بازدید 6519
۸

پرونده مرگ زن غیور کرد در پیچ و خم انکار مرد همسایه

۱۴ شهریور سال قبل رسیدگی به مرگ هولناک زن ۳۶ ساله مریوانی به نام شلیر رسولی در دستور کار قضایی قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۷۸۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸ 07 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه ایران، بررسی‌های ابتدایی حکایت از آن داشت که همسایه این زن جوان به نام گوران او را با ترفند و به بهانه‌ای به خانه خود کشانده و نیت شوم و شیطانی در سر داشته است. اما شلیر خود را به کنار پنجره رساند تا از مردم کمک خواهی کند. در همان لحظه مقابل چشمان فرزندانش از پنجره سقوط کرد و به کام مرگ فرو رفت.
 
شوهر شلیر از مدتی قبل از حادثه برای کار و کسب درآمد به عراق رفته بود. همسایه‌ها می‌دانستند که این زن جوان با دو فرزند 11 و 17 ساله‌اش در خانه تنهاست. چند شب قبل از حادثه حال همسر گوران بد شده بود و شلیر به کمک رفته بود. شب حادثه گوران مقابل خانه شلیر آمد و به او گفت که حال همسرش دوباره بد شده است و با اصرار و التماس از او خواست که به کمک همسرش برود. 
 
شلیر می‌گفت که فرزندانش خواب هستند و نمی‌تواند همراه او بیاید اما التماس‌های گوران سبب شد که دل شلیر به رحم بیاید و فرزندانش را از خواب بیدار کرد تا به اتفاق همدیگر به کمک همسر گوران بروند.
 
اما پایشان که به کوچه رسید گوران با تهدید اسلحه شلیر را به داخل خانه خود برد. خبری از همسر گوران نبود و شلیر به نیت شوم مرد همسایه پی برده بود.
 
بچه‌ها که صحنه ربوده شدن مادرشان را دیده بودند، از شدت ترس داد و فریاد می‌کردند و همین سبب شد که همسایه‌ها با خبر شوند.
 
همه می‌دانستند گوران چه مرد شروری است و از سوابق سرقت و شرارت‌های او با خبر بودند. می دانستند که او چند بار سلاح حمل کرده و همین حالا هم شوکر و اسپری فلفل دارد. برای همین جرأت نمی‌کردند که به خانه او نزدیک شوند. 
 
دقایقی بعد صدای فریادهای شلیر کوچه را پر کرد.او ضجه می‌زد و کمک می‌خواست و بالاخره خودش را به پنجره خانه گوران رساند و از همسایه‌ها می‌خواست که کمکش کنند. اما ناگهان شلیر در مقابل چشمان فرزندانش از پنجره سقوط کرد و غرق در خون روی زمین افتاد.
 
رسیدگی به پرونده مرگ دردناک شلیر در دستور کار قضایی قرار گرفت. در همان مراحل ابتدایی همسایه‌های شلیر با حضور در دادسرا شهادت دادند که گوران شلیر را از پنجره پرتاب کرد.
 
هر چند در ابتدا فرضیه خودکشی زن جوان در دفاع از آبروی خود مطرح بود اما با شهادت همسایه‌ها، رسیدگی به اتهام قتل در پرونده گوران کلید خورد.
 
سه نفر از همسایه‌ها شهادت دادند و گفتند وقتی شلیر خودش را مقابل پنجره رساند و فریاد کشید و کمک خواست، گوران او را هل داد و گفت برو به جهنم!
 
گوران تحت تعقیب قرار گرفت و چند روز بعد از خاکسپاری شلیر به دام افتاد.
 
سومین جلسه دادگاه
 
بعد از دوجلسه دادگاهی شدن گوران هفته گذشته باز دادگاه این پرونده را تحت رسیدگی قرار داد و سومین جلسه نیز با انکار متهم و اظهارات قاطعانه شاهدان مبنی بر اینکه دیده‌اند گوران قاتل است ادامه یافت.
 
برادر شلیر در گفت‌وگو با خبرنگار ما در مورد جلسات رسیدگی به پرونده در دادگاه گفت: «آسیب‌هایی که خانواده ما در این جریان خوردند تا آخر عمر جبران نخواهد شد. مادرم زمینگیر شده و بینایی‌اش را از دست داده است. فرزندان خواهرم هم حال روحی بسیار بدی دارند چون مادرشان جلوی چشمشان از دنیا رفته است. در چنین شرایطی در دادگاه از فرزند خواهرم خواستند روبه‌روی متهم بایستد و در مورد اتفاقات روز حادثه حرف بزند.
 
متهم اظهارات ضد و نقیض زیادی دارد و ادعا می‌کند که خواهرم خودش را پرت کرده است. شاهدان ما قسم خورده‌اند که گوران خواهرم را پرتاب کرد اما با این حال هنوز رأی پرونده صادر نشده است. مادرم و فرزندان خواهرم به عنوان اولیای دم تقاضای قصاص دارند و تا زمانی که این متهم به مجازات نرسد قلب خانواده ما آرام نخواهد گرفت.»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۸
ضعف دستگاه قضا.
دادگاه ما فقط در شرایط خاص سریع رای بر گناه کار بودن و محاربه و اجرای حکم اعدام میکنه
اگه مقتول ی بسیجی بود تا الان قاتل ده بار اعدام شده بود
چرا اینقدرطولانی روند رسیدگی
بكشيد اين جاني را
در جمهوری اسلامی نباید همچین جانیانی قصر در بروند
حالا اگر شعار داده بود کارش تمام بود.
زن مقام بالایی دارد، این رو بفهمید. در همون جا و از بالای ساختما پرتش کنید تا درس عبرتی برای ارازل و اوباش شود.
متاسفم .با این همه پرونده قبلی رها در اجتماع
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم