بازدید 6510
۵

درخواست اشد مجازات برای متهم حمله به سفارت آذربایجان

علی رغم فضا سازی‌های گسترده‌ای که پیرامون پرونده حمله به سفارت آذربایجان با هدف مخدوش سازی روابط دو کشور ایران و آذربایجان صورت پذیرفت، پرونده با همکاری نزدیک دستگاه‌های قضائی دو کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و به مرحله صدور کیفر خواست رسید.
کد خبر: ۱۱۹۲۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹ 13 September 2023

به گزارش تابناک به نقل از مهر، دادستان عمومی و انقلاب تهران از تکمیل بخشی از تحقیقات قضایی و صدور کیفرخواست برای متهم تعرض مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران خبر داد.

علی صالحی با اشاره به اینکه روند رسیدگی به اتهام فرد تعرض کننده به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران با سرعت و دقت کافی از سوی دستگاه قضائی پیگیری شده؛ اظهار داشت: این تعرض که در تاریخ ۷ بهمن ۱۴۰۱ و باانگیزه شخصی و استفاده از سلاح گرم صورت گرفت، موجب قتل یکی از کارکنان سفارت، مصدومیت سه نفر از همکاران وی و تخریب بخشی از اموال سفارت شد.

این مقام عالی قضائی یادآور شد: با تکمیل تحقیقات قضائی در دادسرای جنایی تهران، برای متهم این پرونده، با عناوین اتهامی مباشرت در قتل عمدی احدی از اتباع آذربایجان با استفاده از سلاح گرم در داخل سفارت، خرید، حمل و نگهداری سلاح و مهمات غیر مجاز شامل یک قبضه کلاشنیکف و یک قبضه سلاح کمری و اخلال در نظم عمومی تقاضای اشد مجازات شده است و در خصوص سایر اتهامات از جمله تخریب و ایراد جرح عمدی به سه نفر از پرسنل سفارت که از اتباع جمهوری آذربایجان هستند، پرونده تا تکمیل مدارک از سوی شکات مفتوح است.

صالحی تاکید کرد؛ علی رغم فضا سازی‌های گسترده‌ای که پیرامون این پرونده از سوی عناصر مغرض با هدف مخدوش سازی روابط دو کشور ایران و آذربایجان صورت پذیرفت، پس از شکایت اولیا دم در محاکم داخلی، پرونده با همکاری نزدیک دستگاه‌های قضائی دو کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و به مرحله صدور کیفر خواست رسید.

دادستان تهران با تاکید بر حساسیت دستگاه قضائی نسبت به صیانت از مناسبات حاکم بر روابط جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها وحفظ حقوق قانونی اتباع خارجی شاغل در مسئولیت‌های دیپلماتیک خاطر نشان کرد؛ تلاش دستگاه قضائی از ابتدای رسیدگی به این پرونده، شفاف سازی کلیه ابعاد این رخداد، تعامل مستمر با دستگاه قضائی کشور آذربایجان و رسیدگی منصفانه و واقع گرایانه به این پرونده بوده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که روند همکاری قضائی دو کشور در این پرونده تا انتها ادامه یافته و با صدور حکم عادلانه برای متهم پرونده از سوی دادگاه ذیصلاح به نتیجه قطعی برسد.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۵
وقتی در تامین امنیت سفارخانه کشور خارجی ضعیف عمل کردیم، اشد مجازات برای خاطی ، دردی رو دوا نمیکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
وطن فروش . بابت حمله به سفارتخانه های ایران در اروپا چرا لال می شی و چیزی نمی گی ؟
اینم از اون کمدی های تلخه که در این چهل و اندی سال باب شده.
حمله به سفارت آذربایجان نمایش مسخره‌ای بود که ناشیانه اجرا شد
مجازات حمله کنندگان به سفارت عربستان و انگلیس چی شد؟
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار