بازدید 4955
۵

واکنش وزیر اقتصاد به خبر افزایش قیمت بنزین

وزیر امور اقتصاد و دارایی درمورد اظهار نظر رییس سازمان برنامه و بودجه دولت قبل درخصوص انتشار اوراق نیز گفت: نیازی به مناظره نیست. آقایان باید جواب دهند که چرا تا این اندازه بدهی ایجاد کرده‌اند؛ بیش از نیمی از کل اوراق سال ۱۴۰۱ برای بازپرداخت بدهی دولت قبل پرداخت شده است.
کد خبر: ۱۱۸۶۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۳ 08 August 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی در جمع خبرنگاران درمورد اینکه آیا ایران پول بلوکه شده‌ای نزد چین دارد یا خیر، توضیح داد: هرچیزی که به عنوان منابع ایران در چین وجود دارد، فقط برای اجرای پروژه‌های فایننسی است که چینی‌ها در ایران انجام می‌دهند. در واقع یک سری از شرکت‌های چینی در بخش‌های مختلف راه، نفت و… پروژه‌هایی انجام می‌دهند و این مابه‌ازای هزینه‌هایی است که ایران قصد داشت بپردازد.

وی ادامه داد: این مسیر یک ورودی و یک خروجی دارد. یعنی هر ماه بانک مرکزی مبلغی را برای پروژه‌ها به این عدد اضافه و بابت پروژه‌ای که درحال انجام است بخشی را خرج می‌کند. این عدد هر روز فرق می‌کند.

وزیر اقتصاد در ادامه درمورد لایحه مقابله با رسوب کالا عنوان کرد: متن لایحه به دلیل اینکه برخی دستگاه‌ها از جمله ستاد مبارزه با قاچاق و وزارت کشور نکاتی داشتند که درمورد زمینه‌های گمرک و اموال تملیکی اختلاف نظر وجود داشت، لایحه در کمیسیون نگه داشته شده است تا اختلاف نظر برطرف شود و بعد به دولت ارسال خواهد شد.

خاندوزی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی به عنوان نهاد تنظیم‌گر بانک‌ها بسیار پافشاری کرد که سهم حدود هفت درصدی بخش مسکن از کل تسهیلات در سال گذشته به بیش از دو برابر افزایش پیدا کند، اظهار کرد: در قانون جهش تولید مسکن عدد ۲۰ درصد وجود دارد. بنابراین بانک‌ها در سال جاری باید بیش از گذشته تلاش کنند. بانک مرکزی پیگیر این موضوع است و وزیر راه و رییس کل بانک مرکزی جلساتی با مدیران عامل بانک‌ها داشتند تا بانک‌هایی که عقب افتادگی دارند عقب ماندگی خود را جبران کنند.
وی بر این نکته تاکید کرد که هیچ طرحی مبنی بر افزایش قیمت بنزین در دولت وجود ندارد.

وزیر اقتصاد در انتها بر این موضوع تاکید کرد که سمتی تحت عنوان جانشینی وزیر اقتصاد وجود ندارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۵
کجاش به خبر افرایش بنزین ربط داشت؟!!
خوبه یه چیزی به اسم دولت قبل هست که آقایون همه چیزو بندازن گردنش
احتمالا سوراخ لایه اوزون هم کار دولت قبل بوده
هر دولتی که میاد راس کار میگه دولت قبلی گند زده به همه چیز باید اونها رو تمیز کنیم . بعد اونها رو که پاک نمیکنه هیچ خودش هم به آن گند کاری یه چیزهای دیگه اضافه میکنه و میره و میذاره برای دولت بعدی. نتیجه اینکه بعد از حدود نیم قرن به اینجا رسیدیم که دست به هرجا و هر چی میزنی یه داستان و یا مسئله و مشکلی توش هست. البته خوانندگان محترم به این حرف های من توجه نکنید لطفا شما اگر توانستید ببینید فقط نیمه پر لیوان را ببینید.
نان هم می گفتند گران نمیشه که شد.
دولت هزینه سیاستهای نادرستش را از جیب مردم می پردازد.
طبق گزارش بانک جهانی درآمد سرانه ایرانی ها زیر متوسط جهانی و عراق جنگ زده و داعش زده بالای متوسط جهانی است.
چرا طفره میرید ؟ خوب بنشینید دوتا سئوال و جواب کنید و توضیحات را بگیرید . شاید مطالبی گفتند که شما در جریان اش نبوده باشید . ترس و هراس از چه چیزی دارید ؟ یا اینکه دیگر اینقدر از گذشته مایه نگذارید .
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی