بازدید 4952

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجو به شیوه استاد محور

دانشگاه تهران شرایط پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دوره کارشناسی ارشد و دکتری (Ph.D ) به شیوه استاد محور در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ را اعلام کرد.
کد خبر: ۱۱۷۷۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴ 30 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دانشگاه تهران اعلام کرد؛ در اجرای سیاست های هدایت وحمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی با استناد به آیین نامه های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در چارچوب نظام آموزش عالی و به منظور انجام پژوهش های مورد نیاز کشور در کلیه رشته هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد برظرفیت و بنا به تقاضای اساتید راهنما با رعایت کامل مقررات مربوط دانشجو می پذیرد.

استادی که قصد استفاده از این شیوه نامه به منظور پذیرش دانشجو را دارد باید دارای شرایط زیر باشد:

۱- استاد میزبان با مرتبه استاد تمامی

۲- استاد میزبان با مرتبه دانشیاری

۳- استاد میزبان واجد شرایط با مرتبه استادیاری (اعضاء هیات علمی با مرتبه استادیاری که در دو سال منتهی به اعلام فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در فهرست دو درصد دانشمندان برتر جهان ISC قرار گرفته باشند).

ظرفیت پذیرش

مجموع ظرفیت پذیرش دانشجوی دوره برای هر استاد متقاضی برابر با تعداد مجاز پذیرش دانشجو به روال معمول، با مرتبه استاد تمام در هر مقطع حداکثر ۲ نفر، برای دانشیار در هر مقطع ۱ نفر و برای استادیار با شرایط مندرج در آئین نامه در هر مقطع ۱ نفر است. همچنین این دانشجویان به صورت مازاد بر ظرفیت دوره پذیرش خواهند شد.

شرایط متقاضیان ورود به دوره کارشناسی ارشد

۱- دانشجویان دوره کارشناسس پیوسته ورودی سال ۱۳۹۸ که پس از شش نیم سال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۲-دارا بودن حداقل معدل ۱۶ در رشته های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی و حداقل معدل ۱۷ برای رشته های علوم انسانی، رفتاری اجتماعی و سایر رشته ها الزامی است.

۳- پذیرش برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ -۱۴۰۲ بلافاصله پس ازدانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است.

۴- برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامه درسی آنان طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی

شرایط متقاضیان ورود به دوره دکتری تخصصی

۱-دارا بودن مدرک کارشناسی با میانگین کل حداقل ۱۷ در رشته های حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی- رفتاری و هنر و در سایر رشته ها با میانگین کل حداقل ۱۶

تبصره "حداقل میانگین کل قابل قبول برای مدرک کارشناسی پیوسته از دانشگاه های تهران- صنعتی شریف- شهید بهشتی- صنعتی امیر کبیر- علم و صنعت ایران- صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - علامه طباطبائی - اصفهان - تبریز – شیراز - فردوسی مشهد- صنعتی اصفهان – اهواز و گیلان، با اعمال همترازی با کسر یک نمره می باشد".

۲- دارا بودن میانگین کل حداقل ۱۷ بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

۳- سپری نشدن بیش از دو سال از فارغ التحصیلی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد (تا اول مهرماه سال جاری) و اینکه بیش از دو سال از تاریخ دفاع دانشجو نگذشته باشد.

تبصره: "متقاضیان صرفا مجاز به ارائه درخواست در رشته تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد خود که به تایید گروه آموزشی و استاد محترم راهنما رسیده باشد؛ هستند".

دانشجویان و دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد دوره های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری، آموزش محور، پردیس های خود گردان دانشگاه های دولتی (به جز پردیس های خودگردان دانشگاه تهران)، دانشگاه های غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی، فرهنگیان، دانشگاه های وابسته به دستگاههای اجرایی، دانشگاه های غیر دولتی، دانشگاه های خارج از ایران و حوزه های علمیه مجاز به شرکت در فراخوان دانشگاه نیستند.

ضروری است متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به مکاتبه با اساتید دانشگاه تهران از طریق پست الکترونیکی مندرج در وبگاه دانشکدگان / ‏‬ دانشکده / ‏‬ مرکز / ‏‬ مؤسسه و‏‬ پردیس‌های اقماری و یا جلسات حضوری  نسبت به ارائه مدارک و ثبت درخواست اقدام کنند و زمان اجرای این فرآیند تا ۱۵ تیر ماه جاری خواهد بود.

دانشگاه تهران همچنین اعلام کرده است که پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سامانه نظام ایده ها و نیازها (نان) و سازمان سنجش آموزش کشور است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم