بازدید 6982
۴

استعفای رئیس فدراسیون ورزشکاران پناهنده!

کد خبر: ۱۱۷۷۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹ 02 June 2023

حسن تامینی برای دومین بار طی چهارماه اخیر از ریاست فدراسیون شطرنج استعفا کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، رییس فدراسیون شطرنج که طی چندسال اخیر به رشته ورزشکاران پناهنده یا مهاجر تبدیل شده است، اعلام‌ کرد که رسما از سمت خود استعفا کرده است. 

او پیش از این در ۳۰ بهمن سال گذشته نیز در گروهی منتسب به هیات‌های استانی استعفا کرده بود. تامینی خرداد ۱۴۰۰ به ریاست این فدراسیون انتخاب شده بود و تازه دو سال از دوره قانونی مسوولیت او می‌گذرد.

این فدراسیون دارای بیشترین ورزشکاران مهاجرت کرده یا پناهنده به کشورهای اروپایی و غربی است و فشار زیادی به مدیران آن وارد شده است. 

تامینی استعفای رسمی خود را اعلام و درباره علت استعفای خود گفت: متن استعفای خود را به وزارت ارسال کرده‌ام. دلیل خاصی ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا علت استعفای خود ثبت نام در مجلس نیست، گفت: یکی از دلایلش می‌تواند این باشد و بعد باید برایش تصمیم بگیریم اما اینکه بگوییم دلیلش این موضوع خاص بوده خیر. قرار بود که زون غرب آسیا را برگزار کنیم و بعد استعفا کنیم. این اتفاق افتاد و خوب هم برگزار کردیم اکنون هم تصمیم گرفتیم کم کم مرخص شویم.

شطرنج ایران جمعی از بهترین نوابغ این رشته را به جهان معرفی کرده است که علیرضا فیروزجا اکنون به عنوان یکی از بزرگان شطرنج جهان با ملیت فرانسوی در مسابقات شرکت می‌کند. 

سال گذشته نیز سارا خادم الشریعه به دلیل مسائل مربوط به حجاب دیگر به کشور باز نگشت. 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴
خودشم پناهنده شد
در مورد اینگونه مشکلات کشور از رئیس جمهور هم کاری برنمیاد چه رسد به رئیس فدراسیون!
چون شطرنج ورزش مغزه و اون كه مغز داره درررر ميره
اکثریت مردم ایران اگر موقعیت و توانش رو داشتند پناهنده میشدند و از ایران مهاجرت میکردند...
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری