بازدید 5036

انتقاد تند علم‌الهدی از شبکه نمایش خانگی

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود، تصریح کرد: دشمن بداند فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌تواند باعث شود که مردم ما از دین خود دست بردارند.
کد خبر: ۱۱۷۵۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۲ 12 May 2023

به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه مشهد؛ حجت الاسلام سید احمد علم‎ الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق (ع) از آحاد مردم برای حضور در اجتماع صادقیون دعوت کرد و گفت: از همه شما عزیزان تقاضا می‌کنم که از ساعت ۸:۳۰ روز سه‌شنبه به مجلس عزای امام صادق (ع) مشرف شوید و در سوگ این امام همام به سمت بارگاه منور علی ابن موسی‌الرضا (ع) حرکت کنید، با تشرف به حرم مطهر بر فرش آقا بنشینید و برق اشک چشم خود را در مظلومیت جد غریبش به امام هشتم (ع) نشان دهید.

 وی افزود: امیدواریم که همه برادران و خواهران اعم از زائر و مجاور در این مراسم باشکوه حضور پیدا کنند و عشق خود را به امام هشتم نشان دهند.

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید دوباره بر ضرورت بهبود اقتصاد و معیشت مردم خاطرنشان کرد: عزیزان من، اینکه بار‌ها رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، مسئولان هم می‌دانند و مردم نیز مطالبه می‌کنند، باعث می‌شود تا همه بدانند که این مشکلات معیشتی باید حل شود و سفره مردم باید از حالت تنگنا نجات پیدا کند. در این میان، بدانید که وضعیت فعلی فقط محصول عملکرد مدیران داخلی نیست بلکه توطئه و خواست دشمن هم در بروز این بحران اقتصادی دخیل بوده و بر این اساس، دشمنی که پیروزی‌های ما را در عرصه‌های مختلف شاهد است، هر روز فشار خود را بر معیشت مردم بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: مسئولان نظام در موقعیت‌های مختلف باید آگاه باشند که سفره‌های مردم خالی نشود و معیشت مردم به تنگ نیاید، زیرا انسان در کنار سفره تنگ، نمی‌تواند مقاومت خود را در موقعیت حفظ کند. بر این اساس، همه باید توان خود را به میدان بیاورند تا مشکلات معیشتی مردم به‌عنوان یک اصل و محور حل‌وفصل شود.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود، تصریح کرد: دشمن بداند فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌تواند باعث شود که مردم ما از دین خود دست بردارند. ملت ما در مسیر این نظام دینی که بیش از ۴۴ سال از حاکمیت آن می‌گذرد، سرمایه‌گذاری کرده، بیش از نیم میلیون شهید خون‌های پاکشان را تقدیم کرده و بیش از یک میلیون خانواده داغدار جگرگوشه‌هایشان شده‌اند. در این شرایط، نمی‌شود نیم میلیون جوان، پیشانی‌بند «یا زهرا (س)» و «یا صاحب‌الزمان (عج)» بر پیشانی بسته و به میدان رفته باشند یا یک میلیون زن و مرد در داغ عزیزانشان بسوزند، اما ما بگوییم به دین خدا کاری نداریم.

وی تأکید کرد: حکمرانی دین، مهم‌ترین هدف‌گذاری دشمن در جریان براندازی فعلی است. اینکه امروزه مسئله کشف حجاب را دنبال می‌کنند، به این دلیل است که این موضوع نماینده یک پرده‌دری باشد تا به‌تدریج، هرچه دین است از عرصه زندگانی مردم حذف شود.

علم‌الهدی گفت: امروز در عرصه ناهنجاری‌های فرهنگی و اخلاقی، در کشور مصادیق بارز پرده‌دری و ناهنجاری وجود دارد و متأسفانه در بسیاری از مسائل فرهنگی و هنری، آثار عدم حکمرانی دین قابل‌مشاهده است. این برای مردم شهیدپرور ما قابل‌تحمل نیست. این مردم به خاطر چهار نفر زن و دختری که میل دارند بی‌بندوبار در جامعه تردد کنند، از خون شهدایشان نمی‌گذرند.

وی ابراز کرد: مایه تأسف است که امروز این ناهنجاری فرهنگی از بی‌حجابی فراتر رفته و به سایر عرصه‌ها تسری یافته است. نمونه بارز آن را در جریان شبکه نمایش خانگی که به‌تازگی هم به راه افتاده می‌توان مشاهده کرد. در عرصه فرهنگی، باید صداوسیما میدان‌داری کند. هیچ‌کس متعرض حریم شخصی افراد نیست، اما آیا نباید وزارت ارشاد به میدان بیاید تا بر هنر نظارت بیشتری صورت بگیرد و آن آقا یا خانم بازیگر یا کارگردان درحالی‌که با سرمایه کشور و بیت‌المال مردم رشد کرده، هنر خود را در استخدام ارزش‎ستیزی و اباحه‎گری همه محرمات قرار ندهد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری با ابراز تأسف از تبدیل‌شدن تدریجی هنر مردمی به هنر صنعتی اظهار کرد: اینکه یک آقا یا خانم هنرمند که حتی ممکن است در زمان انقلاب به دنیا هم نیامده باشد، اکنون بیاید در خانه سینما که همه هزینه آن را نظام می‌دهد، از سرمایه کشور تغذیه کند، هنرمند شود، فیلم بسازد و در آن روابط نامشروع زن شوهردار با مردی غیر از شوهرش را ترویج دهد تا خیانت به یک امر عادی در خانواده تبدیل شود، این با روح مردمی و اخلاقی هنر سازگار است؟ مگر تولیت هنر در کشور با وزارت ارشاد نیست؟

وی افزود: در خانواده اصیل ایرانی، همه قوام زندگی به حرمت پدر و مادر است. خانواده محدود به روز نوجوانی نیست که هزینه تحصیل را بدهد بلکه در جوانی و میانسالی هم خانواده مهم است. حالا اینکه در یک فیلم، حرمت خانواده را بشکنند تا جوان برای پدر و اندیشه‌اش ارزشی قائل نباشد و به مادر احترام نگذارد یا در فیلم دیگر، روابط نامشروع بین زن و مرد یا دختر و پسر ترویج شود و فرزندان این سرزمین را به ارتباط نادرست تشویق کنند، این کار‌ها با این هدف صورت می‌گیرد که ریشه دین‌داری جوان ما را خشک کنند

در برابر ناهنجاری بی‌تفاوت نباشید
امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه نمی‌شود این فیلم‌های آزاد ساخته شود و هیچ‌کس جلوی آن را نگیرد، خاطرنشان کرد: این کشور، کشور جمهوری اسلامی است. این مردم جان دادند، خون دادند تا این نظام مستقر باشد و دین و ارزش‌هایش بر زندگی‌هایشان حاکم شود. اینکه این‌طور آزادانه جریان‌های دشمن، ناهنجاری‌های فرهنگی را ترویج کنند و در مقابل، ما بایستیم و نگاه کنیم، این بی‌تفاوت ماندن در برابر حرمت خون شهداست. مسئولان باید به این مسئله توجه کنند؛ اینکه بر دوام این نظام سرمایه‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: اینکه آقاپسر ۱۷ ساله‌ای بگوید پدران ما انقلاب کردند و این خواسته آن‌ها بود، ما خواسته دیگری داریم، این‌طور نیست. عزیز من، انقلاب فقط خواسته پدر شما نبود بلکه همه این ملت به میدان آمد، جان داد، خون داد تا ناموس و کشور خود را از بردگی دشمنانش نجات دهد و امنیتی را رقم بزند که امروزه به یک امر عادی و بدیهی تبدیل شده است.

علم‌الهدی تصریح کرد: شما مسئولان اگر همه باهم جمع شوید، نمی‌توانید اشک‌های یک مادر شهید در غم فراق فرزند، ناله یک پدر شهید در اندوه پسر یا خون مظلومانه یک شهید را جواب بدهید. هنوز هم این خون‌ها در جریان است. مدافعان حرم، خط سرخ ایثار و شهادتی هستند که تا به امروز هم ادامه دارد. حالا اینکه یک عده زن و دختر به میدان بیایند و کشف حجاب کنند، باعث نمی‌شود که این ملت از خون فرزندانش صرف‌نظر کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۷
این اقا در همه رمینه ها ورود میکنه فقط از انتقاد از مسوولان عاجز هست !!.... تابناک منتشر کن!
آقای علم الهدی پارتی بازی نکن همانطور که قبلا به روحانی و دولتش حمله می کردید به دامادت، شوهر دخترت آقای رییسی نیز حمله کن
از طرف خودت صحبت میکنی؟شکمت سیره و غم نان و گوشت و مرغ و اجاره خونه و درمان نداری.
نمیدانم این امام جمعه چه فازی داره . شهدا از دل همین مردم بیرون امده و با خواست خود جان خود را فدای مردم کرده و هیچ مسولی را سراغ نداریم که به خواست خود شهید شده باشند ولی متاسفانه ایشان شهدا را به نفع خود مصادره کرده
والله من 28 ماه تمام در بدترین جبهه های جنگ شرکت داشتم و خیلی از دوستانم و هم سنگرهاین در جبهه شهید شدند و هیچ کدام نظری نزدیک به اقای علم و هدا نداشتن ولی ایشان از نام شهدا به نفع خودش استفاده میکند
حاج اقا مشکل بی کفایتی فامیلتونه و لاغیر .
از فردا همه با سطل ماست در خیابان حاضر میشویم و جواب بی حجاب ها را میدهیم
شهدای انقلاب و شهدای جنگ تا سال 60 در شرایط عدم اجبار در حجاب، به شهادت رسیدند و دغدغه آنها حجاب اجباری نبود.
جناب علم الهدی مردم دغدغه های بسیار مهمتری دارند که گویا از حوصله ی جنابعالی خارج است.
امام جمعه مشهد ب: مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود ....
حاجی بهتره مسئولینی که با سیاستهای نادرست باعث فقر مردم شدند محاکمه و برکنار شوند.
از وضعیت بد اقتصادی که داماد محترم ایشان در پدید آوردن آن بی تقصیر نیست انتقاد می‌کند فرا فکنی به روحانی نه باور پذیر است نه مورد قبول مردم تا یک ماه قبل فلاکت مردم را انکار می‌کردند حالا اعتراف می‌کنند واقعیت آنست که از ابتدا آقای رئیسی صلاحیت رئیس جمهوری را نداشت وساختار اقتصادی فروپاشیده از ۳۰ سال گذشته با دستور وخواهش وتذکر امثال ایشان که خود بخشی از مشکل هستند اصلاح نمیشود شما با ادامه این مسیر فقط خود براندازی می‌کنید
ها به ابراهیم که رسید، شد کار دشمنان
قبلا بی لیاقتی مسئولین بود ها
44 سال پایداری و تحمل کم هست ؟ تا کی و تا کجا بخاطر انقلاب مردم باید تنگدستی و بی کفایتی مسئولان و اختلاس ها و ... را تحمل کنند؟
حضرت آقا مطمئن باشید بدلیل فقر آین اتفاق رخ خواهدداد
از تابناک درخواست میکنم که کامنت های مردم در مورد علم الهدی را درج کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
تازه اکثریت مردم که به رسانه های خارجی مراجعه می کنند چهار نفر مثل من و تو که به نیم نگاهی به تابناک داریم باز از ترس برخورد قضایی حاضر به گذاشتن نظرات مردم نیست
"مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود"
این شعارهای پوچ و توخالی فایده نداره.............
مردم چه گناهی کردن ؟ تا کی باید پای انقلاب واستن ؟ آقایون اصلا حالیشون هست که بر سر مردم چی داره میاد ؟
بعید می دونم
این اقا هم باهر چیز که اسمش تفریح و سرگرمی است مخالفت می کند
سیر از گرسنه چه خبر داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همه می دانند اگر خود جنابتان هم تنگدست بودید از دین دست میکشیدید و به فکر بدبختیهای دیگر بودید و فرصت نداشتید به دینتون برسید اگر قبول نداری امتحان کن تمام اموالت با پست خودت را تحویل بده و بگو ماهیانه حداقل حقوق جامعه را بحسابت بریزند ببینیم نتیجه چی میشه انشااله که سر بلند بیرون بیایی و روانه بهشت شود
ایشون از اینکه یه استان طبق نظر ایشون اداره میشه راضی نیست و میخواد کشور طبق نظر ایشون اداره بشه و دقیقا مثل همفکرشون جناب میرسلیم کاری هم به نظر مردم نداره!
فرمایشات شما صحیح
ولی دولت دست فامیل خود شماست.
دیگه دست روحانی که نیست.
انتقاد کن از عملکرد دامادت
هی امان از دست داماد ...
فقرازیک در داخل بیایید ایمان از در دیگر بیرون رود چیست
من شاهد بودم گزارشات یکسویه و مغرضانه را خدمت آقای علم الهدی می آورند و ایشان این چنین یک جانبه به قاضی می روند.
آقای علم الهدی حرف حق را می زند.
شما مواضع ایشان در دوسال اول روحانی را بخوانید و ببینید آیا به روحانی انتقادی کرده است؟ بعد شروع به مقایسه کنید.
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی