بازدید 2461
۶

حذف ممنوعیت نامزدی نمایندگان با سه دوره نمایندگی

رئیس مجلس شورای اسلامی از حذف موضوع ممنوعیت ثبت نام داوطلبان با سه دوره سابقه نمایندگی در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۱۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱ 16 April 2023

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس بیان کرد: تبصره سه ماده ۱۲ این طرح که خیلی در رسانه‌ها بحث برانگیز شد و به ممنوعیت ثبت نام داوطلبان با سابقه سه دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی باز می‌گشت از این طرح حذف شده است. قبلا هم این موضوع مطرح شده و شورای نگهبان آن را رد کردند اکنون نیز کمیسیون امور داخلی این موضوع را حذف کرده است چرا که ابهام دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: کمیسیون مصوب کرده بود که ثبت نام داوطلبان با سابقه سه دوره نمایندگی ممنوع است ولی این سوال پیش می‌آمد که نمایندگانی که سابقه چهار دوره و پنج دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی را دارند چه؟ آیا این‌که منظور سه دوره متناوب نمایندگی است یا این‌که سه بار در مقاطع مختلف نماینده بوده است. با توجه به ابهامی که وجود داشت این موضوع حذف شده است. از آنجا که رسانه‌ها به این موضوع پرداخته‌اند خواستم اطلاع رسانی کنم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
پس به سلامتی برنامه است که همین ترکیب ارمانی و درخشان مجلس در دور بعد هم تکرار بشود!!!!
اينقدر كه به فكر پست و مقام خودتون هستيد ؛ اي كاش يكهزارمش به فكر اين مردم بوديد . همون مردمي كه اسمش را به يدك مي كشيد
مثل همیشه به جای حل مسئله، صورت مسئله پاک شد
اولا کی رای میده که تو نگران مثلا اصلاح طلب ها شدی؟ تکلیف خودت چی میشه؟
کسی که سه دوره (12سال)نماینده مجلس بوده و هیچ گلی به سر مشکلات عدیده مملکت نزده بعد از این چه گلی به سر مملکت می خواهد و می تواند بزند ؟
یه عده تو مجلس نشستن بجای اینکه نماینده مردم برای رفع مشکلاتشون باشن قفط به این فکر مشغولن که چجوری یک دوره بیشتر روی صندلی مجلس بشینن و از رانت های مخلتف بهره ببرن
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022