بازدید 2262

مهار آتش‌سوزی یک مجتمع مسکونی در کرمان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از حریق دو دستگاه خودروی پژو حامل سوخت قاچاق گازوئیل در یک مجتمع مسکونی در بلوار رسالت این شهر خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۷۰۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵ 29 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، ابراهیم بابایی صبح امروز هشتم خرداد ماه در تشریح این حادثه گفت: بر اثر وقوع حریق دو دستگاه خودروی پژو حامل مشک سوخت قاچاق گازوئیل در پارکینک یک مجتمع مسکونی چهار طبقه در بلوار رسالت، متأسفانه به علت حجم بالای سوخت و حرارت بسیار زیاد ناشی از آن، علاوه بر سوختن دو دستگاه خودرو، سازه ساختمان نیز دچار خساراتی از جمله تغییر شکل ستون فلزی و شکست بتن شده و ایمنی قابل قبولی ندارد.

وی افزود: خوشبختانه این آتش‌سوزی که ساعت ۰۰:۱۱ بامداد امروز رخ داد و مقابله با آن مدت‌زمان قابل توجهی طول کشید، با تخلیه به‌موقع ساکنان، مصدومیتی در پی نداشت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، در عین حال بیان کرد: البته به تمام واحدها اعم از واحدهایی که در آنها ساکنان حضور داشته و یا نداشته‌اند، بر اثر حرارت و دود، خساراتی وارد شده است. 


تلاش ۱۸ آتش‌نشان برای مهار آتش 

بابایی با بیان اینکه در این حریق، شش دستگاه خودروی اطفایی سنگین و نیمه‌سنگین و دو دستگاه خودروی نجات سبک به عملیات پرداختند، گفت: ۱۸ نفر آتش‌نشان با حضور رؤسای ایستگاه‌ها، به‌همراه معاونان و مدیرعامل سازمان، به انجام عملیات اقدام کردند.

وی افزود: در این عملیات سه نفر از آتش‌نشانان دچار مصدومیت جزیی شدند.

مالکان خودروهای حمل سوخت متواری شدند

وی گفت: مالکان خودروهای حمل سوخت قاچاق، در لحظات اولیه و پس از حضور تیم عملیاتی حریق، متواری شدند.

بابایی ادامه داد: شاهدان عینی (همسایگان) اعلام کردند در لحظات اولیه وقوع حریق، ظاهراً افرادی که در حال انتقال سوخت از مخازن بوده‌اند، مدتی را صرف خاموش‌کردن آتش کرده‌ و قصد داشتند بدون دریافت کمک از آتش‌نشانی و اطلاع اهالی، نسبت به رفع خطر، اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به حجم بالای سوخت و تأخیر ایجاد شده، گسترش آتش قابل توجه بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار