بازدید 6050
۶

جزییات ساعت کاری کارمندان ستادی دولت

بر اساس اعلام سازمان اداری و استخدامی، ساعت کاری کارکنان ستادی دستگاه‌های دولتی به ۶ صبح تا ۱۴:۴۵ تغییر کرده است. پیش از این ساعت کاری همه کارکنان دولت ۶ تا ۱۳ اعلام شده بود.
کد خبر: ۱۱۷۸۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶ 07 June 2023

به گزارش تابناک، محمد روح الامینی؛ معاون نوسازی اداری این سازمان در گفتگویی تلفنی علت تغییر ساعات اداری در تابستان را به اصرار مستمر وزارت نیرو برای اصلاح ساعت کاری برای مدیریت بهینه مصرف انرژی عنوان کرد و گفت: با توجه به قانون الزام دولت به عدم تغییر ساعت در سال ۱۴۰۲ و با توجه به ناترازی تولید برق ساعت شروع کار ادارات از ۱۶ خرداد تا ۱۵ شهریور ساعت ۶ صبح خواهد بود.
 
به گزارش تسنیم؛ معاون نوسازی اداری در خصوص ساعت شروع به کار ناوگان حمل و نقل عمومی و مترو گفت: ناوگان‌های حمل و نقل عمومی و مترو ساعت فعالیتشان از ساعت ۴:۳۰ خواهد بود تا همکارانی که از مسیر‌های دور به سر کار می‌آیند بتوانند سر ساعت اعلام شده در محل کار حاضر شوند.
 
وی با اشاره به ساعت کار بانک‌ها خاطرنشان کرد: مطابق اعلام شورای هماهنگی بانک‌ها زمان شروع کار ساعت ۶:۳۰ است؛ یعنی همکاران ساعت ۶ در محل کار حاضر هستند و ارائه خدمات به دلیل اقدامات ابتدایی بانکی از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ و پنج شنبه‌ها ۶:۳۰ تا ۱۲ است.
 
روح الامینی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی ستادی مکلف به اجرای ساعت کاری از ۶ صبح تا ۱۴:۴۵ هستند تا سقف ۴۴ ساعت مشخص شده مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری رعایت شود. فقط دستگاه‌هایی که ۶ روز در هفته خدمت ارائه می‌کنند انتهای ساعت کاری را می‌توانند با رعایت میزان قانونی، متغیر کنند.
 
وی افزود: دستگاه‌هایی مثل بیمارستان‌ها و دستگاه‌هایی که خدمات شبانه روزی به مردم ارائه میکنند ساعات خدمت رسانیشان همانند قبل خواهد بود.
 
معاون نوسازی اداری با اشاره به اهمیت یکپارچگی و یکسانی در شروع ساعات کاری برای ارائه خدمت به مردم خاطرنشان کرد: مذاکرات با دستگاه قضایی برای همسانی در شروع به فعالیت و ارائه خدمات به هموطنان انجام شده تا با صرفه جویی در مصرف انرژی مردم عزیزمان در تابستان دچار قطعی برق نشوند.
 
روح الامینی در راستای حمایت از خانواده و کاهش دغدغه‌های والدین تصریح کرد: والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل هستند، مطابق تصویب نامه هیئت وزیران دستگاه‌ها در تعامل با یکدیگر مکلفند با شناور شدن ساعت شروع به کار یکی از والدین کارمندی که فرزند خردسال دارند موافقت کنند. کارکنان زن سرپرست خانوار دارای فرزند خردسال هم مشمول این حکم هستند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۶
ادامه راه کرونا رو میرفتید و همه دورکار می بودند! هم آلودگی کم میشد هم مصرف انرژی پایین میومد.
خوب چرا بجای اینهمه فرمول نویسی و مصوبه مثل یک دولت فهیم و عاقل تغییر ساعت را انجام ندادید؟
مسئولین مختلف طرح این مصوبه و گند زدن تکمیلی به آن، همسر، خواهر و دختر کارمند دارند تا بفهمند ساعت پنج صبح از خانه بیرون رفتن این گروه چگونه است و چه مشکلاتی دارد؟ اسنپ که نیست. تاکسی هم کم است. اختلاف هزینه های مرتبط را درک میکنند؟ خودشان آخرین بار کی سوار مترو شده اند که انتظار دارند در آن ساعت صبح عزیزانمان تک و تنها دو ایستگاه پیاده بروند از پل عابر پیاده عبور کنند که هنوز معتادها بساط خوابشان را از داخل آن جمع نکرده اند. این بزرگان اصلاً فکر هم میکنند. البته فکر کردن سخت است، میدانم.
به یک چیز اطمینان کامل دارم. این عزیزان به هیچ چیز هم اعتقاد نداشته باشند با توجه به رتبه بالای ایمانشان حتماً و قطعاً به روح اعتقاد دارند. همین برای ایشان و مخاطبانشان کافیست.
پاسخ ها
بچه محل
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
چرا کسی پاسخگو نیست؟ واقعا چرا هیچ کاری اینجا ساده نیست و هر تغییری تنها دردمان را بیشتر می کند و سفره مان را کوچکتر...
مثل همه انسانهای عاقل همان ساعت را تغییر میدادید..این اش شعله قلمکار دیگه چیه درست کردید..
دهن کجی به تخصص و کارشناسی و مملکت را گروگان امیال خود کردن
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری