بازدید 6359
آنچه در حیاط دولت چه گذشت

حسینی: برنامه هفتم توسعه روز یکشنبه تقدیم مجلس خواهد شد / خزعلی: ساعت کاری بانوان دارای فرزند شناور می‌شود / زارع پور: سند توسعه هوش مصنوعی در حال تدوین است

صبح امروز (چهارشنبه ۱۷ خرداد) معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: برنامه هفتم توسعه، یکشنبه با حضور رئیس‌جمهور تقدیم مجلس خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۷۸۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳ 07 June 2023

اعضای کابینه سیزدهم، امروز چهارشنبه ۱۷ خرداد در حاشیه نشست هیات دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

وزیر نفت: افزایش سهم تجارت گاز با کشور‌های منطقه در دستورکار دولت است

جواد اوجی وزیر نفت در جمع خبرنگاران در حیاط دولت با اشاره به دیپلماسی انرژی در دولت سیزدهم بیان کرد: در دولت مردمی آیت‌الله رییسی یکی از محورها، دیپلماسی انرژی است که تلاش‌های خوبی توسط وزارت نفت و وزارت خارجه در این زمینه صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: واردات و ترانزیت و سواپ گاز و سهم تجارت گاز در منطقه در حال افزایش است و برنامه‌هایی خوبی در دست اقدام داریم.

وزیر نفت در رابطه با اینکه چرا جمهوری اسلامی ایران ـ که دارنده دومین ذخایر گازی است ـ واردات گاز انجام می‌دهد، ییان کرد: روسیه اولین ذخایر گازی دنیا را دارد و براساس آمار برای واردات، صادرات، ترانزیت و سواپ هم برنامه ریزی کرده و این سهم تجارت است، ایران هم در همین زمینه تلاش می‌کند و تاکنون دستاورد‌های خوبی کسب کرده است.

حسینی: برنامه هفتم توسعه روز یکشنبه تقدیم مجلس خواهد شد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهورصبح امروز (چهارشنبه ۱۷ خرداد) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: برنامه هفتم توسعه، یکشنبه با حضور رئیس‌جمهور تقدیم مجلس خواهد شد.


منصوری: رئیس‌جمهور فردا به آذربایجان شرقی می‌رود

محسن منصوری، معاون اجرایی رییس جمهور هم گفت: رییس‌جمهور فردا در سفری دوروزه به آذربایجان شرقی خواهد رفت و برنامه‌های متنوعی از جمله اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و هم‌چنین دیدار‌های مردمی در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: یکی از پروژه‌های مهم که از سال ۱۳۷۹ آغاز شده بوده، راه‌آهن بستان‌آباد به تبریز است که این پروژه نیمه‌تمام افتتاح خواهد شد. ۱۹ هزار میلیارد تومان مصوبه در دوره اول سفر استانی رئیس جمهور و در دور جدید نیز ۸ هزار میلیارد در نظر گرفته شده است.

خزعلی: ساعت کاری بانوان دارای فرزند شناور می‌شود

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده هم در رابطه با شناور شدن ساعت کاری بانوان گفت: رئیس جمهور با جدیدت دستور پیگیری این موضوع را در جلسه هیات دولت صادر کرد و گفت که مساله بانوان و خصوصا بانوانی که فرزند خردسال دارند، باید با جدیت مورد توجه قرار بگیرند و تخفیف ویژه برای آن‌ها قائل شویم.

وی تاکید کرد: درباره شناور شدن شروع ساعت کار بانوان بخشنامه صادر خواهد شد، تا آن دسته از کسانی که کودک زیر ۷ سال دارند، از این مزیت بهره ببرند.

زارع پور: سند توسعه هوش مصنوعی در حال تدوین است

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت با بیان اینکه تا پایان امسال همه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را متصل به شبکه می‌کنیم، اظهار کرد: این کار چند هزار میلیارد تومان هزینه دارد.

وی درباره مدیریت سبز در وزارت ارتباطات افزود: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که در دنیا در حوزه حفظ محیط زیست مطرح است، هوشمند و الکترونیکی شدن خدمات است که می‌تواند منجر به کاهش سفر‌های درون و برون شهری شده و از این طریق، کاهش مصرف سوخت و تولید آلاینده‌ها را در پی خواهد داشت.


سلاجقه: پروژه‌هایی که ارزیابی زیست محیطی نداشته‌اند، به مردم اعلام می‌شود

علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور هم بیان کرد: یک وظیفه قانونی برای دستگاه‌های اجرایی کشور درباره محیط زیست دیده شده و اگر در هفته محیط زیست بخواهیم یک ارزیابی داشته باشیم، باید بگویم که وضعیت مناسب نیست.

وی گفت: خوشبختانه در دولت انقلابی رویه خوبی پیش گرفته شده است؛ به عنوان مثال اکنون میانگین ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبارات دستگاه‌ها در رابطه با حوزه محیط زیست است که این یک گام رو به جلو است و امیدوار هستیم که این روند ادامه پیدا کند.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا دستگاه‌های برتر و ضعیف در این زمینه معرفی شده اند یا خیر؟ بیان کرد: در این زمینه ارزیابی نداریم. ما معمولا بحث صنعت سبز را در قالب یک جشنواره هر ساله برگزار می‌کنیم. بیشتر موردی به خود صنایع می‌پردازیم. بحث دستگاه‌های اجرایی نیز در دستور کار قرار دارد. امیدواریم امسال این اتفاق بیفتد و کاملا ارزیابی و رده بندی صورت گیرد.

سجادی: تصمیم فدراسیون فوتبال برای تعیین سقف بودجه برای باشگاه درست است

سید حمید سجادی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران، در پاسخ به این پرسش که ممنوعیت قرارداد با مربیان و بازی کنان خارجی بر مبنای دلار و یورو به کجا رسید، بیان کرد: این موضوع قابلیت اجرا دارد. فدراسیون فوتبال تصمیماتی برای کنترل فضای مالی و مادی فوتبال کشور گرفته است. سقف بودجه باشگاه‌ها ۲۵۰ میلیارد تومان تعیین شده است. یک عده از مربیان این موضوع را نقد کردند و گفتند، چرا اینگونه تصمیم گیری شده است و این تصمیم را زیر سوال برده اند. عده‌ای از کارشناسان نیز همین طور، اما در نهایت این تصمیم را فدراسیون فوتبال گرفته، از نظر ما نیز درست است.

وی در ادامه اظهار کرد: در همه جای دنیا، یکی از راه‌های کنترلی مالی آن‌ها همین است. یک سقف تعیین می‌کنند تا فاصله خیلی زیادی ایجاد نشود. یک اصطلاحی به نام fairplay مالی وجود دارد که می‌گوید بین باشگاه‌های ورزشی اختلاف مالی نباید سنگین باشد؛ بنابراین، یکسری راه‌های کنترلی باید باشد. در لیگی که پشت سر گذاشتیم، یک باشگاه در لیگ برتر داشتیم، با بودجه ۲۷ میلیارد تومان و یک باشگاه نزدیک ۵۰۰ میلیارد تومان؛ این به معنای عدم رعایت fairplay مالی است. طبیعتا تیمی که ۲۷ میلیارد هزینه می‌کند با تیمی که ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند، تفاوت دارد. در کنار این مبلغ، این باشگاه هتل و هواپیما و پاداش و دستمزد برای سایر کارکنان دارند. شاید این بودجه به ۵۵۰ میلیارد تومان نیز برسد.

وزیر ارشاد: شخصا موضوع تبلیغ تولیدات سینمایی در ماهواره را پیگیری می‌کنم

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در پاسخ به سوالی مبنی بر تبلیغ برخی تولیدات سینمای خانگی و داخلی کشور در شبکه‌های ماهواره‌ای، گفت: تهیه‌کننده و عوامل فیلم عنوان می‌کنند که این‌ها هیچ نسبتی با ما ندارند، دوستان ما این موضوع را بررسی می‌کنند. اگر اثبات شود که چنین نسبتی وجود دارد قطعاً برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: بررسی این موضوع در کمیته حقوقی سازمان سینمایی در دست انجام است. شخصاً به این موضوع حساس هستم و آن را پیگیری می‌کنم.

بهادری‌جهرمی: لایحه حمایت از اتباع حقوقی و حقیقی ایرانی در برابر تحریم‌ها تصویب شد

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت هم در جمع خبرنگاران گفت: امروز در جلسه هیات دولت به ریاست رئیس جمهور، مصوبات مختلفی تصویب شد. برخی از مجوز‌های پیش امضا یا امضای موافقت نامه‌هایی به تصویب رسید که قرار است در سفر آتی رئیس جمهور به آمریکای جنوبی منعقد شود. مجوز‌های لازم برای این موافقت نامه‌ها به وزارتخانه‌های مختلف داده شد.

وی ادامه داد: یکی از مصوبات بسیار خوب دولت، تصویب لایحه اساسنامه منطقه مکران بود. سال‌ها بود که قانونگذار دولت را مکلف کرده بود، این لایحه را تقدیم مجلس کند، اما در ادوار مختلف این لایحه معطل مانده بود، اما دولت این لایحه را تصویب کرد. براساس این لایحه، همه اختیارات لازم برای توسعه مکران به خود سازمانی که در آنجا مستقر می‌شود، اعطا می‌گردد. پیشنهاد شده است که همه امکانات، اموال و دارایی‌های دستگاه‌هایی اجرایی منطقه مکران به سازمانی که آنجا مستقر می‌شود، داده شود؛ البته استثنا‌های محدودی مثل حوزه دفاعی یا خارجه وجود دارد. این لایحه تحول شگرفی در نظام حکمرانی ما می‌تواند باشد.

لطیفی: پیشنهاد دولت بر دورکاری کارمندان بعد از ساعت ۱۳ پابرجاست

میثم لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی هم گفت: دورکاری توسط هیات تطبیق مجلس رد شد، اما همچنان پیشنهاد ما پابرجاست، چون این از اختیارات دستگاه‌های اجرایی است.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی تصریح کرد: در دستگاه‌هایی که امکان دورکاری وجود دارد، اکیدا توصیه می‌شود به مساله انرژی توجه کرده و ادارات را در صورت امکان تعطیل کنند تا دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ به بعد خاموش شوند تا درباره موضوع انرژی تدبیر کنیم.

ضرغامی: قهرمانی دو بانوی با حجاب ایرانی به درستی بازتاب داده نشد

عزت‌الله ضرغامی هم که به همراه وزیر ورزش در حیاط دولت حاضر شده بود، خطاب به خبرنگاران درباره قهرمانی دو بانوی ورزشکار اظهار داشت: دو نفر قهرمان شدند و رسانه‌های ما هم بلد نبودند، قهرمانی این دو را درست اعلام کنند. یکی از این بانوان مدال تکواندو را به دست آورد. برای نخستین بار از ایران با حجاب اسلامی مدال طلای جهانی را در این رشته کسب کرد و بانوی دیگری نیز در دو ١٠٠ متر اول شد؛ فیلم اصلی را شما ندیدید و من دیدم.

وزیر میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: ممکن است حجاب و لباسی که این دختر پوشیده بود، روی نحوه دویدن وی تاثیر بگذارد، اما آنقدر قهرمان است و روحیه دارد که وقتی به پایان خط می‌رسد، همه تعجب می‌کنند که دیگر ورزشکاران با لباس‌های ضداخلاقی رد می‌شوند و این دختر با صلابت ایستاده و قهرمان شده است، بهتر است کمی این مسائل را خوب منتشر کنید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲۴
برنامه هفتم توسعه یا بهتره بگیم برنامه برای هفت مرتبه نابود کردن اقتصاد ایران برای از بین بردن قشر متوسط و تولید و ایران داره به ثمر میشینه
بعد از 3 سال اجرا این برنامه ها همه شاخص های اقتصادی بدتر از کشورهای همسایه است!
یعنی پسرفت
به کارشناسان سازمان برنامه بیشتر توجه کنید که کاری که اجنبی نتوست بکنه رو اینها براتون انجام بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
از نمایندگان مجلس انتظار میرود با تصویب این طرح یکجانبه و به نفع دولت مخالفت کنند
بهزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
کدوم دولت .منظورتان دور همی شرکای اقتصادی حزبی است ؟
جناب وزیر ارتباطات شما خودت هوش مصنوعی هستی برای چی دنبال هوش های دیگه هستی.
این هم یک طرح هوشمندانه دیگر.خانم های دیگر باید بار کاری خانم های بچه دار را بکشند و کار آنها را نجام دهند.و یا فرض کنیم منشی یا تلفنچی بچه داره اگر کسی زنگ زد پیغام گیر میذارن امروز ده میام بعدا زنگ بزن
برنامه هفتم توسعه در واقع برنامه توسعه درآمد دولت از مردم است بدون توجه به عواقب آن بر زندگی مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
این چندمین جراحی پی در پی و اشتباه است که سرانجام به مرگ اقتصاد و نهایتا مردم منجر خواهد شد
مملکت را با سلام و صلوات نمیشود اداره کرد. نمیشود یک تصمیمی گرفت و هر کسی از هر طرفی اعتراض کند. ساعت کاری را محکم اعلام کنید و هر کس اعتراض داشت در جواب بگویید همینه که هست. شروع کار از ساعت 6 مثل تغییر ساعت در سالهای گذشته است.
این قضیه ساعت یک آبرو ریزی تمام برای مسولین است تمام کنید این افتضاح را .
امیدوارم نمایندگان محترم مجلس با دقت برنامه هفتم توسعه را بررسی و اصلاح کنند برخی از مواد و تبصره های مربوط به بازنشستگی یک سویه و به نفع صندوق های بازنشستگی است و بیمه گزاران را نادیده گرفته است ،فردی که بیست سال پیش بر اساس قانون تامین اجتماعی و یا هر صندوق دیگر با انعقاد قرارداد با علم به بازنشستگی ۳۰ سال و میانگین دو سال آخر خدمت برای مبنای حقوق بازنشستگی اقدام نموده شرعا و قانونا براساس همان قانون باید با وی رفتار شود و هرگونه تغییر قانونی در سن بازنشستگی و یا میانگین ۵ ساله پیشنهادی در برنامه هفتم برای پرداخت حقوق بازنشستگان شامل افرادی می شود که از تاریخ بعد از تصویب برنامه هفتم به استخدام درآمده و بیمه پردازی کند
ادم میتونه سواد و تخصص نداشته باشه اما عقل که دیگه باید داشته باشه! ساعت کار بانوان را شناور میکنیم!
احمدی نژاد فقط
زارع پور: سند توسعه هوش مصنوعی در حال تدوین است
هوش مصنوعی آنچنان که میگویند قوی نیست و من به راحتی در مسابقه با آن پیروز شدم
زیاد رویش حساب باز نکنید
خانم خزعلی! تکلیف ارباب رجوع چه می شود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۲:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
شناور!!!
سند توسعه هوش مصنوعی؟ اصلا اونایی که این سند رو تنظیم کردن چند کلاس سواد دارن؟
شناور می‌شود یعنی با قایق بروند سرکار ؟
چرا شناور بشه
شناوری ساعت کار زنان دارای فرزند دیگه چیه؟ چرا مثل بقیه کشورها عمل نمی کنید؟ کسی که شاغل در بخش دولتی است که نباید مسائل زندگی شخصی اش را وارد کار کند؟ حتما اینقدر درایت دارد که قبل از بچه دار شدن فکر جوانب کار را کرده باشد. اجرای این کار فقط موجب کم شدن بازدهی کارمندان (کمتر از همینه که الان هست) و سردرگمی و معطل ماندن کار مراجعان بخش دولتی می شود. (اگر راست می گویید شعار زن، زندگی، آزادی را بپذیرید، این طرح ها پیشکش)
امارات با جذب ۱۷۰۵ دانشمند هوش مصنوعی از سراسر دنیا وزارت هوش مصنوعی تشکیل داده ما تازه لایحه نوشتیم و ...
شب و صبح بخیر ایها المسئولین المحترم
شش برنامه قبلی چه گلی به سر مردم زده است شما پیشرفتی در صنعت و اقتصاد و فن آوری مشاهده می کنید ؟!! قرار بود 1404 در منطقه اول باشیم درهمه زمینه ها شاخص ها ی اقتصادی از تورم فلاکت بیکاری توسعه اجتماعی و انسانی شفافیت اقتصادی و مالی و... برآیند شش برنامه توسعه است
ژاپن اسلامی که قرار بود بشویم کجاست ؟ ایران و ایرانی آیا با سفره خالی
و شعارهای پوچ بعد از این همه سال اجرای برنامه به عزت و سربلندی رسیدند یا درصف اقلام معیشتی رها شدند ارمغان چندین دهه اجرای برنامه را در واقعیت در مردم ی که در سطل زباله دنبال غذا هستند بجویید و فساد و اختلاس های کلان مسئولان !!!
برنامه هفتم فلاکت و بدبختی بیشتر مردم
1 -"دیگر ورزشکاران با لباس‌های ضداخلاقی ......" ؟؟؟؟ این ها لباسهای ورزشی حرفه ای است .. اونها ضد اخلاقی نیست شما فکرتون خرابه..!!!!!

2- ساعت شناور یعنی هر وقت دلشون بخواد بیان و برن ؟ بعد یعنی اداره رو یاز نگه می دارید تا دو نفر که دیر اومدن کارشون تموم بشه ؟؟؟؟ راستی آغازاده برگشتن ؟؟؟؟

مگه نماینده ها نمی گفتن که تعییر ساعت هیچ ربطی به مصرف انژی نداره و تمام کشورها هم پشیمون شدن ؟؟؟ پس چی شد ؟؟؟
هوش مصنوعی .اسباب بازی جدید اقایون برادرا
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی