بازدید 2226

دستگیری هکر قلابی اینستاگرام در تهران

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری اینستاگرام شهروندان خبر داد و گفت مجرم با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود از مردم اخاذی می کرد.
کد خبر: ۱۱۸۲۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷ 08 July 2023

به گزارش تابناک، تسنیم نوشت: سرهنگ داوود معظمی گودرزی ، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: در پی مراجعه چندین نفر از شهروندان به پلیس فتا پایتخت مبنی بر دسترسی غیرمجاز به حساب کاربریشان در شبکه اجتماعی اینستاگرام موضوع به صورت ویژه در دست بررسی قرار گرفت.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: شکات در اظهارات خود عنوان داشتند شخص یا اشخاصی ناشناس اینستاگرام آنها را هک کرده و پس از دقایقی از طریق همان اکانت با اعلام اینکه این اکانت توسط یک هکر از دسترس خارج شده است و جهت بازگردانی صفحه باید مبلغ پانصد ملیون ریال پرداخت کنید از ما اخاذی کرده است.

معظمی گودرزی با اشاره به لزوم فعالسازی تایید رمز دومرحله ای برای حساب های کاربری شبکه های اجتماعی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ مشخص شد شکات این پرونده درخصوص تعمیرات نرام افزاری به یک موبایل فروشی در تهران مراجعه کرده اند و بلافاصله چندروز بعد از آن حساب کاربری آنها در اینستاگرام از دسترسشان خارج شده است.

این مقام پلیس با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیس مشخص شد مجرم هکر نبوده و در پوشش تعمیرکار موبایل دست به این اقدام زده بیان داشت: با اقدامات تخصصی افسران سایبری پلیس فتا فردی که با تهدید و دسترسی غیرمجاز اقدام به اخاذی از شهروندان می کرد شناسایی و پس از تشریفات قضایی در همان فروشگاه موبایل دستگیر و به پلیس فتا پایتخت منتقل گردید و با مشاهده ادله دیجیتال جمع آوری شده توسط پلیس به جرم خود معترف شد و اظهار داشت در مدت یکماه از بیش از ۲۴ نفر از شهروندان مبلغی حدود ده میلیارد ریال اخاذی کرده است.

وی به شهروندان توصیه کرد: در هنگام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را رعایت کنند و از در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب کاربری خود به دیگران خودداری کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا طی تماس با مرکز فوریتهای سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی