بازدید 3304

بیانیه قاهره درباره حادثه امنیتی مرز اسرائیل

 به دنبال انتشار اخباری مبنی بر وقوع یک حادثه امنیتی و درگیری در مرزهای مصر و سرزمین‌های اشغالی، ارتش مصر در بیانیه‌ای به جزئیات این حادثه اشاره کرد.
کد خبر: ۱۱۷۷۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰ 04 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، در بیانیه ارتش مصر در این باره آمده است: صبح امروز شنبه ۳/۶/۲۰۲۳ یکی از نیروهای امنیتی مسئول تامین امنیت خط مرزی بین‌المللی عناصر قاچاقچی مواد مخدر را تعقیب کرد.

ارتش مصر اعلام کرد: در جریان این تعقیب و گریز، پرسنل امنیتی مصر از مرز عبور کرده و به تبادل آتش پرداختند که منجر به کشته شدن ۳ نفر از نظامیان امنیتی اسرائیل و زخمی شدن دو نفر دیگر و همچنین جان باختن پرسنل امنیتی مصر در جریان تبادل آتش شد.

در این بیانیه تاکید شده است که کار و تلاش برای انجام تمامی اقدامات برای جستجو، بازرسی و ایمن سازی منطقه و اتخاذ تدابیر قانونی در خصوص این حادثه ادامه دارد.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل نیز در سخنانی در واکنش به این درگیری اعلام کرد: حادثه مرز مصر استثنایی است و شامل همکاری امنیتی و همکاری مشترک اسرائیل و مصر در چارچوب حفظ امنیت در منطقه مرزی نیست.

این اظهارات پس از آن بیان شد که ارتش رژیم اشغالگر تایید کرد که در جریان حادثه امروز در مرز مصر با سرزمین های اشغالی، سه نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده اند و وزیر جنگ این رژیم به منظور ارزیابی اوضاع امنیتی، یک نشست با فرماندهان امنیتی برگزار کرده است.

یک افسر پلیس مصری هم در جریان تبادل آتش در درگیری امروز در مرز این کشور با سرزمین های اشغالی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل کشته شده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بر اساس گزارش های اولیه، در درگیری های امروز یک فرد مسلح به سوی صهیونیست ها تیراندازی کرده و نظامیان این رژیم هم تلاش کردند که او را دستگیر کنند، اما فرد مسلح کشته شد.

منابع خبری اعلام کردند که این درگیری مسلحانه در نزدیکی گذرگاه «نیتسانا» در مرزهای مصر و سرزمین های اشغالی صورت گرفت.

در همین حال، منابع اسرائیل در گفت وگو با الجزیره اعلام کردند که در جریان این تبادل آتش، چند نظامی اسرائیل هم زخمی شده اند.

رادیو ارتش اسرائیل گزارش داد که «یو آو گالانت» وزیر جنگ این رژیم به منظور ارزیابی اوضاع امنیتی در مرز سرزمین های اشغالی و مصر، یک نشست با فرماندهان امنیتی برگزار کرده است.

همچنین گفته می شود که «یائیر لاپید» رهبر اپوزیسیون اسرائیل به یک نشست امنیتی که قرار است «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم در این خصوص برگزار کند، دعوت شده است.

به گزارش منابع اسرائیل، تمام شواهد نشان می دهد که این عملیات برنامه ریزی شده بوده و چند ساعت پیش از این حادثه امنیتی، یک عملیات قاچاق مواد مخدر انجام شده بود و به نظر می رسد که مجری این عملیات از فرصت استفاده کرده و با کشف نقاط ضعف نیروهای امنیتی اسرائیل وارد سرزمین های اشغالی شده تا بتواند از فاصله نزدیک، نظامیان صهیونیست را هدف قرار دهد.

منابع خبری صبح امروز از وقوع یک حادثه امنیتی غیرعادی در مرز سرزمین های اشغالی و مصر خبر دادند و اعلام کردند که در این حادثه چند نظامی صهیونیست کشته و زخمی شدند.

منابع خبری این اتفاق را مبهم و غیرمعمول توصیف کردند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی