بازدید 4100

تلاش برای نجات پلنگِ نر بی‌نتیجه ماند

کد خبر: ۱۱۷۷۲۳۹
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸ 30 May 2023

معاون تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: پلنگ قبل از رسیدن به کلینیک دامپزشکی تلف شد.

به گزارش ایسنا، میثم قاسمی ظهر امروز (۹ خردادماه) در تشریح این خبر، افزود: کارشناسان محیط زیست استان به محض اطلاع از وقوع این حادثه به محل اعزام شدند و پلنگِ نر جوان را بیهوش و برای درمان به بندرعباس منتقل کردند اما پلنگ قبل از رسیدن به کلینیک دامپزشکی تلف شد.

وی با اشاره به اینکه این پلنگ به دلیل برخورد با خودروی نیسان به شدت زخمی شده بود، تصریح کرد: پلنگ ایرانی از گونه‌های در معرض خطر است و این حادثه در مناطق تحت حفاظت محیط زیست رخ نداده است.

دامپزشک معالج این پلنگ گفت: پلنگ از ناحیه مهره کمر دچار شکستگی شدید شده بود و پیش از ورود به درمانگاه دامپزشکی به علت شدت جراحات وارد شده تلف شد.

دکتر ساگارت افزود: پس از انتقال پلنگ به درمانگاه همه اقدامات لازم برای احیای قلبی - ریوی، به مدت ۴۵ دقیقه بر روی این حیوان صورت گرفت، اما موثر واقع نشد.

وی بیان کرد: در بررسی عکس‌های رادیولوژی، شکستگی ستون فقرات، خونریزی در ناحیه دهان، قفسه سینه و شکم مشاهده شد.

به گزارش ایسنا، این پلنگ دیشب در جاده بندرعباس به بندرخمیر در محدوده پاسگاه منبع آب با یک دستگاه خودروی در حال عبور برخورد کرده بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری