بازدید 7307
۹

خبر خوش وزیر کار برای بازنشستگان و رانندگان تاکسی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال نیز برای ایجاد یک میلیون شغل هدف گذاری شده و امیدوار هستیم با همیاری بانک ها و با استفاده از اهرم سرمایه های خرد بتوانیم این هدف را محقق کنیم.
کد خبر: ۱۱۷۶۵۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵ 24 May 2023


به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سیدصولت مرتضوی در حاشیه جلسه علنی امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا امسال هم برنامه دولت ایجاد یک میلیون استغال است؟ بیان کرد: امسال نیز هدف گذاری شده است که یک میلیون شغل ایجاد شود. بنده امیدوار هستم با همکاری و همیاری که شکل می گیرد به خصوص بانک های عامل با کمکی که در حوزه سرمایه گذاری انجام می دهند و  به خصوص بخش خصوصی، با اهرم سرمایه های خرد بتوانیم به این هدف گذاری برسیم.

وی اظهار کرد: در بحث یارانه ها باید یک تصمیم قطعی اتخاذ و بعد اعلام شود. ما به دنبال این هستیم تا بحث کالابرگ الکترونیکی را توسعه دهیم و بتوانیم قدری به مهار تورم کمک کرده و اگر مشوق هایی پیش بینی شد، بتوانیم آنها را اعمال کنیم.

مرتضوی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا خبری برای بازنشستگان ندارید، بیان کرد: در خصوص بازنشستگان همکاران ما در صندوق بازنشستگی کشوری و در سایر صندوق ها پیش بینی های خوبی داشته اند. در رابطه با بیمه تکمیلی بازنشستگان تصمیمات خوبی گرفته اند. یکی از مشکلات بازنشستگان کشوری این بود که در حوزه بیمه تکمیلی مشکلاتی با شرکت بیمه گر داشتند که دستور دادیم تغییراتی به عمل بیاورند. در بحث بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در تلاش هستیم که هم منابع آن را افزایش دهیم و هم شرح خدمات را افزایش دهیم. در حوزه کمک به مددجویان سازمان بهزیستی نیز بر اساس پیشنهاداتی که دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ داشت، خوشبختانه مستمری مددجویان بهزیستی کشور افزایش ۴۰ درصدی خواهد داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسشی پیرامون مشکلات بیمه رانندگان تاکسی، بیان کرد: اساس ما بر این است که سطح بیمه را ارتقا دهیم. اساسا هرچه تعداد بیمه گذاران ما افزایش پیدا کند، نسبت پشتیبانی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. پس اساسا ما با رغبت این کار را دنبال خواهیم کرد. اما اگر احیانا مراجعاتی صورت نگیرد، نمی توان اجباری کسی را بیمه کرد. افرادی که مراجعه کردند قطعا کار آنها پیش برده خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا برنامه ای برای ادغام صندوق های بازنشستگی در یکدیگر وجود دارد، بیان کرد: اکنون در دست بررسی است اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم. چراکه هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند. همکاران ما در حوزه معاونت رفاه و اقتصادی در حال بررسی هستند. اگر به یک نظریه جامع برسند تشریفات قانونی طی خواهد شد.

مرتضوی در پاسخ به پرسشی پیرامون وضعیت بیمه فعالان گردشگری و صنایع دستی، بیان کرد: همان طوری که گفتم ما همواره از افزایش کسانی که متقاضی بیمه هستند استقبال می کنیم. باید بسترهای لازم فراهم و این افراد مراجعه کنند. متناسب با یارانه ای که در اختیار ما قرار دارد، صندوق های مختلف نسبت به افزایش بیمه گذاران اقدام خواهند کرد.


منبع: ایسنا

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۹
واقغا خبر خوش ! برنامه هفتم خبر خوش تری دار برای بیمه شدن تامین اجتماعی سر به اون بزنید !!!!!!!!!
يه جوري ميگه :امسال نیز هدف گذاری شده است که یک میلیون شغل ایجاد شود. كه انگار پارسال چكار كردن. مرد مومن همين ديروز اعلام شد يك ميليون تحصيلكرده بيكار داريم. شما آمار كساني كه از فيلترينگ فضاي مجازي بيكار شدن رو اعلام كن بعد معلوم ميشه چقدر شغل ايجاد كرديد
خبر خوش!!!!!
چه تیتر بی مزه ای
فقط حرف و شعار
جیب مارو نزنید نمیخوایم خبر خوش
ادغام صندوقها جز ظلم اکبر به شاغلین و بازنشستگان چیزی نیست
زمانی امکان پذیر است که شرایط کاری و درآمد و اضافه کار و ... یکسان شود
مگر از این دولت و وزیرانش تا به حال خبر خوش هم بوده
شما ان پول زور دودرصد ماده ۸۹ را از فیش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حذف کن خدمات جانبی پیشکش !
۳۰ سال بیمه پرداخت کردیم که بعداز بازنشستگی مجبور به پرداخت پول زوری تحت عنوان بیمه خدمات درمانی نباشیم !!!
جناب اقای وزیر شما با افزایش سن بازنشستگان وشرط سنی برای مشاغل سخت وزیان اور ومحاسبه حقوق با میانگین 5سال اخر در برنامه هفتم توسعه در واقع قشر کارگر را با خاک یکسان کرده اید
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری