بازدید 1769

روزنامه ایرانی هستید یا مقلّد بی‌بی‌سی و اینترنشنال؟

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از روزنامه اعتماد خواست دنباله شبکه دولتی دیگر و اینترنشنال نباشد.
کد خبر: ۱۱۷۷۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷ 30 May 2023

به گزارش «تابناک»، روزنامه کیهان در مطلبی نوشت: عبدالحسین خسروپناه در پاسخ به سوال خبرنگار این روزنامه مبنی بر اینکه «شما گفتید قائل به کار فرهنگی هستید، توقیف خودروهایی که اصطلاحاً کشف حجاب کرده‌اند چه ضرورتی دارد؟»، اظهار داشت: حجاب قانون کشور است. شما باید این‌طور سوال کنید که چرا عده‌ای از خانم‌ها خلاف قانون عمل می‌کنند. مثلا اگر کسی در رانندگی تخلف کند و جریمه شود، سوال پرسیده می‌شود که چرا جریمه شده یا اینکه چرا تخلف صورت گرفته است؟ لذا اگر یک وقتی یک خانم بی‌حجابی جریمه شود، اینکه پلیس چرا جریمه کرده سوال درستی نیست باید سوال پرسید که چرا تخلف رخ داده است.

وی درباره فتنه سال گذشته و تحریک به بی‌حجابی گفت: رسانه‌های بیگانه همه‌شان متحد شدند که تمرد اجتماعی شکل بگیرد. اما خیلی از خانم‌ها حمایت نکردند و حتی خیلی از خانم‌هایی که ضعیف‌الحجاب بودند، همراهی و کشف حجاب نکردند. به هر حال دشمن خیلی کار کرد. متاسفانه برخی روزنامه‌ها و رسانه‌های داخلی هم با اینترنشنال و رسانه‌های معاند همزبان شدند. وقتی شما می‌بینید بی‌بی‌سی یا اینترنشنال مطلبی را منتشر می‌کند، نباید روزنامه اعتماد همان راه را برود.

خسروپناه افزود: شما ببینید یک خبر ناقصی را از بنده منتشر می‌کنند و شما این خبر نادرست را از قول من پخش می‌کنید. بنده به‌عنوان یک شخصیت علمی مثلا گفته‌ام پدر بنده در دوران کودکی ما را سینما نمی‌برده و سینما نمی‌رفتیم. این را پررنگ می‌کنند که خسروپناه سینما نرفته؛ خب این چه حرفی است و چه چیزی را می‌خواهند ثابت کنند؟ ببینید، این خبر نیست بلکه بی‌اخلاقی است. خبر اینترنشنال و بی‌بی‌سی برای روزنامه اعتماد معتبر باشد اما خبر جمهوری اسلامی را اعتماد نکنید، خوب نیست!

یادآور می‌شود روزنامه اعتماد چند سال قبل برای مدتی طولانی، تحلیل‌های بی‌بی‌سی را بدون ذکر منبع و مأخذ، به نام خود منتشر می‌کرد که پس از افشاگری رسانه‌ها، رونویسی را متوقف کرد و در عین حال دنباله‌روی از رسانه‌های زرد انگلیس و آمریکایی را ادامه داد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی