بازدید 2462

همه معاونان وزارت دفاع اوکراین برکنار شدند

رسانه‌های اوکراین از برکناری تمامی ۶ نفر از معاونان وزارت دفاع اوکراین از جمله «آنا مالیار» به دلیل دروغگویی درباره تصرف یکی از مناطق دونتسک خبر دادند.
کد خبر: ۱۱۹۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵ 18 September 2023

 

به گزارش تابناک، «الکسی گونچارنکو» یکی از نمایندگان پارلمان اوکراین در یک پیامی در کانال تلگرامی خود نوشت که دولت اوکراین تمامی معاونین وزارت دفاع این کشور از جمله «آنا مالیار» که اخیراً مدعی شده بود نیرو‌های مسلح اوکراین ظاهراً «آندریفکا» را تصرف کرده‌اند و ارتش اوکراین مجبور شد این خبر را تکذیب کند، اخراج کرده است.

بنا بر گزارش ریانووستی، وی در این پیام نوشت: «کابینه وزرا تمامی معاونین وزیر دفاع و معاون اول وزیر دفاع اوکراین را اخراج کرد».

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز گزارش کرد که مالیار بار‌ها با رسوایی هوایی مواجه شده است ازجمله به عنوان مثال هفته گذشته او از تصرف یکی از مناطق دونتسک توسط نیرو‌های مسلح اوکراین خبر داد که در ادامه از سوی ارتش اوکراین تکذیب شد.

«ولادیمیر گاوریلوف»، «روستیسلاو زاملینسکی»، «دنیس شاراپوف»، «آندری شفشنکو»، «ویتالی دینیگا» و «کنستانتین واشچنکو» از وزارت دفاع اوکراین اخراج شدند.

هفته گذشته، در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور ماه)، مالیار گفت که ارتش اوکراین روستای آندریفکا در جنوب آرتموفسک را تصرف کرده‌اند که این خبر صحت نداشت.

«دنیس پوشلین» سرپرست موقت جمهوری خلق دونتسک، اظهارات مالیار را یک دروغ دیگر توصیف کرد و گفت که نبرد شدید همچنان در منطقه آندریفکا و کلاشچیفکا ادامه دارد و پس از آن مالیار اظهارات خود را یک اشتباه ارتباطاتی توصیف کرد.

اوایل سپتامبر، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین را برکنار کرد و گفت که این اقدام در راستای مبارزه وی با فساد که بخشی از آن در وزارت دفاع اوکراین رخ داده است، صورت داده است و «رستم عمروف» رئیس صندوق دارایی‌های دولتی را بعنوان وزارت دفاع جدید اوکراین منصوب کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم