بازدید 2195

صعود برق‌آسای ۳ فرنگی‌کار ایران به نیمه‌نهایی جهان

کد خبر: ۱۱۹۴۳۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۸ 21 September 2023

سه ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان صعود کردند.

به گزارش تابناک ورزشی، در ادامه رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان در بلگراد ، امین میرزازاده ملی‌پوش وزن ۱۳۰ کیلوگرم ایران در مرحبه یک چهارم نهایی به مصاف رومس فریدریکاس از لیتوانی رفت و با نتیجه یک بر یک پیروز شد تا به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند.

میرزازاده در دورهای قبل سوغومونیان از برزیل را ۹ بر ۰ و میخایلو ویشنویتسکی از اوکراین را ۲ بر یک شکست داده بود.

صعود برق‌آسای ۳ فرنگی‌کار ایران به نیمه‌نهایی جهان

در همین وزن رضا کایالپ در یک دقیقه و ۴۸ ثانیه ۹ بر صفر هیکی نابی از استونی را شکست داد و منگ چینی هم ۳ بر یک کاجایا از گرجستان را از پیش رو برداشت.

میرزازاده در نیمه نهایی با اسکار پینو ازکوبا کشتی می‌گیرد و کایالپ به مصاف حریف چینی می‌رود.

همچنین در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی به مصاف برنده کواچویچ از صربستان رفت و مقتدرانه به برتری ۸ بر صفر رسید. مهمدی در ادامه یاروسلاو فینچاکوف از اوکراین را ۴ بر یک شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم نیز پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر سابولس لوسونس از صربستان را از پیش رو برداشت و سپس آدم بوراک اوزون قهرمان اروپا از ترکیه را ۳-۰ شکست داد و به نیمه‌نهایی رسید.

پیش از این محمدعلی گرایی در دور دوم وزن ۷۷ کیلوگرم با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب کوساکا از ژاپن شد تا در آستانه حذف از مسابقات جهانی قرار گیرد. گرایی در دور اول ۲ بر صفر آدلت تیولیوبایف از روسیه را مغلوب کرده بود.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل