بازدید 4991

عموزاد هم حریف ۵ثانیه آخر نشد، گلیج هم حذف شد

کد خبر: ۱۱۹۳۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶ 18 September 2023

کشتی‌گیر وزن ۶۵ کیلوگرم ایران در مرحله نیمه‌نهایی قهرمانی جهان برابر اسماعیل موساکایف شکست خورد و مجتبی گلیج هم از دور رقابتها حذف شد.

به گزارش تابناک ورزشی، در دور نیمه‌نهایی رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در بلگراد صربستان، رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۶۵ کیلوگرم به مصاف اسماعیل موساکایف آزادکار روس‌تبار کشور مجارستان رفت.

رحمان مانند کشتی‌های قبل تحرک خیلی خوبی داشت و توانست در ابتدا حریف را از تشک خارج کند و در ادامه یک‌بار دیگر این کار را تکرار کرد. کشتی‌گیر روس‌تبار نیز از این تاکتیک استفاده کرد و در ادامه بعد از چلنچ از دست رفته از سوی کادر فنی ایران، وقت نخست با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

در وقت دوم رحمان بار دیگر کشتی هجومی خودش را نشان داد و توانست در حالی که یک امتیاز عقب بود حریفش را خاک کند و ۵ بر ۴ جلو افتاد ولی در نهایت موساکایف در ثانیه‌های پایانی توانست عموزاد را خاک کند و ۶ بر ۵ برنده شود.

رحمان عموزاد که سال گذشته در ۲۰ سالگی قهرمان و پدیده کشتی جهان شد، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با یانیس مادی از جزایر کومور مسابقه داد و در همان ابتدای مسابقه نتیجه را ۱۰ بر صفر کرد. عموزاد در کشتی دوم نیز به مصاف اشتفان کومان از رومانی رفت و با نتیجه عالی ۱۲ بر صفر برنده شد و راهی دور بعد شد. عموزاد در دور بعد با نیک لی از آمریکا مسابقه داد که در نهایت ۹ بر ۴ پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

مجتبی گلیج، دیگر نماینده ایران، در دو وزن پایانی کشتی آزاد بود که در مرحله یک‌چهارم نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم در حالی که چهار بر دو از عبدالرشید سعدالله‌یف، دارنده هفت طلای جهان و المپیک از روسیه پیش بود، در ۱۰ ثانیه پایانی بر اثر اشتباه خودش ضربه شد و به نیمه‌نهایی نرسید. در ادامه مسابقات نیز سعدالله یف در نیمه نهایی مقابل تاج الدینوف کشتی گیر روسی الاصل بحرین در حالی که ۷ بر ۲ عقب بودبه مبارزه ادامه نداد تا با شکست او مجتبی گلیج هم از گردونه مسابقات حذف شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه