بازدید 4952

چهار برد و یک باخت عجیب کشتی‌گیران ایران در قهرمانی جهان

کد خبر: ۱۱۹۳۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۱ 16 September 2023

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان برای ایران با چهار برد و یک شکست عجیب آغاز شد. 

به گزارش تابناک ورزشی؛ حسن یزدانی و امیرحسین زارع بعداز یک دور استراحت، یک مسابقه را بردند ولی امیرمحمد یزدانی در دو کشتی پیروز شد و به یکچهارم نهایی رسید.

بعداز این چهار پیروزی پیاپی، رضا اطری کشتی گیر سبک وزن بابلی در یک کشتی ضعیف و بدون برنامه ، یک بر یک به حریف ژاپنی باخت و احتمال زیاد اوت خواهد شد. اطری در این کشتی هیچ هنر و تلاشی از خود نشان نداد و فقط از یک اخطار کم کاری حریف امتیاز گرفت.

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان از ظهر امروز در سالن اشتارک آره‌نا واقع در شهر بلگراد صربستان آغاز شد.

امیرمحمد یزدانی به عنوان اولین نماینده ایران در دور اول وزن 70 کیلوگرم روی تشک رفت و مقابل پاتریک اولنزین از لهستان با نتیجه 11 بر یک به برتری رسید و راهی یک‌هشتم شد.

یزدانی در مسابقه دوم خود رودرروی خانیف آذربایجانی قرار گرفت و ابتدا دو امتیاز ار حریف پیش افتاد. در ادامه دو امتیاز به حریفش داده شد که کادرفنی ایران درخواست چلنج کرد.

چلنج به سود امیرمحمد اعلام شد تا دو امتیاز از کشتی گیر آذربایحانی گرفته شده و او در ادامه دو امتیاز دیگر هم گرفت تا نتیجه چهار صفر شود. این کشتی در نهایت با نتیجه 6 بر صفر به سود امیرمحمد یزدانی تمام شد.

امیرحسین زارع در وزن 125 کیلو به مصاف دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس که با لباس AIN (بی‌طرف) روی تشک حاضر شد، رفت. او در مبارزه اولش نخواست ریسک کند و درعین حال که کنترل مبارزه را کاملاً دراختیار داشت، خواست در بیشترین زمان ممکن کشتی بگیرد تا بدنش برای مبارزه‌های بعدی راه بیفتد. زارع این کشتی را 7 بر 2 به سود خود تمام کرد.

حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن 86 کیلوی کشورمان پس از یک دور استراحت برابر جیدن لاورنس حریف استرالیایی قرار گرفت و در حالی که بیش از دو دقیقه از کشتی باقی مانده و 8-2 پیش افتاده بود، حریف خود را ضربه فنی کرد.

در همین وزن دیوید تیلور آمریکایی در مسابقه اول خود در 15 ثانیه حریف مراکشی‌اش را ضربه فنی کرد.

رضا اطری که سال گذشته نایب قهرمان وزن 61 کیلوگرم جهان شد، در مصاف با کودای اوگاوای ژاپنی یک - یک مغلوب شد. اطری برای بازگشت به گروه بازنده‌ها، باید منتظر فینالیست شدن حریفش باشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو