بازدید 15752

ورود جنگنده‌های نسل پنجم روسیه رسما تایید شد

روسیه رسما ورود جنگنده‌های نسل پنجم را به بازار تجهیزات نظامی تایید کرد؛ هفته گذشته طی گزارشی تولید و تحویل جنگنده‌های سوخو ۵۷ روسی با موتورهای نسل جدید به طور رسمی تایید شد.
کد خبر: ۱۱۸۸۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۳ 16 August 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، بنابر گفته رئیس شرکت "United Engine"، شرکت دولتی روسی که مسئول تولید موتورهای نظامی و غیرنظامی هوانوردی و برنامه‌های اکتشاف فضایی است، در نمایشگاه "Army-۲۰۲۳"؛ اکنون همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود و شرکت قصد ندارد زمان تولید را جابجا کند.

بنابر گزارش‌های منتشر شده، وزارت دفاع روسیه ۷۶ فروند از این جنگنده را سفارش داده‌است. هوانوردی روسیه قرار است تا پایان سال ۲۰۲۴ نزدیک به ۲۲ جنگنده نسل پنجم را به خط دفاعی خود اضافه کند.

سوخو-۵۷، یک جنگنده برتری هوایی چندمنظوره نسل پنجم ساخت روسیه است که از سال ۲۰۰۲ تاکنون درحال ساخت و توسعه است. این جنگنده به گونه‌ای طراحی شده تا توانایی پرواز ابرپیمایشی، ابرچابکی و پنهان‌کاری داشته باشد و با برخورداری از اویونیک پیشرفته بتواند از راه جنگ الکترونیک در زمین و دریا بر جنگنده‌های نسل چهارم چیره شود.

ورود جنگنده‌های نسل پنجم روسیه رسما تایید شد

بنابر گفته گزارش‌های منتشر شده، جنگنده سوخو-۵۷ در آینده جایگزین میگ-۲۹ و سوخو-۲۷ خواهد شد و روسیه آن دو جنگنده را بازنشسته خواهد کرد.

گفتنی است که روسیه در توسعه جنگنده‌های نسل پنجم از سایر کشورهای جهان جلوتر است و نزدیک ترین رقیب آن، کره‌جنوبی با برنامه KF-۲۱ است؛ کی‌اف-۲۱ یک جنگنده نسل ۴٫۵ چندمنظوره محصول مشترک کره جنوبی و اندونزی است که به نیروی هوایی این دو کشور خدمت خواهد کرد.

پیمانکار اصلی این جنگنده دولت کره جنوبی است که ۶۰ درصد از هزینه پروژه را پذیرفته‌است؛ ۲۰ درصد بودجه توسط اندونزی و ۲۰ درصد دیگر توسط شرکت‌های خصوصی فراهم خواهد شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار