بازدید 2430
۱

کلید رفع مشکلات کشور در التماس به دیگران نیست

سخنگوی دولت، توجه به حوزه دانش‌بنیان و نه التماس به دیگران را کلید رفع مشکلات کشور دانست و تأکید کرد: نگاه گفتمان دولت سیزدهم، تمرکز و استفاده بیشتر از توان و استعداد داخلی است.
کد خبر: ۱۱۸۶۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶ 08 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی بهادری جهرمی امروز دوشنبه در مراسم گشایش نمایشگاه یک روزه دستاورد‌های شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه رسانه و روابط عمومی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در سخنانی با اشاره به مسائلی همچون تقبل بار مالی و تصویب قانون تولید جهش دانش بنیان، تصویب ۱۲ آیین‌نامه برای حمایت از فعالیت دانش بنیان‌ها در حوزه‌های مختلف، افزایش حمایت صددرصدی از سرآمدان علمی کشور و همچنین افزایش هفت پله‌ای ایران در شاخص نوآوری در دولت سیزدهم را در فهم دولت و پذیرش این اصل دانست که آینده رسانه و آینده کشور در نگاه امروز ما به نوآوری و فناوری رقم خواهد خورد.

وی با تاکید بر اینکه، دولت سیزدهم به شکل ریشه‌ای‌تر از توان نخبگان بهره‌برداری خواهد کرد و در این مسیر نه تنها بر توسعه سکو‌ها بلکه بر تکمیل زیرساخت‌ها تمرکز دارد، افزود: علت این مهم آن است که معتقدیم نخبگان و نوآوران از اهتمام لازم برای رفع مشکلات امروز و آینده کشور برخوردارند.
 
بهادری جهرمی اظهار داشت: دولت سیزدهم در حال حاضر در سفر‌های خارجی خود به جای عکس گرفتن‌ها، فناوری‌هایی همچون ربات جراح و پهپاد‌هایی با کاربرد در حوزه کشاورزی ساخت دانش بنیان‌ها را با خود می‌برد و معرفی می‌کند.
 
وی با تاکید بر اینکه، دولتمردان سیزدهم سفیران حوزه فناوری و نوآوری کشور هستند، گفت: دولت به‌طور حتم از توان نخبگان در رفع نیاز‌های کشور استفاده خواهد کرد.
 
بهادری جهرمی با بیان اینکه حکمرانان آینده‌نگر در کشور‌های مختلف در طول زمان برای ساخت آینده کشورشان دو نگاه به حوزه علم و فناوری داشته‌اند، افزود: یک نگاه استفاده از حوزه علم و فناوری برای تامین منافع مانند آنچه که در بمباران هیروشیما و کشته و زخمی شدن ۱۶۰ هزار تن اتفاق افتاد، است و نگاه دیگر استفاده از این حوزه برای انسانیت است؛ همه باید ببینیم در کدام طرف ایستاده‌ایم.
 
سخنگوی دولت در ادامه با بیان اینکه هیچ برج بلند مرتبه‌ای بدون سختی و مشقت ساخته نمی‌شود، ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان به خوبی می‌دانند کلید رفع مشکلات در اراده قوی و توجه به توان و استعداد‌های داخلی نهفته است، نه التماس به دیگران و این نگاه، گفتمان دولت سیزدهم است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
احسنت، ولی از این حرف ها زیاد میزنید. فاصله بین حرف تا عمل زیاد است.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم