بازدید 1960

ایجاد بازار دارویی ایران در تاجیکستان

­وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به تاجیکستان گفت: با توجه به ظرفیت داخلی ایران در تولید دارو و تجهیزات پزشکی از این توان به عنوان محور اصلی سفر به تاجیکستان استفاده خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۸۳۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸ 16 July 2023

به گزارش «تابناک»> بهرام عین اللهی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما در فرودگاه امام خمینی پیش از سفر به کشور تاجیکستان گفت: نزدیکی‌های فرهنگی و زبانی ایران و تاجیکستان زیاد است و این سفر در راستای چند هدف مهم برای حوزه سلامت صورت می‌گیرد که ایجاد بازار دارویی برای ایران در تاجیکستان از اهم محور‌های این سفر است.

وزیر بهداشت افزود: ایران بیش از ۹۸ درصد نیاز دارویی خود را بر اساس توان داخلی رفع کرده است و این ظرفیت می‌تواند بازار خوبی برای صنعت دارویی ایران در کشور‌های منطقه ایجاد کند.

عین اللهی سفر دو روزه به تاجیکستان را در راستای تقویت دیپلماسی سلامت دانست و گفت: در این سفر به دنبال صادرات تجهیزات پزشکی و دارویی و تقویت ظرفیت شرکت‌های دانش بنیاندر تولید تجهیزات پزشکی است و از مراکز درمانی و دانشگاهی تاجیکستان بازدید می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: با توجه به زبان مشترک ایران و تاجیکستان، تقویت گردشگری سلامت از دیگر محور‌های این سفر است و در تلاشیم در زمینه تربیت رایزن سلامت فعالیت کنیم و کشور تاجیکستان جزو اولین کشور‌هایی خواهد بود که ایران رایزن سلامت را با هدف ایجاد گردشگری سلامت در آنجا تقویت خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی