بازدید 1369

بایدن با سران کشورهای آسیای مرکزی دیدار کرد

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با سران آسیای مرکزی بر حفظ تمامیت ارضی کشورهای این منطقه تاکید کرد و گفت که ممکن است بزودی به یکی از کشورهای این منطقه سفر کند.
کد خبر: ۱۱۹۳۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۷ 20 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، بایدن بامداد چهارشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با سران کشورهای گروه « C۵» شامل قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و قزاقستان در نیویورک دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،  وی در دیدار با سران این کشورها گفت: این لحظه ای تاریخی است. مایلم بزودی در یکی از کشورهای شما با شما دیدار کنم.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، بایدن در سخنانی که به جنگ روسیه در اوکراین اشاره داشت، گفت که جمهوری‌های شوروی سابق و آمریکا «نسبت به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی کشورها تعهد مشترک دارند.»

وی با بیان اینکه «به باور من، این اصول نسبت به هر زمانی دیگر اهمیت پیدا کرده‌اند» افزود: من معتقدم وقتی کنار هم باشیم دنیا امن‌تر می‌شود.

بایدن سه‌شنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی گفت که حمله به اوکراین اصول سازمان ملل درباره حاکمیت ملی کشورها را تضعیف می‌کند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، جنگ اوکراین باعث شده است که قدرتهای جهانی از جمله آمریکا به دنبال ایفای نقش بیشتری در آسیای مرکزی باشند. این در حالی است که برخی از کشورهای این منطقه روابط دیرینه خود با روسیه را زیر سوال برده‌اند.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین سه‌شنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که روسیه «قزاقستان را تهدید می‌کند» و از کشورهای دنیا خواست در مقابل مسکو بایستند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا # ورزقان
وب گردی