بازدید 4787
۴

جزئیات سفر امیرعبداللهیان به عربستان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان، با اشاره به سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ریاض گفت: آقای حسین امیرعبداللهیان در این سفر با ابلاغ سلام مقامات عالیرتبه کشورمان به مقامات عربستان سعودی بر عزم جمهوری اسلامی ایران بر توسعه مناسبات همه جانبه با این کشور تاکیدخواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۸۸۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸ 17 August 2023

به گزارش «تابناک»، ایسنا، علی رضا عنایتی، در این ارتباط گفت: وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به دعوت آقای فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان عازم ریاض می شود.

وی با بیان این که در  کمتر از شش ماه روابط دو کشور با شتاب به پیش می رود، افزود: اکنون سفارتخانه های دو کشور بازگشایی شده و به زودی سفیران  دو کشور در تهران و ریاض مستقر می شوند.

سفیر ایران در عربستان با تاکید بر این که این سفر فرصت بسیار مناسبی است تا در ادامه گفتگوهای وزیران امور خارجه در تهران زمینه همکاری های دو و چند جانبه بحث و بررسی شود، گفت: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در این سفر با ابلاغ سلام مقامات عالیرتبه کشورمان به مقامات عربستان سعودی بر عزم تهران بر توسعه مناسبات همه جانبه با ریاض تاکید خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس آنچه که منابع خبری اعلام کرده اند حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران  روز پنچ شنبه  ۲۶ مردادماه در سفری یک روزه به ریاض خواهد رفت  و در این سفر با فیصل بن فرحان، همتای سعودی خود دیدار و رایزنی می‌کند.

شتاب گرفتن روابط تهران و ریاض /امیر عبداللهیان به دعوت همتای خود به عربستان می رود


علی رضا عنایتی سفیر ایران در عربستان 

براساس این گزارش فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان در ۲۷ خردادماه سال جاری به دعوت حسین امیر عبداللهیان برای سفری یک روزه به تهران آمد.

سفارت عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران  بعد از ۸ سال از روز یکشنبه ۱۵ مرداد ماه بطور رسمی فعالیت خود در تهران را آغاز کرده‌است.
شتاب گرفتن روابط تهران و ریاض /امیر عبداللهیان به دعوت همتای خود به عربستان می رود


عبدالله العنزی سفیر عربستان در ایران 

۱۶ خردادماه امسال نیز سفارت و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ریاض و جده عربستان و نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان همکاری اسلامی بطور رسمی بازگشایی شد.

بر اساس این گزارش مسوولیت سفارت ایران در عربستان به علی رضا عنایتی سپرده شده است و مسوولیت سفارت عربستان در ایران نیز  بر عهده "عبدالله العنزی " است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
عربستان را فردی سیاستمدار که فقط دنبال منافع کشور و مردمش است را مدیریت می کند

عربستان را یک نفر اداره میکند

برای عربستان یک نفر تصمیم می گیرد

ولی در کشور ما همه تصمیم گیر هستند

همه می خواهند بگویند که حق با ما است و حرف ما باید مبنا قرار بگیرد

مانند کودکان در بازی رفتار می کنند


عربستان همان عربستان قبل از 1397 است
جالب است ببینیم برخورد امیرعبدالهیان با محمد بن سلمان که هرچه دلش خواست در این مدت به صدر وذیل ایران گفته چگونه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۶
کاملا مشخصه به محض اینکه دیدش باید با جفت پا بره تو دهن بن سلمان
عربستان عمری و ایران علوی دو بال عقاب اسلام ، انشاالله همانطور که خلیفه دوم و چهارم برادر و رفیق فامیل بودن آل‌سعود وهابی با برادران مراجع شیعه برادری و رفاقت کنند
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی