بازدید 7672

گل‌محمدی: چه می‌شود ما هم بازیکن چند میلیون دلاری بگیریم؟

کد خبر: ۱۱۸۲۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰ 10 July 2023

یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین این تیم اظهار کرد: از ۶ روز پیش تمرینات خود را شروع کردیم و ۶ جلسه تمرین و ۲ جلسه وزنه داشتیم. فردا آخرین تمرین ما در تهران است و بعدش در اردویی ۸ روزه به ترکیه می‌رویم. البته باید امروز می‌رفتیم اما اردوی ۲ هفته‌ای ما به دلیل یکسری ناهماهنگی‌ها تبدیل به اردوی ۸ روزه شد. بازیکنان یک به یک به تیم اضافه شدند اما هنوز با رسیدن به شکل کلی تیم فاصله داریم. کارمان را با جدیت بیشتری در ترکیه انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: من یک توضیح کلی بدهم که ریشه کلی مشکلاتی که پیش آمد، چه بود. بحث مالی مشکل اصلی بود و هست. ما اگر به موقع پول بیرانوند را می‌دادیم، این اتفاقات پیش نمی‌آمد. تلاش باشگاه زیاد بود که این مشکلات برطرف شود. باشگاه دچار مشکلات زیادی است و درآمدزایی برای ما سخت است. امیدواریم روند خوبی داشته باشیم و تیم جمع شود. ۶ بازیکن از جمع ما شدند و جا دارد که برای زحماتی که در طول فصل کشیدند و قهرمانی آوردند، از آن‌ها تشکر کنم. به هر حال در ذات فوتبال این جدایی‌ها وجود دارد اما امیدوارم تیم زودتر شکل بگیرد و بتوانیم شکل تاکتیکی خود را زود به دست آوریم تا آماده مسابقات شویم. ۱۲ روز را از دست دادیم و با یک ماه پیش‌فصل را وقت داریم تا سراغ بازی‌های سخت برویم.

سرمربی پرسپولیس درباره دلیل کم شدن زمان اردوی ترکیه توضیح داد: بحث ناهنماهنگی در ترکیه بود و به خاطر آن اردوی ما جا به جا شد.

۵۰ بازیکن بی‌تیم شدند!

او درباره نقل و انتقالات عنوان کرد: با تمدید قرارداد سرلک، ۱۹ بازیکن ما پر شده است و امسال، سال عجیب و غریبی است زیرا ما ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال داشتیم که امسال تبدیل به سهمیه بزرگسال ما شدند. از آن طرف سهمیه بزرگسالان یک سهمیه کم شد و این کار را برای ما سخت می‌کند و این باشگاه را دچار مشکلات عجیب و غریب کرد. یک قوانینی وضع شده که باید با افراد حقوقی صحبت کنی تا ببینی این قوانین چه هستند زیرا خیلی از آن‌ها مبهم هستند. نیت این اتفاقات را نمی‌دانم. الآن حساب کردیم با توجه به برداشتن سهمیه ۲۵ سال، حدود ۵۰ بازیکن از لیگ ریزش پیدا می‌کند و آن‌ها یا بی‌تیم می‌شوند یا به لیگ یک می‌روند. درک آن بسیار سخت است که آیا این باعث پیشرفت لیگ ما می‌شود یا خیر.

گل‌محمدی اضافه کرد: همه دوستانی که راجع این مسائل صحبت می‌کنند، به دنبال پیشرفت فوتبال هستند و قصدی برای تخریب وجود ندارد. باید به اصل موضوع اشاره شود که آیا این قوانین کارشناسی بوده یا خیر؟ آیا از مربیان مشورت گرفته‌اند یا خیر؟ از مسئولان فدراسیون تقاضا دارم که یک تجدید نظر داشته باشند زیرا کار را برای ما که در آسیا هستیم، سخت می‌کند. شما می‌بینید تیم‌های عربی چه هزینه‌هایی می‌کنند. از مدیران باشگاه می‌خواهم مطالبه‌گر باشند. مثلا من یک مهاجم شش دانگ نیاز دارم که رقم آن گران است اما باشگاه باید آن را جذب کند.

چه اشکالی دارد ما هم بازیکن چند میلیون دلاری بگیریم؟

او ادامه داد: باید سعی کنیم درآمدزایی باشگاه‌ها را زیاد کنیم. خصوصا باید در خصوص حق پخش کمک کنند و تصمیم خوبی بگیرند و درآمدزایی باشگاه‌ها را زیاد کنند تا در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. ما در آسیا صعود می‌کنیم اما به یک سد قوی برمی‌خوریم و سال بعد همان سناریو تکرار می‌شود. چه ایرادی دارد که فوتبال ما هم دنبال بازیکن چند میلیون دلاری برود؟ برای این که در آسیا حرف داشته باشیم، باید درآمدزایی باشگاه‌ها را زیاد کنیم. متاسفانه همیشه اصل را رها می‌کنند و فرع را می‌چسبند. باشگاه باید از دولتی بودن خارج شود و خصوصی شود. این مسیری است که باید برویم اما متاسفانه اقدامات عملی انجام نمی‌شود و کار را برای باشگاه، مربی و مدیر سخت می‌کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل