بازدید 1759
۲

بانک جهانی ۱.۷۵ میلیارد دلار به اوکراین کمک می‌کند

گروه بانک جهانی اعلام کرد که یک بسته جدید به ارزش ۱.۷۵ میلیارد دلار بعنوان کمک اضطراری در اختیار اوکراین قرار می‌دهد.
کد خبر: ۱۱۸۰۰۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴ 22 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از تارنمای کی‌یف ایندیپندنت، بانک جهانی چهارشنبه اعلام کرد که ۵۰۰ میلیون دلار از این مبلغ وامی است که انگلیس آن را ضمانت کرده است.

همچنین ۱.۲۵ میلیارد دلار نیز از طریق آمریکا و ۱۵ میلیون دلار نیز از طریق فنلاند تامین می‌شود.

آنا بیرد از مدیران ارشد بانک جهانی گفت: حمایت‌های بین‌المللی تاثیر مهمی در تامین نیازهای اوکراین در سال ۲۰۲۳ خواهد داشت.

وی افزود: در دومین سال تهاجم روسیه به اوکراین هستیم و این جنگ باعث رنج گسترده مردم و خسارت شدید به اقتصاد شده است. ما و شرکایمان شانه به شانه مردم اوکراین می‌ایستیم و با همه ابزارهای مالی که داریم از آنها حمایت می‌کنیم.

بانک جهانی سال ۲۰۲۲ برنامه موسوم به PEACE را آغاز کرد که بر اساس آن کمک های در اختیار اوکراین قرار گرفته و دولت کی‌یف توانسته است با استفاده از آن کمک‌هایی در اختیار بخش‌های بهداشت، آموزش، مستمری بگیران و برنامه‌های اجتماعی قرار داده است.

دولت اوکراین همچنین توانسته است به کمک این برنامه حمایت‌هایی به ۱۳ میلیون شهروند این کشور ارائه دهد که شامل ۱۰ میلیون مستمری بگیر، ۵۰۰ هزار کارمند بخش آموزش، ۱۴۵ هزار کارمند دولت، ۵۶ هزار فعال بخش امور اضطراری و بیش از ۳ میلیون دریافت کننده کمک‌های اجتماعی و آواره در داخل کشور است.

بانک جهانی همچنین در ماه آوریل اعلام کرد که ۲۰۰ میلیون دلار به بازسازی زیرساخت‌های انرژی اوکراین اختصاص می‌دهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
پدر اکراین در اومد.زلسنکی مامور این کارا هست.یه بیست سالی اکراین رو بدهکار و وام دار غرب کرد.ولی غرب خبر نداره فردا چی میشه سرنوشت اکراین.‌...زمان شاه هم، ما وام و پول به غرب می‌دادیم ،مثل پول به هسته ایی شدن فرانسه ،یا سهام بتز المان،یا انگلیس،و آمریکا هم بحرین و نفت مفت..
یعنی بیطرفی نهادهای بین المللی در جنگ حرف کشک و بی‌ربطی است
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه