بازدید 2331

توافق آمریکا و چین برای افزایش پروازهای هفتگی

دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز جمعه به وقت محلی اعلام کرد که ایالات متحده و چین توافق کردند که پروازهای هفتگی میان ۲ کشور را به ۲ برابر تعداد پروازهای کنونی افزایش دهند.
کد خبر: ۱۱۸۷۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰ 12 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، وزارت حمل و نقل ایالات متحده (USDOT) اعلام کرد که از ابتدای سپتامبر تعداد پروازهای مسافری چینی مجاز برای پرواز به ایالات متحده را به ۱۸ سفر رفت و برگشت هفتگی و از ۲۹ اکتبر نیز تعداد این پروازها را به ۲۴ پرواز در هفته افزایش خواهد داد.

این وزارتخانه اعلام کرد که دولت چین نیز با افزایش مشابهی در تعداد پروازهای شرکت‌های هوایی آمریکایی موافقت خواهد کرد.

به نوشته رویترز توافق بین واشنگتن و پکن که در بسیاری از جبهه‌ها با هم اختلاف داشته‌اند، پس از آن حاصل شد که چین روز پنجشنبه محدودیت‌های مربوط به بیماری کرونا را در تورهای گروهی برای کشورهای بیشتری از جمله ایالات متحده، ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا لغو کرد.

پس از سفر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در ماه ژوئن به چین، تعامل مستمر وزارت حمل و نقل ایالات متحده و وزارت خارجه این کشور با مقامات چینی این گام مهم رو به جلو را ممکن کرد.

وزارت حمل و نقل ایالات متحده در دستور تائید روز جمعه خود، گفت: هدف اصلی ما ایجاد یک محیط بهبود یافته است که در آن شرکت‌های هواپیمایی هر دو طرف بتوانند به طور کامل از حقوق دو جانبه خود برای حفظ تعادل رقابتی و فرصت‌های عادلانه و برابر بین شرکت‌های هواپیمایی ایالات متحده و چین استفاده کنند.

به نوشته رویترز، ۲۴ پرواز هفتگی هنوز بسیار کمتر از ۱۵۰ پرواز رفت و برگشتی است که قبل از اعمال محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری ویروس «کووید-۱۹» در اوایل سال ۲۰۲۰ توسط هر طرف مجاز بود.

این در حالی است که شرکت‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند بر فراز حریم هوایی روسیه به سمت چین پرواز کنند که همین موضوع برخی از مسیرهای پروازی را بسیار طولانی‌تر کرده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار