بازدید 4860

شیربهای مرگ در عشق خونین

کد خبر: ۱۱۷۷۱۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۳ 29 May 2023

پسر جوان وقتی عاشق دختری شد تصور نمی‌کرد در مسیر رسیدن به عشق‌اش توسط عموی خود به قتل خواهد رسید.

به گزارش ایران، این همه چیزی بود که 8 اردیبهشت ماه امسال مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران با آن مواجه شدند.رسیدگی به این پرونده مبهم در دستور کار امیرحسین علیمردان بازپرس کشیک قتل پایتخت قرار گرفت و تحقیقات جنایی برای روشن شدن راز ماجرا در این پرونده آغاز شد.

بررسی‌های ابتدایی حکایت از آن داشت که جسد غرق در خون جوانی 20 ساله در کنار یک بوستان در خیابان طباطبایی نسب تهرانپارس کشف شد. مقتول با اصابت ضربات متعدد جسم سخت به سر و صورت و بدنش به طرز فجیعی به قتل رسیده بود.آن روز صبح وقتی تکاپوی کار روزانه مردم آغاز شده و رفت و آمدها در خیابان تازه کلید خورده بود؛ اهالی محله با صحنه هولناکی روبه‌رو شدند و بلافاصله موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیس مخابره کردند.

بعد از بررسی‌های ابتدایی جسد با دستور بازپرس جنایی به سردخانه پزشکی قانونی منتقل شد و بعد از چند روز هویت این فرد مشخص شد.مقتول جوانی به نام تیمور بود که مدتی قبل برای کار و زندگی از افغانستان به تهران آمده بود.در ابتدا احتمال می‌رفت که این جوان در یک ساختمان نیمه کاره همان حوالی محل کشف جسد به قتل رسیده باشد.رد خون ریخته شده در یک ساختمان نیمه کاره این فرضیه را ساخته بود اما مشخص شد که آن خون متعلق به خروسی بوده که کارگران کشته بودند.

در جریان رسیدگی به پرونده فردی که چند باری در محل کشف جسد پرسه زده بود هم شناسایی و دستگیر شد اما بی‌گناهی او مشخص شده و آزاد شد.
تا اینکه با ادامه تحقیقات در پرونده مشخص شد که تیمور در آخرین روزهای عمرش با عموی خود چند بار صحبت کرده بود و شب قبل از حادثه هم در نزدیکی محل کار عمویش حضور داشته است.

بدین ترتیب عموی تیمور تحت تحقیقات قرار گرفت و سرانجام به قتل او اعتراف کرد.ادامه این گزارش را در گفت‌و‌گوی خبرنگار ما با متهم پرونده بخوانید.

300 میلیون برای پرداخت شیربها

عمو از قتل برادرزاده‌اش ناراحت است اما گاهی به خودش حق می‌دهد:

با مقتول چه نسبتی داری؟

برادرزاده‌ام بود.

چه شد که دست به قتل او زدی؟

از مدتی قبل با او اختلاف و درگیری داشتیم.حتی چند باری هم کار ما به کتک کاری کشیده بود.اما این بار نمی‌خواستم با او درگیر شوم و فقط می‌خواستم صحبت کنیم.

درگیری شما به خاطر چه بود؟

حدود دو سال قبل بود که تیمور می‌خواست ازدواج کند.آن زمان هنوز در افغانستان زندگی می‌کردیم.او عاشق دختری شده بود که خانواده آن دختر شرط‌های سختی برایش می‌گذاشتند.گفته بودند مبلغ سنگینی شیربها بپردازد که معادل ریال ایرانی‌، آن زمان 300 میلیون تومان می‌شد.تیمور خیلی ناراحت بود که به خاطر نداشتن این پول نمی‌توانست به عشق خود برسد.او با التماس از من خواست کمکش کنم و قول داد کار کند و پول من را بپردازد.من هم به او کمک کردم اما بعد از ازدواج ناگهان همه چیز عوض شد.

یعنی چطور شد؟

چند بار سراغ او رفتم و از او خواستم قولش را عملی کند.می‌گفتم کار کن و پول من را کم‌کم پس بده اما او به من جواب سر بالا می‌داد.چند بار که سراغش رفتم، دیگر از آن به بعد از دستم فرار می‌کرد.یک بار می‌خواستم با او حرف بزنم که سوار یک موتور شد و فرار کرد.من خیلی عصبانی شده بودم و چند بار با او کتک کاری کردیم.تا اینکه فهمیدم به ایران آمده است.

برای اینکه او را پیدا کنی به تهران آمدی؟

فقط به این دلیل نبود.می‌خواستم کار کنم اما مصمم بودم که بعد از اینکه به تهران آمدم هرطور شده او را پیدا کنم و پولم را از او پس بگیرم.در یک خانه خیلی بزرگ و لوکس واقع در قیطریه سرایدار شدم و بعد از آشنایان و اقوام سراغ تیمور را گرفتم.بالاخره پیدایش کردم و با او قرار گذاشتم.

وقتی قبول کرد تو را ببیند چه نقشه‌ای در سر داشتی؟

من نمی‌خواستم او را بکشم.هیچ نقشه‌ای در کار نبود.می‌خواستم او را با زبان نرم متقاعد کنم که پولم را بدهد.من فقط پولم را می‌خواستم و کشتن تیمور به دردم نمی‌خورد.

 چه شد که دستت به خون او آلوده شد؟

در خانه‌ای که سرایدار بودم یک استخر بزرگ اما خالی وسط حیاط وجود داشت.آنجا یک تشک انداخته بودم و وقتی دوستانم به دیدنم می‌آمدند چند ساعتی آنجا می‌نشستیم و داخل اتاق سرایداری نمی‌رفتیم تا زن و بچه‌هایم راحت باشند.وقتی به تیمور زنگ زدم به او اطمینان دادم که فقط می‌خواهم با او حرف بزنم.او هم قبول کرد و آنجا آمد.با هم داخل همان استخر نشستیم و گپ زدیم.بعد از چند دقیقه به او گفتم که آن پول را خیلی نیاز دارم.اما تیمور آب پاکی را روی دستم ریخت و گفت دیگر به آن پول فکر هم نکنم.گفتم حالا که به زن و زندگی‌ات رسیده‌ای همه چیز یادت رفته؟ به حدی عصبانی بودم که با یک میله آهنی که در استخر بود به جانش افتادم و چندین ضربه به او زدم.

جسد را چطور به تهرانپارس منتقل کردی؟

وقتی متوجه شدم تیمور تمام کرده است،  با برادرم یعنی عموی دیگر تیمور تماس گرفته و موضوع را برای او تعریف کردم.نمی‌خواستم زن و بچه‌هایم از موضوع خبردار شوند.برای همین پنهانی از آنها به همراه برادرم جسد را با نیسان آبی او به یک پارک در تهرانپارس منتقل کرده و آنجا رهایش کردیم.

رسیدگی به این پرونده برای روشن شدن ابعاد پنهان ماجرا در دستور کار بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی تهران قرار دارد و متهم جهت تحقیقات تکمیلی در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی