارخانه نیشکر هم از هفته دوم مهر شروع به کار می‌کنند. /صداوسیما
 
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۴۹
حاجی من با حقوق سال آینده کاری ندارم ولی تازه شروع کردن کم کردن
پاسخ ها
مهران
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
می گم گرانی نان رو از مردم پرسیدین . کاهش تورن رو هم ازمردم یا ننه جون فلانی بپرسید ... دروغگو ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
نان گران نشده است.
نان مردم «آجر» شده است!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
تورم دوساله دولت رییسی از 500 درصد عبور کرده
افزایش حقوق در دوسال گذشته به 80 درصد هم نرسیده
اگر می خواهید کارمندان را قتل عام کنید
رک وپوست کنده بگویید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
والا هر نانوایی بخوای نون بخری
اول باید منتظر بشی افغانی ها 100 تا 100 نون بخرند تا نوبتت بشه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
هزینه خورد و خوراک یک روز سفر وزیر کار را شنیدید ؟ 120 میلیون ناقابل برای خورد و خوراک 10 نفر . لیست غذاها را هم بخوانید . وزیر و معاون وزیری که برای صبحانه جوجه و شیشلیک می خورد حتما توهم زده و افزایش قیمت را تکذیب خواهد کرد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
تابناک راسا در خصوص نان گزارشی تهیه کن بنظر من شرایط کنونی به یک بحران ختم می شود
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
اقدامات صورت گرفته، رشد نقدینگی و پایه پولی و نرخ تورم طی یک سال اخیر (از شهریور ۱۴۰۰ تاکنون) کاهش معنی‌داری را تجربه کرده‌اند؛ هر چند کماکان در سطوح بالایی قرار دارند و لازم است با سرعت و شدت بیشتری تا رسیدن به سطح مطلوب و هدف­گذاری شده خود طی روندی مستمر و پایدار کاهش یابند.
بازنشسته حداقلی بگیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
کیهان رفیق شریعتمداری اعلام کرده که رشد اقتصادی ۶/۲ درصد !!؟؟

و نرخ تورم به ۳۰ درصد شده است !!!؟؟؟

ایکاش تنها یک هفته ، هر مسولی که دروغ میگفت ، دماغش همچون پینوکیو دراز میشد !؟

حقوق بازنشستگان و کارگران حداقلی بگیر زیر ۸ میلیون تومان است

و نرخ خط فقر و معیشت حداقل ۲۵ میلیون تومان است

تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل!!؟؟
ای کاش مراجع مثل قدیم حرف میزدن و در سکوت نبودن که مسوولین به این راحتی دروغ بگن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
البته مراجع فعلی با گذشتگان تفاوت دارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
از زمان شروع به کار دولت سیزدهم را به طور عمده می‌توان ناشی از سختگیری مقامات دولت در پولی کردن کسری بودجه و حتی تسویه تنخواه دولت قبل دانست. دولت سیزدهم در شروع به کار خود با کسری بودجه سنگین ناشی از عدم تحقق منابع پیش بینی شده در قانون بودجه ۱۴۰۰ مواجه بود.
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
مرجع تقلید باید شجاعت داشته باشد جزء شرایط مرجع است
وقتی وزن نان کم می شود. یعنی غیر رسمی نان گران شده. حتما لازم نیست قیمت تغییر کند. واقعیت ملموس در نانوایی ها که اگر کسی منکر شود. باید به سلامتی آن فرد شک کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
دیگه خبری از اون نون سنگک 2 متری نیست. اگر باشه بالا 50 هزار تومن است.
نان گران نشده است؛ از مردم بپرسید!

برخی مسئولین چگونه ...... می گویند .
در اسلام ، انجام چه رفتاری ، معادل با دشمنی خداست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
اداره مملکت با دروغ غیر ممکن است.
سعی کنید نام نیکی از خود در تاریخ به جای گذارید.

برادربسیجی
خواهرسایبری
روحانی
وزیر
نماینده
استاندار
فرماندار
ایندوروزه دنیا و این پست ومقام ها خیلی زود خواهد گذشت.
انتقاد سازنده ومصلح :
ازسازمان برنامه و بودجه کشور - وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی - صندوق بازنشستگی کشوری - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی - وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی به علت عملکرد خلاف قانون وایجاد نارضایتی عمومی در میان بازنشستگان کشوری
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند‌:

((بيانات مقام معظم رهبري به مناسبت روز بازنشستگان وضع فعلى بازنشستگان به صورت يك الگو مقابل چشم كاركنان فعلى قرار خواهد گرفت مقام معظم رهبري تصريح كردند: به وضعيت بازنشسته‌ها برسيد. اگر مى‌خواهيد در دستگاه شما افراد خوب كار كنند، راهش اين است كه به بازنشسته‌اى كه الان هيچ كارى براى شما نمى‌كند، خوب برسيد. اگر خداى ناكرده نسبت به بازنشستگان بى‌اعتنايى، بى‌احترامى و بى‌توجهى شود و آنها دچار مشكل شوند، اين آيينه‌ى فرداى كاركنان امروز خواهد بود. - بازنشستگان، نيروى فعاله‌ى كشور در اندكى پيش از اين هستند كه تلاش كرده‌اند، زحمت كشيده‌اند، بسيارى از آنها شب و روز و عمر و جوانى خود را صرف كار كرده‌اند و بايد كشور به اين تلاش و به اين زحمت‌كشى مستمر دوران عمر پاسخ گويد. - اين را بدانيد كه وضع فعلى بازنشستگان، در واقع هميشه به صورت يك الگو در مقابل چشم كاركنان فعلى دولت قرار خواهد گرفت. هرچه وضع بازنشستگان در كشور بهتر باشد، كاركنان فعلى دولت با دلگرمى بيشترى كار خواهند كرد؛ چون مى‌دانند فردا كه به آن وضع رسيدند، اوضاعشان خوب خواهد گذشت.و.....))
مشکل ایجاد شده:
1- حقوق با زشستگان کشوری را طبق حکم اول سال 1402 پرداخت ننمودند در ماه شهریور با 10 درصد کمتر پرداخت شد (تخلف 1) ومغرور هستند واطلاع رسانی نکردند. وعذر خواهی نکردند.
2- طبق قانون متناسب سازی تورمی حقوق ماه شهریور 1402را طبق قانون برای یک سری ادارات با رانت ونفوذی انجام دادند ولی برای بازنشستگان کشوری بر اساس قانون انجام ندادند(تخلف 2) ومغرور هستند واطلاع رسانی نکردند. وعذر خواهی نکردند

3- معوقات حقوقی قانونی 1400 را که قول داده بودند پرداخت نمایند پرداخت نکردند(تخلف3) ومغرور هستند واطلاع رسانی نکردند. وعذر خواهی نکردند
4- همسان سازی حقوق یا ادغام صندوق های بازنشستگی برای رفع تبعیض واجرای عدالت حقوقی را انجام ندادند(تخلف4) ومغرور هستند واطلاع رسانی نکردند. وعذر خواهی نکردند
5- الحاق به بیمه ای با اسم آتیه که در 3 سال برای عینک 200 هزار تومان سقف گذاشتند، برای دندانپزشکی هیچ هزینه قبول نمی کند وبرای ویزیت پزشکان سقف صفر است بازنشسته باید همه پول را پرداخت کند(نحوه ضعیف خدمت به بازنشسته)
6- ایجاد تحریک پذیری و تشنج در میان بازنشستگان با عملکرد ضعیف با عدم مدیریت و عدم توانمندی در حل مشکل و پاسخگویی
7- مولفه حق مسکن 30 سال خدمت را در حکم حقوقی بازنشستگی لحاظ نشده است ولی برای برخی شده است.
پیشنهاد:
1- مسئولان موصف به سخنان مقام معظم رهبری در باره بازنشستگان توجه نمایند
2- مدیران شایسته و توانمند در جریان این عملکرد ضعیف زیر مجموعه خود باشند تا خلاف قانون انجام ندهند
3-پاسخگو باشند
4- به خدا توکل کنند وبرای عدالت و رفع تبعیض رضایتمندی واجرای قانون تلاش کنند ومردم عملکردشان را رصد می کنند.
5- بازنشستگان را بی احترامی وتحریک نکنند وبه قانون عمل نمایند
8- مسئولان وزارت بهداشت پیگیر مطالبات قانونی بازنشستگان خود باشند ت
وبه عنوان مسئول و مطلع وپیگیر عمل نمایند تا بازنشستگان از حق قانونی شان مثل سایر ادارات بهره مند شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
حقوق بازنشستگان کشوری کمترین حقوق بین بازنشستگان کشور است
در سال ۶۵ ، طرح تجسس مردم بر مردم مطرح شد و فقها ، آن را حرام شرعی دانستند و مردود شد .
حال در لایحه حجاب ارسال از سوی مجلس
تجسس برخی مردم بر مردم مطرح شده که از لحاظ شرعی ، حرام است .

آقایان امنیتی ، لطفا احکام اسلام را لااقل رعایت کنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
این طرح حجاب چیه دیگه حجاب باید فرهنگ سازی بشه باید از ته دل مردم قبول کنن واقعا چه کار زشتی که برای ان جریمه و پول درست کردند خجالت داره و نماینده های مثلا مردم به ان رای دادند در حقیقت طرحی برای پر کردن جیبها است
دروغگو دشمن خداست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
نمیتونم هیچ ارتباطی بین حرف مسولان و حرفهای رییسی در سازمان ملل برقرار کنم خدایا صبر بده
محسن
| Belgium |
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
اگر مسٸولین حرف راست یزنند باید شک کرد؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
علاوه بر این، تسویه ۵۵ هزار میلیارد تومان تنخواهی که دولت قبل از بانک مرکزی برای هزینه‌های خود دریافت کرده بود به دولت سیزدهم موکول شده بود.
عجب گران نشده سه تا نون فسقلی ساده میخری میشه 30 هزار تومن بعد گران نشده بابا شما کی هستید دیگه !!!!!!موندم این همه اعتماد بنفس از کجا اوردید بخدا
خوب پس بالاخره پذیرفتید که تورم ابتدای سال 55 درصد بود!!!
نان گران نشده بنزین کران نخواهد شد تورم کاهش یافته همه چیز خوب است از آن بالا کفتر می آید چقدر ما خوشحالیم
کسی نمی تونه خونه بخره بهمین دلیل رکود حاکم شده و نه اقدامات شما!!!!
البته بعید نیست وزیر ادعا کنه که مردم چون نیاز به مسکن ندارند خانه نمی خرتد و رکود حاکم شده!!!!
معاون فرزین: نرخ تورم به کانال ۳۰ برگشت

آقای معاون قیمتها از اول سال تا حالا بیشتر از 50 درصد بالا رفته با فرض اینکه الآن در میانه سال سرعت رشد تورم هم 39 درصد شده باشد ( اگر راست باشد و عدد سازی نباشد ) چه ربطی به قیمت های الان دارد آیا تخم مرغ 120 تومانی به قیمت اول سال بر می گردد . جواب معلوم است " خیر " خوب پس پز چی میدهی ؟ منت بر سر کی می گذاری ؟ به کی دروغ می گویی ؟ خدا که همه چیز را می داند و مردم هم در بازار و خیابان و مغازه ها همه چیز می بینند پس سر خود را از زیر برف بیرون بیاور تا عجل سراغت نیامده .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
راست میگه ماهی 30 درصد
آقا افزایش 20% حقوق خیلی زیاده حتی خیلی بیشتر از تورم! کمش کنید!
در خیابان تسلیمی اختیاریه تهران بااینکه تابلو قیمت هردانه نان بربری 1800تومان می باشد نان بربری ساده 3000 تومان وکنجدی 5000 تومان وقالب فروش نان کنجدی می باشد
افزایش حقوق کارمند وکارگرباید ۴۰ درصد باشد. هزینه های زندگی غیرقابل کنترل شد. کارمندان فقط جوابگوی۱۰ روز ازماه رامینوانند خریدکنند۲۰ روز دیگر چیزی برای هزینه ندارند
خواهشا انعکاس دهید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
در هیچ دوره ای بعد از انقلاب کارمندان دولت اینقدر زجر نکشیدن که در این دو سال کشیدن. حتی زمان جنگ.
نان گران نشده نشده ولی تا دلت بخاد از وزن و قطر و کیفیتش کم شده.
نه تنها نان گران نشده بلکه تورم به زیر ۳ درصد رسیده و آمریکا رو به افوله
کیفیت نان ها افتضاحه یک تیکه لاستیک که اگه ۲ ساعت بیشتر بمونه قابل خوردن نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
اره بخدا.درست میگی
این مملکت و این مسولان و گرانی!!!؟؟؟
استغفرلا.این چه حرفیه .میخای وجهه و بزرگی و اقتدارمون و اعتبار و ابرمون رو پیش کشورهایه منطقه کم کنی؟؟؟!!!!
نان گران نشده ولی وزنش نصف شده این یعنی گرانی 100درصد .
پس ایران گلستان شده در زمان اقای رئیسی؟تا دیروز که دولت منکر تورم 55 درصدی بود ؟
اگر به یک بچه دو ساله بگویید که تورم سیصد درصد است و افزایش حقوق سی درصد میباشد فکر میکند که دیوانه اید و میخندد.....
نان گران شده ، پنج تومنی قبلی را کمی بیشتر کنجدی کرده اند و ده تومان میفروشند و ساده چهارتومنی قبل رو پنج تومان
بجای نان انگار کاغذ می پزند مسولی که می گوید نان گران نشده بما یک نانوایی را نشان بدهد که خلاف نمی کند . کنترل از دست دولت خارج شده یا تعمدا خودشان را به خواب می زنند .
والا من ماست میخریدم ۹۰۰ گرمی ۳۶هزار تومن ، تو این ده روزه وزنش از ۹۰۰ گرم رسیده به ۷۵۰ قیمتم شده ۳۲ هزار تومن! حساب کردم تو این یک هفته از ماست قبلی تا ماست جدید ۸ درصد گذاشته رو قیمتش!!!
نان هم که ماشالا روز به روز کوچیکتر میشه!!
پس اون آیه قرآن که میگفت وای بر کم فروشان ..ه؟
نان حداقل 20 درصد گران شده است این حضرات نان هم نمی خرند مشاهده میدانی می کنند!!
لطفا ادرس منازل رئیسی و مسولان دولتی و وزرا و رفیق شریعتمداری و امامان جمعه واستانداران و رییس بانگ مرکزی و برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس را بدهید

تا تمام مردم برای خرید برنج و گوشت و مرغ و نان و میوه ووووووو به انجا مراجعه کنند
همه درست میفرماین هم تورم 30 درصد شده هم نون گرون نشده هم امریکا روبه افوله هم اسراییل از بین رفت هم بر قله دنیا ایستادیم ووووو مشکل اصلی ما ملتیم که نه میفهمیم ونه قدرت تشخیص داریم .
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی