بازدید 19204

نامه پژمان‌فر به زلفی‌گل درباره متقلبین کنکور

رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی در نامه ای به وزیر علوم با تاکید بر اینکه باید جلوی ثبت نام متقلبین در دانشگاه‌ها را بگیرید، گفت: مجلس شورای اسلامی به هیچ وجه نمی پذیرد افرادی که در مظان اتهام تقلب و تخلف در آزمون سراسری هستند، پس از طی مهلت قانونی برای رسیدگی، دانشجو شوند و باید جلوی این تخلف گرفته شود.
کد خبر: ۱۱۸۳۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۷ 13 July 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، متن نامه حجت الاسلام نصرالله پژمان فر به زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر زلفی‌گل

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

سلام علیکم

در پی برخی ادعاهای نادرست و خلاف واقع که دقیقا نقطه مقابل استفساریه مجلس و موافقت دولت برای حل یک معضل حقوقی در رسیدگی به تخلفات کنکورهای سراسری بود و نیز توضیحات کمیسیون اصل ۹۰ انتظار از وزارت علوم و شما این بود که مقابل دروغ پردازی های انجام شده بایستید و درباره استفساریه ماده ۱۱ قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری روشنگری کنید. اما متاسفانه در جریان توضیحات شما در جمع خبرنگاران مبنی بر اینکه هزار نفر از متقلبین کنکور به علت استفساریه مجلس توانسته‌اند به تحصیل خود ادامه دهند، مواضع نادرست و خلاف واقع بیان شده است.

همانطور که شما نیز درجریان هستید استفساریه مذکور به این علت بوده که روند اشتباه و نادرست سابق که توسط سازمان سنجش صورت می‌گرفت و در آن متهمان به تقلب در آزمون سراسری، دانشجو شده و گاه پس از چندین ترم تحصیل به عنوان دانشجو، از آن ها مجددا آزمون گرفته می شد، منتفی شود. لذا اساساً استفساریه مجلس مانع از آزمون مجدد از چنین افرادی نیست و این دسته از افراد نباید تا تعیین تکلیف شبهه تقلب دانشجو شوند.

ماده ۱۱ قانون رسیدگی به جرائم آزمون‌های سراسری، تاکید دارد که این آزمون مجدد باید قبل از دانشجو شدن فرد و در همان تابستان صورت گیرد یا دانشجو شدن این افراد برای یک ترم معلق شود تا آزمون مجددی برگزار گردد. درواقع مسئله اینجاست که اگر براساس ادعاهای مطرح شده و اظهارات شما، تخلف و تقلبی رخ داده، چرا وزارت علوم، اجازه داده چنین افرادی دانشجو شوند تا بعدا به مسئله شبهه تقلب آنها رسیدگی کند؟ به عبارت دیگر اگر متقلبی اکنون در حال تحصیل است،‌ وزارت علوم باید پاسخگو باشد که چرا قبل از اطمینان، اجازه دانشجو شدن به آنها را داده است. این اقدام توسط وزارت علوم برخلاف قانون و تخلف محسوب می شود و توسط کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی خواهد شد.

همانطور که خودتان در مصاحبه اشاره نمودید، این استفساریه برای جلوگیری از یک روند نادرست در موضوع زمان آزمون مجدد تصویب و تایید شده است و لازم است اولا جنابعالی و وزارت علوم برداشت غلط از این استفساریه را اصلاح کنند و جلوی ثبت نام متقلبین را در دانشگاه ها بگیرید.

مجلس شورای اسلامی به هیچ وجه نمی پذیرد که افرادی که در مظان اتهام تقلب و تخلف در آزمون سراسری هستند، پس از طی مهلت قانونی برای رسیدگی، دانشجو شوند و جلوی این تخلف باید گرفته شود.

ثانیا چنانچه از تقلب برخی از این افراد مطمئن هستید، طبق قانون باید با اثبات آن نسبت به تعلیق آنان از تحصیل و برخورد با آنان مطابق با قوانین و مقررات اقدام نمایید و از همین جهت شما مسئول اصلی برای پاسخگویی در زمینه‌ جرایم این اشخاص هستید و لازم است اشکالات رخ داده را در اسرع وقت جبران و اصلاح کنید.»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۲۲
صد در صد قابل قبول. سعدی شیرازی می فرماید: سر چشمه شايد گرفتن به بيل / چو پر شد نشايد گذشتن به پيل
همانطور که جلو اختلاس دوران احمدی نژاد را نگرفتند و حالا آنچنان فراگیر شده که به هیچ عنوان نمی توان جلوی آنرا گرفت.
بلاخره یه تکونی به خودتان بدید تا دکتر نشدن جلوشون بگیرید
شب بخیر !!!!!!!!
برداشت آقای وزیر و اعلان ایشان این بود که دزد نگرفته پادشاهه و باید با احراز خلاف و تقلب ، همچنان به تحصیل ادامه بدهند ، تا دچار خفت و استرس نشوند و مجلس محترم هم با ایشان هم عقیده است
آقا فک کنم تا شماها بخواید تکلیف هم رو مشخص کنید، اونها فارغ تحصیل شدند و ریزنمرات ترجمه شده برای ادامه تحصیل در خارج هم دریافت می‌کنند. یک خسته نباشید ویژه به همه مسئولین، چه مسئولین اجرایی و چه نمایندگان محترمی که تا توپ را در زمین خود رویت میکنند فورا یک مصاحبه و سعی در انداختن تقصیر بگردن این و آن.

حالا یک سوال ، آیا نمایندگان محترم تا قبل از اعلام وزیر و افتضاحی که اعلام کرد، نمدونستند که متقلبین در حال ادامه تحصیل هستند، دانستن و سکوت مساوی با ندانستن و جهل هر دو نشانه و منشأ فساد و‌ تباهی!!!!!
این درسته.
اون ۱۰۰۰ نفر که پذیرش شدن در اون زمان داوطلب بودن باید اخراج بشن...
اگه با این تفسیر باشه اگه یک نفر دانشجو باشه و کنکور بده هم زمان دانشجو و داوطلب هست پس اگه تقلب شد باید بگید چون دانشجو بوده نمیشه کاریش کرد؟؟؟؟؟
بی خیال بابا
همش نمایشه
واقعا باید به اقای زلفی گل کفت وزیر. مرد مومن تقلب تخلف تمام .از چاله در آمدن افتادن به چاه..چه طور رای اعتماد گرفتید.
موضوع را مبهم نکنید. در کنکور یکی از سالهای گذشته هزار نفر با تقلب دانشجو شده اند. اینکه قبل از دانشجو شدن آزمون مجدد برگزار شود مساله آنان را حل نمی کند. سوال از مجلس برای چه بوده و پاسخ آن دقیقا کدام؟
به نظرم استفساریه ی اصل ۹۰ مجلس درسته، چون که واقعا شاید یک نفر خب به اشتباه بهش شک کردن و تقلب نکرده و بعد از چند ترم دانشگاه ازش آزمون بگیرن خب خیلی چیزی ها رو آدم یادش میره! همون تابستون و قبل از دانشجو شدن ازش آزمون مجدد بگیرن بهتره. بعضی ها هستن تستی میخونن ولی امتحان نهایی رو خیلی خوب نمیدن و بعد سازمان سنجش بهش شک میکنه...
ولی هر تلاشی مجلس و ...بکنند که باید انجام دهند آثار
منفی وارد شده به افکار عمومی به‌این آسانی پاک شدنی نیست
بایستی مشکلات دیگر وزارت علوم را پیگیری کرد .
امتیازات داده شده به اقوام و غیره .
باز این دمش گرم یه اعتراضی کرده
عجب افتضاحی کرده این مجلس .
نامه پژمان‌فر به زلفی‌گل درباره متقلبین کنکور.
آقای پژمان فر اگه بتونی حرف حق خودت رو به کرسی بنشونی و جلوی ورود متقلبین کنکور به دانشگاه رو بگیری هم برای مجلس و نظام حفظ آبرو کردی هم دعای پدر و مادر جوانان نخبه ای که جاشون تو دانشگاه به زور تقلب گرفته شده پشت و پناهته.
دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را. این ماجرا و ماجرای طبری و مسائل متعدد دیگر نشان از یک فساد سیستماتیک دارد که همه سعی می کنند خود را مبرا کنند .
کی به کیه
مشکل خل شد
حاج آقا پژمان رحمت به شیری که خوردید و خدا خیرتان دهد که یکی بلند شود وبه کار های خلاف وحمایتهای نا بخشودنی واشتباه مجلس تذ کر دهد دانشا اللاه پیگیری نمایید تا این هرج و مرج ها شاید کمی جلو ش گرفته شود وخدا میداند من در حال حاضر فرزند کنکوری ندارم ولی این هرج ومرج ها آدمی را آتش میزند شما را بخدا قسم میدهیم به داد ملت برسید در همه زمینه ها
مجلس انقلابی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۳
سوپر انقلابی
عجب گل و بلبلی این مملکت واقعا....
فکر کنم برای درمان بیماریهامون چند سال دیگه باید بریم خدمتشون! همه چیز این مملکت را گَند گرفته...
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم