بازدید 21236

تایید خبر تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی / احمدیان جانشین شمخانی شد

علی شمخانی در توییتی تلویحا از پایان کار خود در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی خبر داد؛ خبری که رسانه نزدیک به دبیرخانه این شورا آن را تایید کرد.
کد خبر: ۱۱۷۶۱۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۳ 22 May 2023

 

انتشار اخبار غیر رسمی از تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی

 

تابناک _ برخی رسانه ها پس از توییت دبیر شورای عالی امنیت ملی، از قطعی شدن تعییر دبیر این شورا خبر دادند.

علی شمخانی در توییتی تلویحا از پایان کار خود در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی خبر داد؛ خبری که نور نیوز رسانه نزدیک به دبیرخانه این شورا آن را تایید کرد.

شنیده ها حاکی است که محتمل ترین گزینه سردار علی اکبر احمدیان است که از سال ۱۳۸۶ تاکنون، ریاست مرکز راهبردی سپاه پاسداران را بر عهده دارد. او همچنین از اعضای حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام است. وی از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران بود و در فاصله سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۶ ریاست ستاد مشترک سپاه پاسداران را بر عهده داشت.

 

تاییدخبر تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی/احمدیان جایگزین شمخانی شد

 

تکمیلی /خبر رسمی: علی اکبر احمدیان، دبیر شورای عالی امنیت ملی شد

با حکم رئیس‌جمهور «علی اکبر احمدیان» به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی منصوب شد.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در حکمی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های ده ساله امیر دریابان «علی شمخانی» در زمان تصدی دبیری شورای‌عالی امنیت ملی، دکتر «علی اکبر احمدیان» را به این سمت منصوب کرد.

خلاصه‌ای از زندگی و سوابق سردار دریادار پاسدار علی اکبر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت

دریادار علی اکبر احمدیان در سال ۱۳۴۰ در شهرستان شهر بابک استان کرمان در یک خانواده فرهنگی متولد شد. در دوران دبیرستان، در شهر کرمان ضمن فعالیت‌های انقلابی همواره رتبه ممتاز درسی را از آن خود کرد.

همزمان با پیروزی انقلاب در گروه پزشکی دانشگاه تهران قبول شد، اما با آغاز جنگ تحمیلی در سال ۵۹، تحصیل را رها کرده و با طی دوره آموزش‌های نظامی به عنوان بسیجی رزمنده و تکور به همراه جمعی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) در جبهه‌های بستان، دهلاویه و سوسنگرد به دفاع از انقلاب و میهن اسلامی پرداخت.

در سال ۶۰ همزمان با اوج گیری فعالیت‌های گروهک موسوم به اشرف دهقان در بندرعباس که نقش محوری در تامین مایحتاج کشور و جنگ داشت، از سوی مسئولین وقت، شهید حاج داوود کریمی و شهید کلاهدوز به همراه ۲ تن از دوستان خود به بندر عباس اعزام شد و به ختم غائله این گروهک همت گماشت.

وی با شروع عملیات فتح المبین در این عملیات شرکت کرد و پس از آن با توجه به سوابق موفق در سازماندهی سپاه استان بندر عباس، با ابلاغ فرمانده وقت کل سپاه، مسئولیت سازماندهی و هماهنگی و تعیین فرماندهان و شورای فرماندهی منطقه ۶ سپاه در استان‌های بندرعباس، کرمان و سیستان و بلوچستان را برعهده گرفت و پس از آن به ریاست ستاد این منطقه منصوب شد و در همین دوران در عملیات خیبر، والفجر مقدماتی و والفجر ۳ حضور یافت.

از سال ۶۳ با تشکیل مناطق و قرارگاه‌های بزرگ ۵ گانه سپاه به ریاست ستاد منطقه ۴ و قرارگاه نوح منصوب شد. این قرارگاه شامل استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و یزد در کنار لشگر‌های ۴۱ ثار الله، ۱۹ فجر، تیپ ۱۸ الغدیر، احمدبن موسی، امیر المومنین، کوثر و المهدی بود و در همین مسئولیت در عملیات بدر شرکت کرده و همزمان با کار و عملیات در حوزه دریایی نیز آشنا شد.

در سال ۱۳۶۴ و با صدور حکم تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نیرو‌های سه گانه سپاه به ریاست ستاد نیروی دریایی سپاه منصوب شد و در همین مسئولیت با شرکت در عملیات‌های کربلای ۳ و ۴ و حضور در خورعبدالله و شمال خلیج فارس، تجارب جدی تری در حوزه دریایی کسب کرد. در طول مدت باقیمانده تا پایان جنگ تحمیلی، وی از جمله کسانی بود که در ایده ایجاد یک نیروی دریایی جدید و بدیع و همچنین عملیات دریایی مقابله به مثل نقش اساسی ایفا و در بسیاری موارد شخصاً در عملیات مقابله به مثل ایفای نقش کرد.

سردار احمدیان، همچنین مسئولیت طراحی و اجرای مانور بزرگ دریایی شهادت را به عهده داشت و این چنین بود که وی تا پایان دفاع مقدس به سراغ ادامه تحصیل نرفت و صرفاً پس از پایان جنگ به شکل پاره وقت تحصیلات خود در رشته دندانپزشکی را پی گرفت و مفتخر به دریافت دکترا گردید.

احمدیان پس از پایان جنگ تحمیلی به سمت جانشین فرماندهی نیروی دریایی سپاه (در زمان تصدی دریادار شمخانی) منصوب شد و به تئوریزه کردن تجارب بزرگ دریایی دفاع مقدس خصوصاً مقابله با ناوگان متجاوز آمریکا همت گماشت و از جمله معماران اصلی نیروی دریایی جدید و بدیع سپاه که بر مبنای ایده‌های انقلاب شکل گرفته بود و همچنین از اولین نظریه پردازان ایده دفاع نامتقارن بود.

در همین دوران و در دو رزمایش بزرگ سپاه فرماندهی یکی از قرارگاه‌ها را برعهده داشت و پس از آن از سوی فرماندهی معظم کل قوا به سمت فرمانده نیروی دریایی سپاه منصوب شد.

وی در این مسئولیت فرصت یافت ایده دفاع نامتقارن که در نیروی دریایی آغاز شده بود، به اوج رسانده و ظرفیت‌های اساسی را برای مقابله با تهدیدات قدرت‌های بزرگ در نیروی دریایی سپاه را پایه گذاری کند.

حضور مستمر احمدیان در نیروی دریایی سپاه از پایین‌ترین سطح تا عالی‌ترین مدارج و نقش محوری در طراحی شکل‌گیری، گسترش، تجهیز و انتظام آموزشی و تخصصی نیرو در کنار تبحر و مهارت وی در موضوعات تخصصی، اشراف وی در موضوعات تخصصی همچون شناوری و موشکی، در بهینه سازی سیستم دفاعی نیرو‌های مسلح در عرصه دریا، مثال زدنی و نقش ماندگاری از او در تاریخ دریایی کشور به یادگار گذاشته است.

وی در این دوران، همچنین در نقش قرارگاه خاتم دریایی ۲، فرماندهی رزمایش‌های مشترک نیرو‌های دریایی و هوایی ارتش و سپاه را برعهده داشت و به دلیل توانایی در ایجاد وحدت و همدلی بین نیرو‌های مسلح و ایجاد وحدت فرماندهی موثر مورد تشویق فرمانده کل قوا قرار گرفت.

احمدیان از سال ۱۳۷۹ به عنوان رئیس ستاد مشترک سپاه از سوی حضرت آیت الله خامنه‌ای منصوب شد.

حضور وی در این مقطع تحول عظیمی در ساختار اداری و توانایی سازمانی سپاه در ابعاد مختلف به وجود آورد به گونه‌ای که بار‌ها از سوی رهبر انقلاب مورد تشویق قرار گرفت.

احمدیان در مسئولیت ستاد مشترک سپاه علاوه بر تلاش برای تعمیم رویکرد نامتقارن تجربه شده در نیروی دریایی به کل سپاه، طرح عظیم تحول سازمانی سپاه را تهیه و پس از تصویب فرمانده کل قوا، زمینه اجرایی کردن آن را فراهم کرد و در اجرای این طرح، اهتمام فراوانی نمود به گونه‌ای که پس از گذشت ۵ سال از مسئولیت او، سپاه ورود به مرحله جدید را تجربه کرد و امروز پراکندگی سازمانی که میراث ضرورت‌های زمان جنگ تحمیلی بود جای خود را به انسجام و انضباط داده است.

این فرمانده ارشد سپاه با بهره‌گیری از ذهن منظم و قدرت خلاقیت خود و با ۲۲ سال تجربه مدیریت در بخش‌های مختلف نظامی، پیش از ورود کشور به تدوین و طراحی چشم‌انداز ۲۰ ساله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، چشم‌انداز ۱۰ ساله سپاه را گردآوری و با نیرو‌های متخصص سپاه تدوین کرد. این برنامه دارای دو مقطع ۵ ساله است و اجرای برش اول آن از سال ۸۰ و ۵ ساله دوم، همزمان با اجرای برنامه ۵ ساله چهارم کشور، نقش مهمی در انسجام بخشی به سازمان و بهره‌گیری بهینه از منابع سپاه داشته است. این چشم‌انداز به صورت کتاب‌های متعدد و مشخص کردن اولویت‌های هر بخش از سپاه، در اختیار مراکز مربوطه قرار گرفته است و برای نظارت بر حسن اجرای آن، ساز و کار‌های لازم پیش بینی و صد‌ها جلسه توجیهی با حضور احمدیان برگزار شده است.

هیچ کس در سپاه تردید ندارد که این مرحله حساس با مدیریت علمی، تبحر، جدیت و ذهن انتظام یافته ریاست ستاد مشترک سپاه در دوران مسئولیت وی در برنامه‌ریزی دنبال شده است.

همچنین در ادامه تحول بنیادین سپاه به منظور استمرار این پیشرفت و نهادینه سازی آن در بخش آموزش سپاه، سردار احمدیان به مدت نزدیک به ۲ سال با حفظ سمت، مسئولیت فرماندهی دانشگاه امام حسین را برعهده داشت و تحول بنادین در این دانشگاه را پایه‌گذاری کرد که در این خصوص نیز مورد تشویق فرمانده کل قوا قرار گرفت.

وی علاوه بر دکترای دندانپزشکی، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد علوم دفاع و در مرحله پایان نامه دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی و از نظریه پردازان این عرصه به شمار می‌رود.

حضور وی در ریاست مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنانکه نشان از قدرت بالای مدیریت راهبردی سردار احمدیان دارد، نشان می‌دهد که حضور فردی با سابقه و توان مدیریتی بسیار بالا، جایگاه این مرکز را نیز ارتقاء خواهد داد.

احمدیان با نقش برجسته‌ای که در شکل‌گیری، تکامل و تجهیز نیروی دریایی سپاه ایفا کرده بود، برای ایجاد تحول اساسی در ساختار و سازمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۷۹ سپاه از سوی فرمانده معظم کل قوا به عنوان "رئیس ستاد مشترک سپاه " منصوب شد.

وی با حفظ سمت ریاست ستاد مشترک سپاه، نزدیک دو سال مسئولیت فرماندهی دانشگاه امام حسین علیه السلام را عهده دار شد. احمدیان همچنین در سال ۱۳۸۶ با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی، عهده‌دار سمت "ریاست مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" گشت.

رئیس جدید مرکز راهبردی سپاه پاسداران، از جمله سرداران سپاه است که همواره نام او را با تحول و پیشرفت در بخش‌های مختلف بویژه ترسیم چشم انداز در سپاه مترادف می‌دانند.

در دهه اخیر پس از انتصاب در مرکز راهبردی فرمانده معظم کل قوا از سوی رهبر انقلاب اسلامی موفق گردید همان نوآوری و خلاقیت گذشته را بر تحقق مطالبه رهبر انقلاب مبنی بر تحقق کامل مردم سالاری دینی متمرکز کند و با اتکا به ظرفیت‌های عظیم ملت ایران در مجموعه‌های دانش بنیان نهاد مردمی پیشران را شکل دهد و برای موضوعات راهبردی کشور مانند آب، غذا، کشاورزی و. از درون مردم ایده و راه حل کشف و خود آن‌ها را برای تبدیل ایده به محصول نهایی حمایت نماید که دستاورد‌های عظیمی همچون دستیابی به بهترین و پیشرفته‌ترین طرح دنیا در حوزه بهره وری کشاورزی و کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب و همچنین دستاورد‌های مهم دیگری در حوزه سلامت، دارو و انرژی و موارد متعدد دیگری را با اتکا و شکوفاسازی ظرفیت‌های مردم به ارمغان آورده است.

علی اکبر احمدیان همچنین در ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ با حکم رهبر معظم انقلاب به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام در آمدند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۲
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۱۰
تغيير دبير شوراي امنيت ملي !!
-------------------
حافظ شيرين سخن :
« هر كسي پنج روزه نوبت اوست » !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
افزایش تعداد تغییرات در مسئولین بالا رتبه نشان از بحران دارد .
بجای تغییرات مکرر ، گوش شنوا به خواسته های مردم داشته باشید
هر انتقاد و اعتراض را با برچسب زدن و ...اسخ ندهید
پارادوکس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
از یک دست شدن دیگه گذشته
کلا بهتر بگیم سپاه پاسداران
حداقل یه چارتا پست واسه خالی نبودن عریضه میذاشتین واسه بقیه
دیگه این حداز یکدست شدن هم تو چشم میزنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
بابا انقدر ناله نکنید کمک کنید کشور آباد و عدالت جاری بشه ناله چه فایده
پارادوکس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
درپاسخ به13:08
تو از این تیپ آدما نیستی که الان از کلاس های انگیزشی بلند شدنه و توی همون نیم ساعت اول میخوان دنیارا
تغییر بدن وهمچین که یخورده عرقشون خشک شد یهو بیدار میشن و دورورشون رو مات و مبهوت نگاه میکنن؟
این گوی و این میدون
امیدوار آبادگر عدالتجو بسم الله
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
دکتر «علی اکبر احمدیان»
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
پاسخ به ۱۳:۰۸:
اینجا کسی دنبال کمک نیست که ناله همه دراومده. هر نوع ماشرکتی محدود میشه. انحصاره کمک الان در حد نالیدنه که اکثریت مردم از اون هم ناامیدن. بذار چهار نفرم صداشون درمیاد خاموش نشه.
عاشق ایران
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
در ۴۴ سال گذشته ثابت شد که : هیچ بدی نرفته

که حتما جایش را به یکی بسیار بسیار بد تر از خودش نداده باشند !!!؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
کابینه یکدست از سرداران سپاهی
مگه قرار نبود نظامیان در سیاست و اقتصاد ورود نکنند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
بخدا ما در عرض 1 روز میتونیم کابل رو ضمیمه خاک خودمون بکنیم
ناشناس
| Canada |
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
قابل پیشبینی بود
ناشناس
| Taiwan (Province of China) |
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
چطور یک نظامی دکتر شده؟
دو راه بیشتر نداره
یا میخرن؟
یا به جای اینکه کار کنن میرن صبح تا شب درس بخونن دکتر بگیرن
مگه میشه کسی نظامی باشه و فرصت درس مشق هم داشته باشه؟
اینو حل کنید بسیاری از مشکلات حل میشود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
اولا که بحران نیست و تغییرات طبیعیه و در جهان هم هست
و دوما تو این ۴۴ سال، رسانه های معاند آدم ها رو بد نشان دادن و شماها باور کردید سوما این آقا الان سپاه نیست
ناشناس
| Austria |
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
بنظرم با موفقیتی که در ارتباط با کشور های عربی نشان داد، وزیر خارجه ی بعدی یا مسئول ارتباطات خاورمیانه ای جمهوری اسلامی خواهد شد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
۱۸:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
ناشناس
دوست عزیز ، سرداران سپاه اکثرا تا حدود ۱۵ سال در سپاه مانده اند وبعد به مجموعه های اقتصادی و سیاسی دولتی و حکومتی ورود کردند

قطعاً پست های آتی آنها ، همگی به پشتوانه سوابق نظامی بوده
تابی منتشر کن
چه عجب یکنفر از سر سفره انقلاب بلند شد !!!
پاسخ ها
شوت زاده
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
بلند نمیشن فقط پهلو به پهلو میشن کمرشون درد نگیره و معده هم جا باز کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
مطمئن باش ، صندلی دیگری برای ایشان تدارک شده است ،
مسئولین تا زمانی که نفس می کشند می‌خواهند به مردم خدمت کنند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
بلندش كرده اند خوش خيال
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
اونم بزور نه با میل خودش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
الان بیزینس پسر آقای شمخانی چطور میشه ؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
عموجان از سر سفره بلند شده،،سفره پر خیر برکت بالا و پایین،نبش دو نبش داره
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
بلند نشده یه کم جمعتر نشسته که اونا که سرپا هستن هم بشینن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
عضو مجمع تشخیص مصلحت شد شمخانی
این مجمع چند تا عضو داره که هرکی مقام اجرایی اش تموم میشه ، عضو این مجمع میشه
فقظ یه سوال ...
چرا همه مسئولا توییت میزنن خبراشونو اعلام میکنن.
خبر ندارن که فیلتر هستش ..
ولی فکر کنم روی صحبت و اطلاع رسانیشون اصلان ایرانیا نیستن و حتی شاید برای کسایی خارج از ایران کار میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
پاره وقت دکترای دندانپزشکی را خوب اومده
تغيير دبير شوراي امنيت ملي ( ٢ ) !!
------------------------
چنين حكايت كرده اند كه يكي از سلاطين و پادشاهان قديم ( كه ظاهراً آن روز خيلي مسرور و مشعوف و سر كيف بوده ) به وزيرش مي گويد :
-- وزير ! حكومت و سلطنت چه خوب است ، اي كاش هميشگي بودي !! ... اما افسوس » !
جناب وزير هم كه معلوم بوده وزير دانا و خردمندي بوده ، مي گويد :
-- قبله عالم ! جسارت نباشه ، اگر حكومت و سلطنت هميشگي بودي كه به شما نمي رسيد » !
خب اين هم ظاهراً حكايتي از تاريخ !!
-- حالا برادر از اين حكايت چه نتيجه و يا نتيجه هايي مي توان گرفت ؟
-- البته نتيجه هاي بسياري مي توان گرفت ! اما بهترين نتيجه ، به نظرم همان حرف مرحوم ابوي ماست كه بارها و بارها مي گفت !
-- خدا رحمتش كنه ! مگه آن مرحوم مغفور جنت مكان در اين مقوله چه مي گفته ؟
-- آن مرحوم هميشه مي گفت رياست و منصب مثل لُنگي است كه هر روز به كمر كسي ديگر است -- منظور ابوي حمام هاي قديمي و عمومي است كه به هر كسي لُنگي مي دادند تا وارد حمام شود » !
-- خدا رحمتش كنه ! روحش شاد ... نكته حكيمانه اي گفته !
-- خدا همه رفتگان ، من جمله رفتگان شما هم بيامرزه !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
شعر لنگ و دمت گرم
هر پستی،نیازمند آدمی در همون وزن هست..من اطلاع مستندی از فعالیت های اقتصادی منسوبین آقای شمخانی ندارم اما مطمئنم این سردار جدید،،به هیچ عنوان جایگاه شوارای امنیت ملی رو ندارند..
دود این انتصابات به چشم ملت خواهد رفت..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
اقازاده های شمخانی دوتا کشتی دارند مشغول فعالیت ودورزدن تحریم هستند
فرزاد خلیلی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
احسنت. شیر مادر حلالت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
قبلی چه گلی زد که این نزنه؟
M.m
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
چه خوب !از فعالیتهای روی پرده خبر نداری اما از تواناییهای پشت پرده دکتراحمدیان خبر !داری!
الان دیگه امنیت نداریم یا امنیتمون بیشتر میشه ؟
شگفتانه نیم قرن اخیر که بالاخره با زور یکی از حکومتیان تغییر صندلی داد.
بنده خدا آقا زاده ایشان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
اتفاقا برای آقا زاده ها بهتر شد چون کمتر تو چشمند
تویتر فقط برای من فیلتره؟ الان فری کله پز هم خبراشو تویت می کنه
احیای روابط ایران با کشورهای عربی خدمت بزرگی بود که شمخانی کرد ورفت.اگر همین یک خدمت را کرده باشد ونه آنهمه خدمت وفداکاری وایثار خود وبرادرانش وشهادت سه برادرش درجنگ برای خوشنامی ایشان کافی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
از شما ها یی که هر اتفاقی که بیوفته سریع پای شهید و خانواده شهدارا به وسط میکشونید وپشت اونها قایم میشید حالم به هم میخوره
چه ربطی داره؟؟؟؟؟
الان برادر شهید ایشون واسه بیزنس پسربرادرش
توجیحه؟؟؟؟؟؟
شماها کلا سکوت کنید بهتره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
از وضع مردم مشخصهدکلا شماها و تفکرتون فقط خدمت کردید
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
همین محله ما تو جنوب شهر تهران
خدا شاهده انقدر خانواده شهید داریم که تنها چیزی که بهشون رسیده فقط بغض دلتنگی نداشتن پدر برای فرزند یا همسرشون
هست. عین ما دارن زندگی عادی رو به سختی میگذرونن و از همه بیشتر دلشون از این وضعیت پره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
|۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
ناشناس
دمت گرم
محمد علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
،عزیز به برادر شهید نیست
من برادر دو شهیدم و پدرم جانباز ۷۰ درصد بود نه من
پستی دارم نه فرزندانم یک مغازه ۳۰متری در بازا های مرکز یکی از شهرهای شمالی دارم این هم ارثی به هم رسید این همه از شهدا مایه نذارید مسئول باید علم و تخصص، تجربه، تعهد داشته باشه اگر این اتفاق از این اول می افتاد وضع کشور این نبود در ضمن به عنوان خانواده شهید از تار موی خواهرانم نه گلایه ای دارم و نه حقی بر گردن من و برادران شهیدم و پدرم دارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
آقا محمدعلی
نفس تون
بابت مرام تان ، سر تعظیم فرود می آورم
تکلیف اقازادگان چه می‌شود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
شکرخدانان ونفتی میرسد .
پاسداری رفت؛ پاسدار دیگری آمد و اینگونه نبود که ار تشی بیاید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
نوقع داری غربگدا بیاد
دکتر!!! علی اکیر احمدیان. از امام‌ صادق دکترا گرفتن؟
پاسخ ها
حسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
ایشون خودشون دانشگاه دارن ... دانشگاه انام حسین .نیازی به بیرون نیست
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
با سهمیه جبهه بهش دکترای دندونسازی دادند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
ایشان دندانپزشک هستند و ازدانشگاه دفاع ملی نیز دکترا دارند .
سپاه دیگر به اعضای سابقش هم اعتماد ندارد. همه چیز به دست تیم اقتصادی افتاد.
بالاخره رفت . ایشان حداقل به لحاظ مالی نیاز به صندلی دیگری ندارد . البته ثبات در این نوع پست ها نشانه ثبات سیاسی و تصمیم گیری است و در دنیا معمولا متصدیان پست های امنیتی تا زمانی که توان کار دارند ادامه کار می دهند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی توییت! زد!...
همین خبر کافی است تا یک آدم نکته سنج بفهمد در این مملکت چه خبر است و چه هرج و مرجی وجود دارد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
اينا مگه شبكه روبيكا يا اينترنت ملى راه ننداختن پس چرا در توئتر امريكايي توئيت ميكنن
متخصص باسواد نداریم که این سردارها را همه جا به کار می گیرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
مگه قرار بود به باسواد ها پست بدن؟
آقای شمخانی خدمات زیادی انجام داده و بسیار آنسان فهیم ومتعادلی هست و احتمالا ایشان بابت مجلس ویا برای ریاست جمهوری اقدام می کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
چون رئیسی شد رئیس جمهور از نظر من بقال سر کوچه ما هم می تواند رئیس جمهور بشه حداقل 7 کلاس سواد داره
مهدی
| Lithuania |
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
یعنی پس بی خیال نمیشه
فقط جای نشستن سفره اش تغییر میکنه ؟
بازنشستگی چی میشه ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
شمخانی زمانی که من کارشناس وزارت دفاع بودم وزیر دفاع بود
و به تظر من یکی از بی سواد ترین ادمهایی هست که در این نظام دیدم یک چیزی تو مایه رئیسی و امیر عبدالهیان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
خدمت که زیاد کردند منتها برای فرزندان وفک وفامیلشون
.
علی شمخانی پس از ده سال از شورای عالی امنیت ملی رفتنی شد.

آقای شمحانی،
شما با ایجاد روابط دوستی با عربستان داشتید گذشته‌تان را جبران می‌کردید رفتنتان به احتمال زیاد باعث پنبه شدن رشته‌ها می‌گردد بهتر بود می‌ماندید و راهتان تا هدف نهایی که صلح با اسرائیل است ادامه می‌دادید.
رفتی و رفت بی‌رخت از دیده روشنی، در دیده ماند اشکی و آن نیز رفتنی.
آن تن ز پافتاد که در زیر بار عشق، از کوههای درد نکردی فروتنی.

سرور گرامی،
تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
با تشکر از توجه شما.
پاسخ ها
جونقلی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
درپاسخ به شما آقای کیانفر
جهت یادوری اینکه حمله به سفارت عربستان در زمان صدارت شمخانی بوده و اگر شرایط داخلی و همچنین سمبه پرزور منافع چین در بین نبود این روابط همانند گذشته بود و بود و نبود ایشون تاثیر مهمی در این قضیه نداشت
تنها منشا اثر ایشون در این پست متمول شدن ابنا و احفادشون هست که چیز ه غریبی هم نیست و معمول و رایجه بین دوستان
تمام پستهای ارشد به طور ممول ده ساله هستند. مثل رئیس قوه قضائیه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
چرا واقعاً ؟؟؟؟
یه سپاهی رفت، یه سپاهی دیگر آمد تا تلاش کنه امنيت سپاه را تأمین کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
سپاه خودش امنیت دنیارو تامین میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
ناشناس 18:11 آره برا همینه کل دنیا دعاگویش هستند
بچه های قبلی بزرگترین کشتیرانی ایران را صاحب شدند. لابد بچه های این یکی بزرگترین شرکت هواپیمایی را راه میاندازند. البته، همه بدون رانت و از راه حلال و ژن برترشان.
این تغییرات هیچ تاثیری به حال کشور ندارد زیرا امنیت را نمی توان با قوه قهریه بدست آورد و لازمه اش اعتماد متقابل بین مردم و حاکمیت است
نه تنها علی شمخانی بلکه تمام مدیرانی که سابقه مشابه ده ساله در یک پست دارند باید تغییر کنند. ضرورت چرخش نخبگان ایجاب می کند هیچ فردی اجازه نداشته باشد بیش از ده سال بر مسند یک جایگاه اداری و حاکمیتی تکیه بزند.

تصدی طولانی مدت یک پست مدیریتی توسط یک فرد نتیجه ای جز ثابت ماندن بسیاری از جایگاهها در اختیار افراد مشخص در زمان طولانی ندارد.

پیشنهاد: اگر به هر دلیلی مقامات ضرورت دیدند که فردی بیش از ده سال در پستی حضور داشته باشد باید قانونی وجود داشته باشد که این موارد نیازمند تصویب در مجلس باشد.
پاسخ ها
جونقلی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
عامو تو انگار تو باغ نیستی
فکر میکنی قانون نیست
قانون توی ایران ما واسه ملت نوشته شده و دست و پاگیر ملته مدیران استثنا هستند
اینجا مصلحت بالاتر از هر قانونی است
تفسیر مصلحت هم در صلاحیت مردم نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
در خصوصیت برخی چهره ها این قانون رعایت نشده است

چگونه می‌توان این قانون را در مورد آنان اجرایی کرد ؟؟؟؟
بزن دس قشنگه رو. نوییت زده
سواد رسانه‌ای عده‌ای در همین حد است که هر جابجایی مدیریتی را رنگ سیاسی امنیتی می‌زنند تأسف آور است این حد سواد رسانه‌ای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
داداش ، مسئول امنیتی ، سیاسی عوض شده
انتظاردلری از دیدگاه اقتصادی بررسی بشه ؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
میخوای رنگ صورتی بزنیم؟
در تمام طول عمرش یک روز سابقه جنگ و جبهه ندارد . ه
انصافاً دریابان شمخانی زحمات زیاد وموثری انجام دادند . همین اقدام اخیرشان در پیگیری برقراری ارتباط عربستان وکشورهای عربی با ایران کار فوق العاده ای بود . همچمین دکتراحمدیان علاوه برداشتن مسئولیتهای مهم درسپاه یکی از وزنه های نظامی وسیاسی کشوراست ودبیرشورای امنیت ملی همانطورکه از نامش پیداست مهم ترین تصمیمات امنیتی داخل وخارج کشور را رقم می زند . همه ی انتسابات را به مسائل جناحی وگروهی گره نزنیم . درسته که بسیاری از وزرا ومسئولین این مملکت بی خاصیت هستند اما در برخی جاها که راهبرد مهم امنیتی مطرح است جای هرکسی نیست .
پاسخ ها
جونقلی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
انصافا چقدر از انصاف خبر داری
یعنی جنابتان میفرمایند که شمخانی منحصرا و منفردا ارتباط عربستان و ایران را بهبود بده؟
خیر مساله بر سر منافع وبخصوص منافع چینه که اینطور اقتضا میکنه که ایران و عربستان روابط بهتری نسبت به قبل داشته باشن.با شمخانی و بدون شمخانی این اتفاق می افتاد
از منظر منصفانه شما هرکسیکه از سپاه باشه خود بخود صاحب کرامته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
انتسابات ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
آقای.شمخانی متوجه شد اوضاع مملکت وخیم تر ازآن است که باز بتواند در این سمت باقی بماند بزرگترین اشتباه وی پیشنهاد گران کردن بنزین بود که هم به مرگ صدها انسان بیگناه ختم گردید و هم به فقر مطلق مردم به هرحال دور ماندن از خشم مردم بهترین کاری بود که توانست انجام دهد دو روز عمر سپری خواهد شد چیزی که ازانسان خواهد ماند خوبی و بدی است اعمال خوب هم در نزد مردم باارزش است هم نزد پروردگار اعمال بد هم نزد مردم مورد تنفر است هم نزد پروردگار
یک سپاهی دیگر در راس کار مگه دبیر شورای امنیت ملی باید نظامی باشه!!!
نان گران شده بنده خدا چه جور مخاد نون بخره؟
فقط کشتی ها رو چیکار کرد.
هیچ تغییری در این دولت اتفاق نیافتاده که به نفع ملت بوده باشد
سمت چدید مبارکشون باشه ولیه چرا همه مملکت داره توسط نظامی ها اداره می شه. کمبود متخصص هست؟
هر دم از این باغ بری میرسد ...
به تخلفات پسران و دامادش هم رسیدگی کنید لطفا
همه وزرا وهیت دولت وپسهای کلیدی دست سماه است ومردم هیچ کاره
مملکت شده پادگان سپاه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
به لطف خدا تا کنون امنیت برقرار بوده است. در عین حال، امیدواریم آینده بهتری داشته باشیم برای برقراری امنیت چه کسی بهتر از یک سپاهی دلسوز و انقلابی؟ سردار برایت دعا می کنیم. دست حق نگه دارت.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱

سپاهی ها پست های کلیدی سیاسی و اقتصادی را گرفته اند .

چه توجیهی برای انتصاب یک نظامی در تخصص غیرمرتبط وجود دارد ؟؟؟؟؟؟؟
اینقدر که دانشگاه آزاد، امام حسین و پیام نور توی این چند ساله به مقامات دکترا داده اند، هاروارد و آکسفورد در طول یک قرن مدرک دکترا صادر نکرده اند. پیشرفت یعنی این. همانطور که گران شدن دلار و سکه را پیشرفت اقتصادی اعلام کردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
هر کی را می بینی شده دکتر و عجیب این جا است که هر روز هم پسرفت می کنیم!
اکنون رئیس بانک مرکزی روسیه در راه ایران است و بسیار فرصت مغتنمی است تا از ایشان در خصوص نحوه مدیریت بانک مرکزی روسیه در زمینه ارز و مهار تورم و قیمت دلار پرسش شود که چگونه روسیه با وجود جنگ و کرونا و تحریم های شدید غرب توانسته نرخ تورم را کنترل کرده و آن را در حد طبیعی نگه دارد؟!

ههمچنین ملابرادر رئیس بانک مرکزی و مالیه طالبان در افغانستان نیز پس از خروج امریکا و با وجود تحریم های بین المللی توانسته ارزش پول ملی افغانستان را کنترل نموده و ارتقا دهد که روش ایشان برای حفظ ارزش افغانی میتواند برای انواع دکترها و اقتصاددانان و مدیران ما آموزنده باشد ...
چقدر خوب است این جابجایی
ایکاش برای پست های بالاتر هم این اتفاق بیافتد بالاخره در کلیت کشور نیاز به یک سیاست و نگاه جدید نیاز داره تا بتونه مشکلات سیاسی و اقتصادی را با نگاه جدید حل و فصل کنه وکشنی را به ساحل امن هدایت کنه
ملا نصرالدین با بیست تا خود کار سر جلسه امتحان رفت نمی توانست جواب سوآل بدهد فلانی گفت ملا به خودکار نیست به سواد است ده سال رزمه کاری بدهد
دبیر شورای امنیت ملی ایران از طریق توییتر آمریکایی که برای تمامی مردم فیلتره اعلام خبر رسمی جابجایی شون رو انجام میدن!!!!
دبیر جدید شورای عالی امنیت باز هم یک نظامی و از جنس سپاهی شد!!! آیا در این مملکت حتی 1 نفر هم تخصص در زمینه امنیت غیر از سپاهی ها ندارد؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
قحط الرجال است متاسفانه
سردار دریادار پاسدار دکتر علی اکبر احمدیان بابکی
رئیس سابق ستاد مشترک سپاه
سراینده سرود فعلی ملی ایران.
سرزد از افق مهر خاوران فروغ دیده ی حق باوران
مهم تغییر مدیران میانی اجرایی و دستور پذیر دولت اصلاحات است.
تصور کنید مدیر کل حوزه ریاست سازمان تحقیقات کشاورزی آقای ابیانه هستند که مدیرکل سابق خانم معصومه ابتکار و محمود حجتی بودند و در حال حاضر در دولت رئيسي می باشد و با دستور پذیری از مدیران اصلاحات نسبت به ابقائ و مهره چینی مدیران دولت روحانی در دولت رئیسی ادامه و کارشکنی های دولتي جهت اضمحلال دولت رئیسی می کنند. به فرض مثال مانع تغییر رئیس تحقیقات برخی استان ها از جمله استان تهران به نام آقای صلاحی می شود
همین که گفتید دکتر ! ملت تکلیف کارشونو دریافت کردن . مثل دکتر اقتصاد دان محسن رضایی
دیگه هیچ نطری ندارم
دوره بعدی مجلس کلا با سرداران تشکیل خواهد شد
دوره بعدی ریاست جمهوری ....
پیش بسوی دموکراسی نظامی
اینقدر که دانشگاه آزاد، امام حسین و پیام نور توی این چند ساله به مقامات با ملاقه آش دکترا داده اند، پیشرفت یعنی این. همانطور که گران شدن دلار و سکه را پیشرفت اقتصادی اعلام کردند چنانکه رئیسی گفتند ما پیشرفت کرده ایم راست فرمودند بالارفتن قیمت دلار خود پیش رفت هست
گویا طرح خالص سازی با سرعت در حال انجام شدن ست!!!
باز سپاهی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در کشور ما نخبه کشی یک رویه مرسوم نا مبارک است.کسانی که از نزدیک با شمخانی کار کردند می دانند که چه نیروی با ارزش و بی بدیلی است که در کاراکترهای مختلف میتواند ایفای نقش نماید مانند آخرین اقدام تحسین برانگیزش در عادی سازی روابط ایران و عربستان و امارات که از دست هیچ کس دیگری بر نمی آمد.لذا انتظار است تا مقام معظم رهبری همچون همیشه از این گوهر گرانبها حمایت و پشتیبانی نموده تا در زمان مناسب بهترین خدمات را به نظام و انقلاب و ایران بنماید.
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری