بازدید 4180
۳

کدام خودروسازها سود مشارکت می دهند؟

سخنگوی شورای رقابت بر این نکته تاکید کرد که خودروسازان موظف به پرداخت سود مشارکت نیستند، اما پیش پرداخت نیز نباید شامل افزایش قیمت شود.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۴ 30 April 2023

به گزارش تابناک، اسماعیل شجاعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه ۴۷۳ شورای رقابت اظهار کرد: شورای رقابت در جلسه روز گذشته رفع ابهام مصوبه ۴۷۳ شورا داشته است. طبق این مصوبه متقاضیانی که ۵۰ درصد مبلغ را به عنوان پیش پرداخت پرداخت ‌کردند، مشمول افزایش قیمت نمی‌شود.

وی ادامه داد: به زبان ساده و طبق مصوبه شورا، در مواردی که در قراردادهای منعقده سود مشارکت پیش‌بینی شده است، اینگونه قراردادها مشمول مفاد مصوبه ۴۷۳ بوده و سود مشارکت در آن لحاظ نمی‌شود. بنابراین خودروسازان موظف به پرداخت سود مشارکت نیستند اما پیش پرداخت نیز نباید شامل افزایش قیمت شود. فقط باقی مانده مبلغ شامل افزایش قیمت می‌شود.

بر اساس این گزارش، مصوبه شورای رقابت در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ طی مصوبه ۴۷۳ از این قرار است که چنانچه مراجع ذیصلاح در رابطه با خودروهای انحصاری مشمول دستورالعمل قیمت شورا، با پیش فروش خودرو موافقت کنند به نسبت مبلغ پرداختی بابت پیش‌پرداخت، هر مشتری درصدی از قیمت رسمی خودرو را در زمان ثبت نام (نسبت به قیمت کارخانه) پرداخت کرده است در اینصورت سهمی از خودرو که پیش پرداخت آن قبلاً انجام شده مشمول هیچگونه تورم قیمتی احتمالی نخواهد شد و صرفاً بقیه سهم باقیمانده مشمول تورم بخشی احتمالی خواهد بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
مدیران خودرو هم افزایش قیمت رو برای ما حساب کرد و هم یک ریال بابت دیر کرد تحویل خودرو بما نداد و هم ماشین پر از خط و خش بهمون تحویل داد
خیلی مدیران حلال خور و کار درستی داره این مدیران خودرو.
با پیگیری که از شرکت سایپا داشتم به من اعلام کردن درصد افزایش قیمت شامل کل قیمت خودرو هست واعلام کردن هیچ بخشنامه ای مبنی بر مابالتفاوت دریافت نکردن
من با زحمت زیاد سال قبل پول پیش پرداخت یکساله ساینا اس را فراهم کردم الان که ۶۰ میلیون گرونش کردن و از طرفی شرکت سایپا خودش رو مکلف به رعایت مصوبه ۴۷۳ نمیدونه و افزایش قیمت شامل پرداخت قبلی هم میشه .. و هرچی تماس میگیریم کسی پاسخگو نیست !!! یعنی شرکت سایپا قانون رو هم قبول نداره ؟
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی