بازدید 3507

 زلزله‌هایی که در ۲۴ ساعت گذشته کرمانشاه را لرزاندند

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ زمین لرزه ۴.۷ و ۴ ریشتر«گهواره» در استان کرمانشاه را لرزانده است که به دنبال آن ۵ پس لرزه نیز رخ داده است.
کد خبر: ۱۱۷۷۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴ 05 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس از کرمانشاه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ زمین لرزه بالای ۴.۷ و ۴ ریشتر«گهواره» در استان کرمانشاه را لرزانده است که به دنبال آن ۵ پس لرزه نیز رخ داده است.

زلزله‌ ۴.۷ ریشتری گهواره در عمق ۸ کیلومتری زمین ساعت ۸:۲۱ دقیقه صبح روز گذشته به‌وقوع پیوست که بلافاصله در کمتر از سه دقیقه بعد، ساعت ۸ و ۲۴ دقیقه «گهواره» کرمانشاه برای بار دوم و این بار با شدت ۴ ریشتر در عمق ۵ کیلومتری زمین لرزید. که بعد از آن تا ساعت ۲۲ و ۴۱دقیقه شب گذشته ۵ پس‌لرزه با قدرت کمتر از ۳ ریشتر (۲.۵، ۲.۹، ۲.۸، ۲.۹ و۲.۹) در گهواره شهرستان دالاهو از توابع استان کرمانشاه ثبت شده است.

جلیلیان، فرماندار دالاهو در این رابطه، گفت: در کوتاه‌ترین زمان جلسه مدیریت بحران شهرستان برگزار و دستگاه‌های متولی به بررسی وضعیت خسارت‌های احتمالی پرداختند که خوشبختانه خسارت جدی جانی گزارش نشده، تنها موارد محدودی در خصوص خسارت حداقلی به منازل فرسوده  اتفاق افتاده که بنیاد مسکن در حال برآورد خسارت است.

وقوع زلزله‌ای با قدرت ۳ ریشتر در قصرشیرین از هشت زلزله و پس‌لرزه‌ای است که طی ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمانشاه رخ داده که در همه موارد هیچگونه خسارت جدی جانی و مالی گزارش نشده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم