بازدید 2848
۶

نام گذاری میدان اصلی رام الله به نام اردوغان

ترکیه قصد دارد در جنین کرانه باختری ، منطقه صنعتی تاسیس کند.
کد خبر: ۱۱۸۵۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸ 27 July 2023

 به گزارش تابناک به نقل از عصرایران، اردوغان در نشست مشترک با محمود عباس رئیس دولت فلسطین و اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس دیدار و گفتکو کرد.

این دیدار تلاشی از سوی رئیس جمهوری ترکیه برای پایان دادن به دو دستگی میان فلسطینی هاست.

هم اکنون دولت فلسطین (محمود عباس) تنها بر کرانه باختری حاکمیت دارد. منطقه غزه هم در کنترل دولت حماس است. از اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس به عنوان رهبر این حزب سیاسی -نظامی یاد می شود. در سال 2006 نیروهای حماس بعد از اختلافات با تشکیلات خودگردان ، نیروهای تشکیلات را در منطقه غزه شکست دادند و خود کنترل این منطقه را در دست گرفتند.

نام گذاری میدان اصلی رام الله به نام اردوغان

اسماعیل هنیه و دفتر اصلی خارج از فلسطین حماس در قطر مستقر هستند. حماس بعد از حوادث سوریه، دفتر خود را از دمشق به دوحه قطر منتقل کرد. حماس از اخوان المسلمین (حزب اصلی مخالف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه) حمایت می کرد.

 

در چند سال اخیر همه اقدامات برای آشتی در فلسطین و دیدارهای متعدد میان محمود عباس و هنیه بی نتیجه بوده اند.

به گزارش خبرگزاری ناتولی ترکیه، رئیس جمهوری ترکیه در دیدار با رئیس دولت فلسطین و رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که تفرقه بین فلسطینی‌ها در خدمت منافع کسانی است که می‌خواهند روند صلح را تضعیف کنند.

 مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه طی بیانیه‌ای در این باره اظهار داشت: اردوغان از دیدار عباس و هنیه در آنکارا ابراز خرسندی کرد و گفت که فلسطین در قلب مردم ترکیه جایگاه ویژه‌ای دارد.

نام گذاری میدان اردوغان در شهر رام الله کرانه باختری
به نوشته آناتولی ، محمود عباس رئیس دولت فلسطین (تشکیلات خودگردان)  در این دیدار گفت با توجه به حمایت رئیس جمهور اردوغان از فلسطین، تصمیم گرفته شد تا یکی از بزرگترین میدان های شهر رام الله «میدان رجب طیب اردوغان/رئیس جمهور اردوغان» نامگذاری شود. شهر رام الله پایتخت موقت دولت فلسطین (تشکیلات خودگردان) به شمار می آید.

 

دیدار اردوغان با محمود عباس و رهبر حماس

محمود عباس رئیس دولت فلسطین پس از دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در مجتمع ریاست جمهوری بش تپه در آنکارا گفت: برای حمایت ترکیه از استقلال مردم فلسطین با دفاع از قدس احترام قائل هستیم.

رئیس دولت فلسطین همچنین تاکید کرد: از رئیس جمهور اردوغان، دولت و ملت ترکیه به خاطر همراهی با آرمان فلسطین تشکر می‌کنیم.

عباس با اشاره به اینکه با اردوغان درباره اقداماتی که می‌توان برای توسعه بیشتر روابط دو کشور انجام داد گفت‌وگو کرده‌اند، اظهار داشت: روابط ما همیشه رو به بهبود است و مایلم ابراز خوشحالی کنم که جلسات وزیران بین دو کشور ادامه دارد و منطقه صنعتی سازمان یافته جنین به زودی با کمک صندوق سرمایه گذاری فلسطین و کارآفرینان ترکیه به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه جامعه جهانی در این زمینه درمانده و نسبت به جنایات مرتکب شده علیه مردم فلسطین بی تفاوت است، تاکید کرد: هیچ یک از حدود 1000 قطعنامه سازمان ملل اجرا نشد.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه همواره از حقوق فلسطین در عرصه بین المللی دفاع کرده و به ابتکارات سیاسی خود در این زمینه ادامه می‌دهد، تصریح کرد: عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل نیز مهم است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۶
لطف او با دیگران،ناز و عتابش بر من است
صحبت گرمش به اغیار و کبابش بر من است!!!
هزینه شون رو ما بدیم اسمش مال اردوغان
چرا مرغ ما یه پا داره
اردوغان جانی
هزینه‌هاش را ایران داره میده شهرتش را اردوغان میبره
آفرین بر ترکیه و آفرین به اردوغان!
حماس بعد از حوادث سوریه، دفتر خود را از دمشق به دوحه قطر منتقل کرد. حماس از اخوان المسلمین (حزب اصلی مخالف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه) حمایت می کرد.
چه عجب
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه