بازدید 1821

آتش سوزی روستای سفیدخانی سیروان در ایلام مهار شد

سرپرست فرمانداری سیروان از مهار آتش سوزی برخی مناطق روستای سفیدخانی از توابع این شهرستان در کمترین زمان ممکن خبر داد.
کد خبر: ۱۱۸۲۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۸ 09 July 2023

به گزارش «تابناک»، محمدباقر شریفی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شروع آتش سوزی از بستر کشاورزی محدوده روستای قلعه وزیر شروع و حدود ساعت ۱۴ دامنه آتش به اراضی ملی سرایت کرد که با تلاش مردم و مسئولان مهار شد.

وی با اشاره به اینکه حریق از نوع پوشش سطحی بوده که خوشبختانه به درختان بلوط آسیب جدی وارد نشده است، اظهار داشت: وحدت و همدلی مردم و مسئولان شهرستان باعث شد که این آتش سوزی در کمترین زمان ممکن مهار شود.

سرپرست فرمانداری سیروان تصریح کرد: آتش سوزی راس ساعت ۱۷ کامل مهار و به جهت جلوگیری از حریق مجدد منطقه به صورت کامل تا صبح روز بعد توسط اعضای بحران شهرستان پایش می شود.

شریفی با بیان اینکه حدود ۱.۵ هکتار اراضی ملی، ۲.۵ هکتار کشاورزی در این حادثه طعمه آتش شده است، گفت: علت وقوع آتش سوزی نامعلوم بوده ولی به صورت محسوس و نامحسوس برای شناسایی عامل یا عاملان حریق تحقیقات لازم در حال اجراست و به محض شناسایی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی گفت: به دلایلی نامعلوم مساحت زیادی از مراتع و اراضی زراعی روستای سفید خانی طعمه حریق شد که بلافاصله نیروهای مردمی، مدیریت بحران شهرستان و استان در محل حاضر و بعد از ساعت‌ها تلاش موفق به مهار آتش شدند.

سرپرست فرمانداری سیروان افزود: تلاش اهالی روستایی های منطقه در اولین دقایق وقوع آتش‌سوزی قابل‌ تقدیر و تحسین بوده و اگر مشارکت حداکثری آن‌ها نبود، منابع طبیعی و اراضی کشاورزی این روستا و روستاهای اطراف دچار حریق می‌شدند.

شریفی اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های فراوان سال زراعی و پراکنش‌های زمانی و مکانی مناسب در تمامی نقاط شهرستان پوشش گیاهی مراتع و اراضی زراعی دارای تراکم بسیار بالا بوده که خطر آتش‌سوزی جدی‌ترین بحران این شهرستان در فصل تابستان و پائیز خواهد بود.

وی تصریح کرد: تأمین تجهیزات، برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم ستاد بحران شهرستان و پویش مردمی مقابله با آتش‌سوزی باهدف حفاظت از مراتع و تلاش برای حفظ پوشش گیاهی اراضی ملی اولویت دارترین امری است که باید در این فصول مورد توجه جدی مردم و مسئولان قرار گیرد.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم
آخرین اخبار