بازدید 6719

جزئیات درمان رایگان سه دهک نخست جامعه/ تصمیم مشابه برای برخی قشرها و ساکنان شهرهای کوچک

مدتی است موضوع درمان رایگان بیماران در سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان ذیل طرح «سلامت بخش» آغاز شده، اما موضوع مهم این است که بیماران باید حتما از مسیر ارجاع وارد بیماستان شوند تا از هزینه‌های القایی جلوگیری شود؛ در واقع با این کار از مراجعه خودخواسته و بی‌مورد جلوگیری می‌شود. به دنبال این تصمیم، بیماران باید نخست در سطح یک خدمتی، توسط پزشک عمومی بررسی شوند و...
کد خبر: ۱۱۸۸۹۷۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۳ 22 August 2023

جزئیات درمان رایگان ۳ دهک نخست جامعه/ تدبیر تازه برای درمان رایگان گروه‌های دیگری از جامعهمعاون درمان وزارت بهداشت جزئیات درمان رایگان سه دهک نخست جامعه را تشریح کرد و گفت: خدمات ضروری به شرط رعایت نظام ارجاع به گروه هدف رایگان ارائه خواهد شد.

به گزارش «تابناک»؛ دکتر سعید کریمی درباره جزئیات درمان رایگان سه دهک نخست جامعه، توضیح داد: طبق قانون بودجه سال جاری، این موضوع از برنامه‌های وزارت بهداشت است. در حال حاضر در حال تکمیل HIS‌های بیمارستانی (سیستم اطلاعات بیمارستان) هستیم تا این سه دهک نخست شناسایی شوند و اطلاعات خانوار به سامانه‌های ما متصل و سپس برای گروه مورد نظر در کل کشور اجرایی شود.

وی افزود: البته موضوع درمان رایگان بیماران در سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان ذیل طرح «سلامت بخش» مدتی است که آغاز شده، اما موضوع مهم این است که بیماران باید حتما از مسیر ارجاع وارد بیماستان شوند تا از هزینه‌های القایی جلوگیری شود؛ در واقع با این کار از مراجعه خودخواسته و بی‌مورد جلوگیری می‌شود.
جزئیات درمان رایگان ۳ دهک نخست جامعه/ تدبیر تازه برای درمان رایگان گروه‌های دیگری از جامعه

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه گفت: به دنبال این تصمیم، بیماران باید نخست در سطح یک خدمتی، توسط پزشک عمومی بررسی شوند و سپس به متخصص ارجاع داده شوند و در صورت لوزم، متخصص آن‌ها را به بیمارستان‌ها ارجاع دهد تا در این صورت درمان رایگان انجام شود.

وی با بیان اینکه خدمات درمانی زیبایی در این طرح جایی ندارد، اظهار کرد: درمان در خدمات دارای پوشش بیمه‌ای و به شرط ضروری بودن رایگان انجام شود.

معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص روند اجرای طرح «سلامت بخش» در سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان، تصریح کرد: رضایت مردم خوب بوده است و به نظر نمی‌رسد، هزینه‌های طرح به حدی باشد که نتوانیم از پسِ آن بربیاییم.

کریمی تاکید کرد: تصمیم داریم غیر از مردم این سه استان و سه دهکی که اخیرا به طرح اضافه شده است، مردم ساکن شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر، عشایر، بیمه شدگان کمیته امداد و بهزیستی هم رایگان درمان شوند که جمعیتی بیش از ۳۰ میلیون تن را شامل خواهد شد. به دنبال این طرح، در خدمات سرپایی هم احتمالا ۱۵ درصد کاهش فرانشیز داشته باشیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲۷
لطفا نظارت کامل انجام دهید که مانند دوران وزیر بهداشت آقای احمدی نژاد پولها به نام قشر ضعیف و به کام پزشکان متخصص تخصیص داده نشود.
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
کدوم کام پزشکان،با سواداشون که همه دارن فرار میکنن،بفیه شونم سهمیه ای هستند،درآمد پزشک اینجا یک دهم افغانستانت
ناشناس
| France |
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
در پی سیاست‌های محدودکننده در زمینه غربالگری جنین، روزنامه شرق در گزارشی به نقل از سارنگ یونسی، رییس آزمایشگاه تخصصی سلامت جنین «نیلو» نوشت که با اجرای قانون افزایش جمعیت و سلب حق نظر ماماها درباره غربالگری، در سال گذشته ۱۲ کودک با سندروم «داون» متولد شدند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
حتما‌پشت کنکور موندی نتونستی بری پزشکی‌ و حالا عقده مند شدی‌
اخخخخخخخخه‌ای‌ بابا پزشکی هم دیگه بدرد نمیخوره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
اون خانواده ای که خودش غربالگری نمی کنه، در حق اون کودک متولد شده خیانت کرده
وزارت بهداشت بخشنامه غلط ابلاغ کرده، شنوده باید عاقل باشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
وزارت بهداشت شما جیب ما رو نزن، بیمه رایگان نمی خواهیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
حرفای پوپولیستی
اینا نمیفهمن مردم امروزه آگاه شدن؟
با حقوق کمتر از یکسوم عراق و قیمت های بیش از دو برابر عراق، جیب مردم را .... و در مقابل چه می دهید؟ افتخار هم می کنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
هر چه در این کشور رخ میدهد، نتیجه تصمیم خودمان است
پس بیایید و درست تصمیم بگیریم
هزینه یک اسکن ساده قلب شده 5 میلیون و پانصد هزار تومان!
بیمه خدمات درمانی تنها 1 میلیون تومان آن را پرداخت می کند.
تا کی می خواهید شعار خورد ملت بدهید؟؟؟
پاسخ ها
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
هیچ حمایت دارویی از بیماران سرطانی نمی شود.
وقتی قیمت 10 عدد مسکن ساده شده 20 هزار تومان و هیچ بیمه ای آن را تقبل نمی کند، مسئولانی که دائماً شعار حمایت از اقشار محروم را می دهند باید خجالت بکشند.
مسئولان برای خود و بستگانشان بهترین و مجهزترین بیمارستانهای اختصاصی را دارند و خدا می داند که هزینه درمانشان هم مفتی و مجانی است.
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی خبرآنلاین، محمد مهاجری در توئیتی نوشت: «معاون اجرایی رییس‌جمهوری گفت سطح زندگی اعضای دولت رییسی به سطح‌ زندگی مردم نزدیک شده است. اگر صداقت دارید فیش حقوقی واقعی اعضای دولت را منتشر کنید تا فاصله‌تان با زندگی مردم معلوم شود. در ابتدای دولت، آقای رییسی حقوق همه اعضای کابینه را دوبرابر کرد. نوش جانتان اما شعار ندهید!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۱
استاد تعلیق شده دانشکده هنرهای زیبا : بدون حکم قانونی حقوقم را قطع کردند/ چه‌طور می‌توانستم موتزارت درس بدهم در شرایطی که دانشجوها امنیت نداشتند؟
برجی 2 میلیون تومان حق بیمه تامین اجتماعی میدم. خدمات در حد زیر صفر
هر وقت آنفولانزای من با استامینوفن و دیفن هیدرامین خوب شد اونوقت میشه درمان رایگان چون داروی بالاتر از این تو بیمارستان تامین اجتماعی تجویز نمیشه
در اورژانس یکی از بیمارستان‌های دولتی تهران شنیدم رزیدنت کشیک در همراه بیماری که باید در یکی آز بخش ها بستری میشد و به دلیل پر بودن تخت ها باید منتظر می‌ماند و مدت انتظار را پرسیده بود پزشک جواب داد: معلوم نیست باید یکی از بیماران بمیرد تا تخت خالی شود . متاسفانه رایگان شدن خدمات پزشکی فقط در بیمارستان‌های دولتی است که خدا می‌داند....
شما نمیخواد رایگان درمان کنی!
به همون تعهدات بیمه ای ات که حق بیمه اش رو می گیری عمل کن و درمان و دارو رو انجم بده درمان رایگان پیشکشت!
با 100 بیمه پایه و تکمیلی باز هم بیمهشده باید برای دارو و درمان از جیبش پرداخت کنه! با هزار لطاایف الحیل ادعا می کنن این درمان و دارو جزو بیمه پایه و تکمیلی نیست و دوباره از بیمه شده پول می گیرند درحالیکه قبلاً برای دارو و درمان به بیمه گران پول پرداخت کرده و انتظار داره بیمه گران به تعهداتشون عمل کنن و انتظار درمان رایگان نداره!
دوباره نزدیک انتخابات شدیم بحث درمان رایگان و واریز سهام عدالت و چه و چه و چه
اگر اعتقاد به وظیفه دولت در خصوص سلامت جامعه دارد دهک بندی یعنی چه اوضاع بیمه ها را ساماندهی کنید معنای این اقدام این است که دولت توان رسیدگی به همه بیمه شدگان را ندارد .
دروغگو دشمن خداست امروز برای عکس دندان رفتم گفتند کلا" آزاد است و بیمه هیچ رقمی تقبل نمی کند!؟ هزینه دانپزشکی نه فقط عکس رادیو لوژی....قیمت داروها هم که چندین برابر شده رایگان برای کیست و کجا ارائه می شود.....
جنبش فواحش به درد مرگ میخوره حالم همیشه بهم میخورد از انسان فاسد
برای درست شدن اوضاع فقط باید سیاست خارجی تغییر و بر اساس شعار انقلاب یعنی نه شرقی و نه غربی پایه ریزی بشه و دولت و مجلس منتخب واقعی ملت بتواند سیاست خارجی را بر اساس خواست اکثریت مردم مدیریت نماید . هزینه های ناشی از ماجراجویی در جهان قطع و صرف توسعه کشور و رفاه مردم گردد
علی رغم بلاموضوع بودن این مطلب لطفا با سعه صدر مطالعه فرمایید. با تشکر
در خصوص بیمه نامه های عمر و پس انداز تضییع حقوق میلیون ها سهامدار بیمه عمر موارد زیر به استحضار می رسد
پروتکل های بیمه عمر و پس انداز در ایران بر اساس پروتکل بیمه جهانی تنظیم شده است . این درحالی است که صنعت بیمه در جهان تورم لجام گسیخته ای که ایران دارد را تجربه نکرده است . لذا مطابق تورم نرمال صنعت بیمه و به طور خاص بیمه عمر و پس انداز سهامداران بیمه فوق متضرر نمی گردند . این در حالی است که در ایران این صنعت با توجه به تورم وحشتناک ( شاخص تورم بانک مرکزی در سال 92، 916/70 و در سال 1401 ، 225/640 ) به دلیل خلا قانونی حقوق سهامداران خویش را رعایت نکرده است و پس انداز خرد سهامداران مطابق تورم حاکم بر کشور به روزرسانی نمی شود و عملا ارزش آن از بین رفته است.
به طور مثال اینجانب در سال 1392 مبلغ 11.977.000 ریال بابت سال اول حق بیمه پرداخت نمودم که تغریبا معادلیک و نیم عدد سکه در آن سال بوده است و اکنون پس از 12 سال پرداخت مستمر حق بیمه معادل همان یک و نیم سکه نیز به اینجانب تعلق نخواهد گرفت
این درحالی است که پیرو صحبت و پیگیری از بیمه … در نهایت به اینجانب اعلام نمودند که می توان از مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و شورای عالی بیمه شکایت نامه تنظیم کرد( که صد البته آنچه به جایی نرسد فریاد است )
شایان ذکر است مطابق جدول بیمه سامان در سال دوازدهم حدود 400 میلیون ریال به اینجانب تعلق می گرفت که معادل یک باب آپارتمان 20 متری بود ولی ارزش امروز این مبلغ 3/1 یک متر منزل مسکونی است.
سوال اینجاست که چرا خلا قانونی در این بخش این ظلم مضاعف را به سهامداران بیمه تحمیل نموده و هیچ کس هم پاسخگو نیست . این در حالی است که دولت بخشنامه ها و دستور العمل های فراوانی جهت به روز رسانی مطالبات خود ایجاد کرده است. لیکن هیچ راهکاری برای سهامداران بیمه در نظر نمی گیرد . این در حالی است که با توجه به شرایط حاکم بر کشور می بایست این قرارداد ها به عنوان شرایط فورس ماژور مورد بازبینی قرار گیرند . و مهمترین نکته اینکه این خلا قانونی باعث سلب اعتماد از صنعت بیمه که یک صنعت مادر می باشد، شده است .
جالبه مدت های مدید درمان رایگان بود
بعد پولیش کردن
الان منت می گذارن که داریم برای عده ای رایگانش می کنیم
یک سرماخوردگی ساده پزشک برام دارو تجویز کرد مبلغ دارو شده بود 130 هزار تومن که بیمه فقط 27 تومن اون رو پرداخت کرده بود .جالبی ماجرا این هست که داروخانه هم بابت نسخه پیچی داروها 23 تومن گرفت .بیمه های تکمیلی تو ایران باید با کمک دولت ومردم فراگبر بشن .میلیاردها تومن یارانه پنهان تو این مملکت نه به مردم میرسه نه دولتها ومجالس شجاعت حذف این یارانه ها واستفاده از منابع اونها رو درجهت رفاه مردم دارن .مثلا امروز تو خبرها اومده بود دولت حدود سه میلیارد دلار ارز 28500 برای نهاده ه دامی کنار گذاشته .حالا سوال از دولت محترم این هست که این نهاده رو اگر با این نرخ دلار به مردم میدین چرا پس گوسفند ایرانی با دلار 50 تومنی محاسبه وبه مردم میرسه ؟گوشت گوساله شده 550 تومن حالا اگر نهاده نباشه چی میشه ؟باور کنین نصف بیشتر این یارانه ها تو جیب دلالهای بزرگ میره نه مردم.
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی