بازدید 2103

بورل: روسیه تا پیروز نشود پای میز مذاکره نمی‌آید

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر ضرورت ادامه کمک‌های نظامی به اوکراین تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۷۷۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴ 30 May 2023


به گزارش تابناک به نقل از تاس، «جوزپ بورل» نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی روز سه‌شنبه اعلام کرد که که درباره وضعیت اوکراین خوشبین نیست.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت بر این باور است که روسیه تا زمانی که در درگیری با اوکراین پیروز نشود، مذاکره نخواهد کرد.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا درنشستی در بارسلون اسپانیا گفت: من اراده آشکار روسیه برای پیروزی در جنگ را می بی نم. روسیه تا زمانی که پیروز نشود، وارد مذاکره نخواهد شد.

بورل در ادامه افزود که نسبت به نحوه ادامه جنگ من در تابستان چندان خوشبین نیست. این مقام اتحادیه اروپا با این مقدمه تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید به افزایش کمک‌های نظامی خود برای اوکراین ادامه دهد.

در تازه‌ترین تحول در نبرد روسیه و اوکراین، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای در تشریح حمله پهپادی امروز به پایتخت این کشور اعلام کرد که ارتش اوکراین با ۸ فروند پهپاد به مناطق مختلف شهر مسکو، پایتخت روسیه حمله کرد.

در این بیانیه آمده است: رژیم کی‌یف امروز صبح در یک حمله تروریستی با هواپیماهای بدون سرنشین، تأسیسات و اماکن شهر مسکو را هدف قرار داد. هشت پهپاد در این حمله شرکت داشتند. که همه آنها سرنگون شدند.

آن‌گونه که در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده: ۳ فروند از این پهپادها با استفاده از ابزارهای جنگ الکترونیک سرکوب و مختل شدند و کنترل خود را از دست دادند و از اهداف موردنظر منحرف شدند؛ ۵ پهپاد دیگر نیز با سامانه ضدهوایی و ضدموشکی پانتسیر-اس سرنگون شدند

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار