بازدید 3155

رسیدن توفان گرمسیری خانون به کره جنوبی

توفان گرمسیری خانون که هفته پیش جنوب ژاپن را درنوردید، روز گذشته (پنج‌شنبه) به کره جنوبی رسید.
کد خبر: ۱۱۸۷۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۹ 11 August 2023

به گزارش تابناک به نقل از رویترز،توفان گرمسیری «خانون» که هفته پیش جنوب ژاپن را درنوردید، روز گذشته (پنج‌شنبه) به کره جنوبی رسید و مقامات این کشور را بر آن داشت تا بیش از ۱۴ هزار نفر را از مناطقی که در مسیر سیل و توفان‌ قرار داشتند، تخلیه کنند.

 مقامات محلی همچنین مدارس را در مناطق تحت تاثیر سیل تعطیل کردند.

خانون که شدت آن از یک توفند (چرخند) به یک توفان گرمسیری کاهش یافته به سواحل جنوب شرقی کره جنوبی رسید و به سمت سئول، پایتخت این کشور حرکت کرد.

بنابر اعلام وزارت کشور کره جنوبی، حدود ۳۵۰ پرواز و حرکت ۴۵۰ قطار لغو شده و بیش از ۱۴ هزار نفر از خانه‌های خود تخلیه و به مکان امن منتقل شدند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: یک نفر در شهر «دائگو» در جنوب شرق این کشور پس از سقوط با ویلچر به داخل رودخانه مفقود شده است و همچنین مسئولان در حال بررسی مرگ یک شهروند دیگر در حادثه‌ای مرتبط با توفان در همین شهر هستند.

همچنین پیش‌بینی شده که توفان خانون روز جمعه به پیونگ‌یانگ، پایتخت کره شمالی برسد و رسانه‌های دولتی این کشور نیز گزارش دادند: مقامات دستور داده‌اند تا به منظور کاهش خسارات سیل و جلوگیری از نابودی محصولات کشاورزی در مناطقی که در مسیر توفان هستند، وضعیت آماده‌باش اعلام شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی