بازدید 4307
۱

هر نخ سیگار ۶۵ دقیقه از عمر انسان می‌کاهد!

دکتر سیدکاظم غفاریان گفت : افراد سیگاری ۲۲ درصد بیشتر از سایرین مبتلا به سرطان می شوند؛ آمار نشان می دهد مصرف سیگار در سطح جامعه کاهش یافته ولی مصرف قلیان افزایش می یابد.
کد خبر: ۱۱۷۷۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰ 02 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس از مشهد، وی با بیان این که اعتیاد، مسائل کاری، شغلی و  خانوادگی فرد را تحت تاثیر می گذارد، گفت:  میل به اعتیاد و مواد مخدر اگر ادامه پیدا کند  تبدیل به  اعتیاد سنگین  می شود و  بر  زندگی فرد تاثیرات منفی می گذارد.

دکتر غفاریان تاکید کرد: مصرف تفریحی مواد مخدر، زمینه ساز شدت مصرف می شود. علاوه براین در خصوص بعضی از مواد صنعتی این باور در ذهن برخی افراد وجود دارد که باعث جسارت، سرعت، هوشیاری  و تمرکز بیشتر می شود این در حالی است که این مواد به موازات سر خوشی ها آثار سوء زیادی بر بدن باقی می گذارد. 

وی با بیان این که مصرف هر نخ سیگار ۶۵ دقیقه از عمر انسان را کاهش می دهد، گفت: در سال ۱۴۰۱ قریب به ۴ هزار تنه قلیان جمع آوری و ۱۴۳ مورد از امکنه پلمب شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱
لطفا هر پستی را منتشر نکنید پدر من ۵۰ سال سیگار کشید آن هم روزی حداقل ۲ الی ۳ پاکت با این حساب هر روز ۵۰ تا متوسط سیگار می بایست به اندازه ۶۰ ساعت از عمرش می کاست یعنی در پنجاه سال حدود ۱۲۰ سال از عمرش با کشیدن سیگار باید کم می شد در سن ۷۶ سالگی بعد از ترک سیگار و استفاده از قلیان به سرطان مثانه در گذشت
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری