بازدید 7138
عنایتی فقط شش بازیکن زیر۲۳سال به بازیهای آسیایی برد

ایران با تیم ملی ب مقابل عربستان در هانگژو!

تیمی که به نام ایران در فوتبال بازی‌های آسیایی هانگژو به میدان می‌رود، تیم منتخب لیگ یا تیم ملی ب است. تیمی که در ترکیب قلعه‌نویی جایی پیدا نکرده و حالا توسط عنایتی میدان خواهد دید؛ بدون تمرین و بدون بازی تدارکاتی!
کد خبر: ۱۱۹۳۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۷ 14 September 2023

تیم فوتبال ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو را نه می‌توان تیم امید نامید و نه تیم بزرگسالان!

به گزارش تابناک ورزشی؛ شاگردان رضا عنایتی با ترکیبی شامل تنها هفده بازیکن راهی چین شده اند اما در لیست نفرات سرمربی ناکام مقدماتی المپیک، فقط شش بازیکن زیر ۲۳سال حضور دارند و بقیه بزرگسال محسوب می‌شوند.

عجیب تر اینکه این تیم تا کنون حتی یک جلسه تمرین هم با حضور نفرات کنونی نداشته و البته هیچ بازی تدارکاتی را نیز پشت سر نگذاشته است! از عجایب برنامه ریزی و مدیریت ورزشی در ایران...

 تیم زیر ۲۳ سال ایران که در میان بهت و حیرت کارشناسان و رسانه‌ها، نتوانست حتی از مرحله اول انتخابی المپیک به دور دوم صعود کند و جام ملتهای زیر ۲۳سال قاره را هم از دست داد، پشت سر تیم درجه سومی مثل مالزی باقی ماند حالا با تیمی شبیه منتخب بازیکنان غیر ملی‌پوش یا کمتر بازی‌دیده تیم ملی بزرگسالان راهی هانگژو شره است تا شاید با کسب یک مدال در کاروان ایران، برای خود آبرویی دست و پا کند!

عنایتی که روی صعود به دور دوم انتخابی المپیک از قبل حساب کرده بود، قصد داشت بعد از این اتفاق تیمی متشکل از بازیکنان بزرگسال و زیر ۲۳سال که قدرتمندتر از تیم حاضر در انتخابی المپیک است را همراه خود به بازی‌های آسیایی ببرد و روی سکوی آسیایی قرار بگیرد.

حذف زودهنگام از انتخابی المپیک باعث شد عنایتی هم با روحیه‌ای پایین‌تر تیم خود را به هانگژو ببرد. او می‌داند که در برگشت از چین، برکنار خواهد شد چون این تیم هیچ مسابقه ای در پیش ندارد و کسی هم او را نمی‌خواهد.

لیستی که سرمربی ایران برای هانگژو تنظیم کرده بود، برخی بازیکنان بزرگسال و سهمیه متولدین 1999 به بعد هم در خود داشت.

نکته قابل توجه عدم اطلاع‌رسانی فدراسیون فوتبال و بخش رسانه‌ای تیم امید در در بحث اعزام ایران به هانگژو است. نفرات مذکور دیشب با انبوهی از مشکلات و با ترکیبی نصفه و نیمه راهی هانگژو شدند و جالب اینکه هیچ لیست رسمی از سوی فدراسیون اعلام نشده است.

برخی بازیکنان شب گذشته با مشکل خروجی در فرودگاه مواجه شدند، برخی دیگر مجوز باشگاه خود را برای سفر به چین دریافت نکردند و در نهایت هفده بازیکن در این سفر تیم ایران را همراهی کردند.

دروازه‌بان‌ها: سیدحسین حسینی (استقلال) و سینا سعیدی‌فر (شمس آذر)

مدافعان: سامان فلاح (گل گهر)، سید مجید نصیری (مس رفسنجان)، سینا شاه عباسی (فولاد)، حسین گودرزی (شمس آذر قزوین)، سامان تورانیان (استقلال)

هافبک‌ها: محمد خدابنده لو (مس رفسنجان)، غلامرضا ثابت ایمانی (پیکان)، امید حامدی‌فر (استقلال)، امیر جعفری (گل گهر)، محمدرضا غبیشاوی (فولاد)، مهدی ممی‌زاده (گل گهر)

مهاجمان: ارسلان مطهری (استقلال)، آریا برزگر (نساجی)، محمدحسین اسلامی (ذوب آهن)، علیرضا کوشکی (گل گهر)

 

علیرضا رضایی، دروازه‌بان پیشین استقلال و محمدرضا بردبار، هافبک ملوان، دو بازیکنی هستند که به خاطر مشکل خروجی نتوانستند به چین بروند و قرار است پایان تعطیلات یعنی یکشنبه با حضور در سازمان نظام وظیفه در صورت امکان شرایط را برای سفر خود مهیا کنند.

همچنین باشگاه پرسپولیس فعلا مجوز سفر یاسین سلمانی و محمد عمری را صادر نکرد و قرار است این دو بازیکن بعد از بازی با النصر عربستان به هانگژو بروند. ضمن اینکه باشگاه ذوب آهن هم با حضور فردین یوسفی در اردوی ایران مخالفت کرده است.

نکته قابل توجه درباره نفرات اعزامی به هانگژو این است که از جمع بازیکنی که در دور اول انتخابی المپیک حاضر بودند، فقط شش نفر به هانگژو رفته‌اند. سینا سعیدی‌فر، سامان تورانیان، حسین گودرزی، امیر جعفری، آریا برزگر و محمدحسین اسلامی تنها نفراتی‌اند که از ازبکستان به تهران رسیدند و سریعا به چین سفر کردند.

گفتنی است تیم اعزامی ایران که با عربستان، ویتنام و مغولستان در هانگژو همگروه است، روز 28 شهریور اولین بازی خود را با عربستان انجام می‌دهد.

این لیست را بخش کاروان کمیته ملی المپیک منتشر کرده است

ایران با تیم ملی ب مقابل عربستان در هانگژو!

ایران با تیم ملی ب مقابل عربستان در هانگژو!

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل