بازدید 1457

افزایش قیمت طلا طی هفته گذشته

قیمت طلا به دنبال احتمال توقف افزایش نرخ بهره در سال جاری افزایش یافت و اونس جهانی طی هفته گذشته رشد ۱.۸ درصدی را ثبت کرد.
کد خبر: ۱۱۹۰۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶ 02 September 2023

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، پس از اینکه آمارها، افزایش در نرخ بیکاری آمریکا در ماه آگوست را نشان داد و احتمالا فدرال رزو افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری را متوقف خواهد کرد، قیمت طلا دومین هفته افزایشی را ثبت کرد.

 هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱۹۴۷.۸۰ دلار افزایش یافت و افزایش ۱.۸ درصدی طی هفته گذشته را ثبت کرد. قیمت طلا در روز چهارشنبه به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسیده بود.

سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و دلار پس از انتشار این آمار کاهش یافت و از طلا که دارایی بدون بهره است، حمایت شد.

اقتصاد آمریکا در ماه آگوست، تعداد فرصت‌های شغلی بیشتری به بازار اضافه کرد، اما افزایش نرخ بیکاری به ۳.۸ درصد و رشد ملایم دستمزد‌ها سبب شد تا شرایط بازار کار کاهشی شود.

تای وانگ، تاجر مستقل فلزات گران‌بها مستقر در نیویورک گفت: «با اینکه گزارش اشتغال انطور که انتظار می‌رفت ضعیف نبود، اما قیمت طلا کمی افزایش یافت.»

احتمال اینکه بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در ماه سپتامبر تغییر ندهد به ۹۳ درصد افزایش یافته است که قبلا ۸۹ درصد بود. احتمال توقف افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر به ۶۵.۱ درصد افزایش یافته است که قبلا ۵۵ درصد بود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی