بازدید 4953

آتش زدن دختر جوان به‌خاطر ازدواج با مرد مورد علاقه‌اش

کد خبر: ۱۱۷۷۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۴ 31 May 2023

اعضای خانواده‌ زن جوان پاکستانی در منطقه گرمهاراجا در پنجاب که می‌خواست با مرد دلخواهش عروسی کند، او را آتش زدند و کشتند.

به گزارش ایران، یک فرمانده پلیس در پنجاب گفت، پلیس 6 عضو خانواده این زن جوان را روز شنبه ۶ خردادماه بازداشت کرده است. این زن جوان روز جمعه، پس از بازگشت از ملاقات مردی که می‌خواست با او عروسی کند، به قتل رسید.

رجب‌علی، پدر قربانی، جابر و امیر، برادران و کوثر، سمیرا و آسیه، خواهران قربانی در بازداشت پلیس هستند. پلیس پنجاب تأیید کرد، این زن جوان که حدود ۲۰ سال داشت، به دلایل «ناموسی» کشته شده است.

به گفته پلیس، این زن برای ملاقات با مردی که می‌خواست با او عروسی کند، از خانه بیرون رفته بود، اما در بازگشت، پدر، برادران و خواهرانش او را پس از ضرب‌وجرح، با ریختن نفت به آتش کشیدند.

این زن جوان لحظاتی پس از به آتش کشیده شدن به بیمارستان منتقل شد، اما به دلیل شدت جراحات و سوختگی عمیق، در بیمارستان جان باخت. او پیش از مرگ و در آخرین کلمات خود به پلیس گفت که پدر، برادران و خواهرانش او را آتش زد‌ه‌اند.

محمد اعظم، افسر تحقیقات پلیس پنجاب گفت، مظنونان دستگیرشده از کرده خود پشیمان نیستند و می‌گویند این دختر آبروی خانواده را برده و مستحق این سرنوشت بود.

 پلیس در پنجاب در تلاش است بقیه افراد مرتبط با این قتل را نیز بازداشت کند.

قتل‌های ناموسی در پاکستان یکی از مواردی است که فعالان حقوق بشر از افزایش آن ابراز نگرانی کرده‌اند. بر اساس گزارش‌های کمیسیون حقوق بشر پاکستان، در سال ۲۰۲۱ تعداد ۴۷۰ مورد قتل ناموسی در پاکستان اتفاق افتاد، اما فعالان حقوق بشر در پاکستان می‌گویند، ارقام واقعی قتل ناموسی خیلی بیشتر از ارقام رسمی است. به باور این فعالان، در پاکستان سالانه حدود هزار زن به دلیل مسائل ناموسی کشته می‌شوند.

بیشتر قتل‌های ناموسی در پاکستان در روستاها و شهرهای دوردست اتفاق می‌افتد و در مواردی پلیس هم توان دخالت ندارد. حتی در مورد برخی قتل‌های ناموسی، شوراهای محلی تصمیم می‌گیرند و از تحویل پرونده به محاکم دولتی جلوگیری می‌شود.

در سال‌های اخیر و با گسترش استفاده از رسانه‌های اجتماعی، انتشار عکس و ویدیوهایی از دختران جوان در فضای مجازی نیز به قتل‌های ناموسی منجر شده است. در مه ۲۰۲۰، دو دختر جوان در وزیرستان پاکستان پس از آنکه ویدیویی از آنان در حال بوسیدن یک مرد در فیس‌بوک منتشر شد، به دست پسرعموهای خود به قتل رسیدند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری