بازدید 6596

کارت ملی، کارت بانکی می‌شود

سازمان ثبت احوال کشور در امضای تفاهمنامه با بانک ملی جمهوری اسلامی ایران همکاری جهت انجام پروژه‌های مشترک به منظور ایجاد راه‌اندازی یا توسعه کسب و کار‌های مبتنی بر حوزه صلاحیتی طرفین انجام شد.
کد خبر: ۱۱۸۷۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۱ 10 August 2023

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، با امضای تفاهمنامه همکاری مشترک میان سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تجمیع کارت ملی و کارت بانکی کلید خورد و از این طریق شهروندان می‌توانند از کارت ملی خود در آینده نزدیک به عنوان کارت بانکی نیز استفاده کنند.

 سازمان ثبت احوال کشور در امضای تفاهمنامه با بانک ملی جمهوری اسلامی ایران همکاری جهت انجام پروژه‌های مشترک به منظور ایجاد راه‌اندازی یا توسعه کسب و کار‌های مبتنی بر حوزه صلاحیتی طرفین انجام شد.

از موضوعات این تفاهمنامه می‌توان به تبادل اطلاعات برای عملیاتی شدن کارت هوشمند ملی به جای کارت بانکی و طراحی و تولید سلول‌های متناظر از جمله سرویس تطبیق اثر انگشت کارت ملی، بهره‌برداری بانک از سامانه استعلام الکترونیکی هویت انفرادی، استعلام نشانی افراد و سامانه پایگاه سببی و نسبی و تدوین و ارائه کسب و کار مبتنی بر احراز هویت غیر حضوری اشاره کرد.

در آئین امضای این تفاهمنامه مشترک نجارزاده مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: امروز با هدف مشارکت و هم افزایی بین دو دستگاه ثبت احوال و بانک ملی برای ارائه خدمات مناسب‌تر این تفاهمنامه به امضاء رسیده است بسیاری مسائل که مردم کشور و بچه‌های عملیاتی دولت درگیر آن بودند با تحقق این هم افزایی حل و فصل می‌شود.

وی افزود: بانک ملی با ۵۲ میلیون مشتری یعنی تقریبا بیشتر مردم که امکان افتتاح حساب داشتند در بانک ملی حساب دارند و تلاش ما ارائه خدمات مناسب و درخور مردم کشور است و با این همکاری خدمات مناسب‌تری را به هموطنان ارائه می‌دهیم.

نجارزاده ادامه داد: از سوی دیگر در توسعه محصولات اعتباری مناسب‌تر و شفاف‌تر امیدواریم بتوانیم قدم مثبتی را برداریم و با دسترسی به اطلاعات ارزشمندی که در سازمان ثبت احوال وجود دارد به گونه‌ای امکانات فراهم شود که مشتریان با سرعت بالاتر و شفافیت بیشتری اعتبارسنجی و رتبه‌بندی شوند و در نهایت خدمات بهتری ارائه شود.

وی تاکید کرد: در بحث کارت ملی هوشمند یکی از دغدغه‌های سال‌های گذشته بوده با تدبیر سازمان ثبت احوال چاپخانه بانک ملی چاپ کارت‌های ملی هوشمند را در دستور کار قرار داده تا به عنوان دستگاه همکار این خدمات را به شهروندان ارائه کند. همچنین سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آتی و مشترک در بحث‌های هویتی و سببی نسبی به صورت مشترک با سازمان ثبت احوال انجام خواهد شد تا در جهت تحقق دولت الکترونیک گام موثری را برداریم.

کارگر رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: سازمان ثبت احوال و بانک ملی از قدیمی‌ترین دستگاه‌های دولتی کشور هستند که توفیقات خوبی در ارائه خدمات به مردم در طول مدت راه‌اندازی خود داشتند.

وی افزود: سازمان ثبت احوال به عنوان دستگاهی که هویت بخشی به آحاد جامعه را بر عهده دارد، در مواقع گوناگون همچون در زمان دفاع مقدس و انتخابات‌ها خدمات شایانی را به کشور و مردم ارائه کرده است. بانک ملی نیز در طول تاسیس خود خدمات قابل توجهی را ارائه کرده است. بر همین اساس تفاهمنامه بین دو دستگاهی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند و تجارب خوبی را کسب کرده‌اند صورت گرفته و با پیوندشان خدمات بهینه و درخشان‌تری به مردم ارائه می‌شود.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۱
ای کاش تمام بانک ها را در یک بانک تجمیع کنند و همچنین تما خدمات با یک بانک انجام گید.
چرا با این همه مشکلات اقتصادی و فرهنگی با روان مردم هم بازی می شود و چه می شود اگر:

1- تمام ها در یک بانک و آن هم بانک ملی انجام شود.
2- تمام خدمات بانکی و دولتی با یک کارت ( کارت ملی ) انجام پذیرد.
3- واحد پول تومان شود.
4- صفر پول ها حذف شود.
5- کارت بنزین همان کارت ملی شود.
6- شناسنامه مثل تمام کشورها حذف شود و فقط کارها با کارت ملی انجام شود.
7- پول اتوبوسو قطارو مترو و ... با کارت ملی انجام شود.
و بسیاری کارهای دیگر.
البته عده ای خواهند گفت مگر همه مشکلات حل شده دولت و مجلس به این کارها بپردازد جواب اینه که تناقضی بین حل این مشکلات روانی با حل مشکلات اقتصادی وجود ندارد و حل این مشکلات منوط به حل مشکلات دیگر نیست.
سرمایه گذاری روی این کار امکان پذیر نیست چون کلیه سخت افزارهای بانکی خصوصا دستگاه های کارتخوان باید قابلیت خواندن کارت اسمارت را داشته باشد در حالیکه کارتهای بانک های فعلی مغناطیسی است و اکثر دستگاههای کارتخوان هم قابلیت کارتهای مغناطیسی را دارند نه اسمارت و از طرفی تغییرات وسیعی باید روی سوئیچ و کر بانکی باید صورت بگیرد که این هم مقرون به صرفه نیست لذا این کار عملیاتی نیست
سلام. با این کار میخوان مردم رو مجبور به استفاده از کارت ملی و در واقع ردیابی دقیق تر کنن
واقعا ارزشش رو داره انرژی بگذارند که یکپارچه بشه. این همه کارت یک نفر نداشته باشه
واقعا علافید
اینهمه هزینه شده تا رسیدیم به اینجا ، دوباره انگار از صفر میخواهند شروع کنند البته بنظر میرسد تلاش در جهت تسلط بر حسابهای بانکی و نقل و انتقالات وجوه نقد جهت مالیات ستانی باشد تا مسائل دیگر .
بسیار کار اشتباهی است ...چون کارت بانکی را گم کنی در عرض ده دقیقه حضور در شعبه کارت جدید دریافت میکنی .حالا اگر کارت ملی را گم کنی چقدر باید دنبال المثنی بدویی ؟؟؟؟
بعد از اجرای این طرح ، خدا به داد کسی برسه که کارت ملیشو گم کنه .. برای دسترسی مجدد به حسابش باید ماهها صبر کنه و گرسنگی بکشه تا کارت ملی المثنی از چین بیاد !!!
بنظرم ایده خوبی نیست چون امکان مفقود شدن کارت ملی زیاد میشود. اگر کارت بانکی گم شود سریع بانک کارت جدید صادر میکند و لی با گم شدن کارت ملی صدور کارت ملی جدید زمان بر و تشریفات خاص اداری جهت المثنی را دارد.
خب بهانه جدید برای گرفتن بودجه بی حساب و رانت جور شد. شرکتهای خودشون و آقازاده هاشون از حالا توو صف گرفتن بودجه ایستادن
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل