بازدید 3862

ثبت ۴.۷ میلیون تخلف سرعت غیرمجاز در جاده‌ها

وزارت راه و شهرسازی از ثبت ۴.۷ میلیون تخلف سرعت غیرمجاز در جاده‌های کشور خبر داد که از این تعداد ۱.۸ میلیون خودرو سرعت متوسط غیرمجاز داشته‌اند.
کد خبر: ۱۱۶۹۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲ 02 April 2023

به گزارش «تابناک»، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، ۱۸۷۲ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور متعلق به سازمان راهداری در محورهای برون شهری وجود دارد که از ۲۴ اسفند تا ۱۱ فروردین تردد ۳۰۴ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۴ پلاک خودرو را در محورهای برون شهری ثبت کرده اند.

سامانه‌های فعال در مدت ذکر شده سرعت لحظه‌ای غیرمجاز ۲ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۷۰۹ پلاک خودرو را ثبت کرده است. همچنین یک میلیون و ۷۹۹ هزار و ۱۹۳ پلاک ثبت شده، سرعت متوسط غیرمجاز داشته‌اند.

از روز ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا صبح روز ۱۲ فروردین ۵ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۱۵۲ نفر برای مسافرت از حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای استفاده کرده‌اند. از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۸ درصد و سواری کرایه ۱۵.۲ درصد بوده است.

همچنین ۱.۴ میلیون نفر از طریق راه‌آهن، حدود ۲.۳ میلیون نفر از طریق هواپیما و حدود ۳.۱ میلیون نفر نیز از طریق حمل‌ونقل دریایی در ایام طرح نوروزی جابجا شده‌اند.

تردد بین استانی به سیستان و بلوچستان ۲۰ درصد، اردبیل ۱۸ درصد، خوزستان ۱۷ درصد، کرمان ۱۶ درصد و ایلام ۱۵ درصد افزایش یافته است.

در ۱۷ روز طرح نوروزی، تهران، البرز، مرکزی، قم، قزوین، اصفهان و مازندران استان‌های پرتردد بوده‌اند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۱
کسری بودجه دولت تامین شد
هر یک را حد اقل 100 میلیون جریمه کنید. درصدی از این سرعت های غیر مجار باعث مرگ بی گناهان شده است.
راهنمایی و رانندگی با این همه پول جریمه که داره به جیب میزنه حداقل جاده ها رو درست بکنه پر از چاله بدون تابلو بدون چراغ . فقط پول گرفتن بلد هستید؟؟ این پولها را چه میکنید؟
اگر هر تخلف را فقط 50هزار تومن در نظر بگیریم می شود دوهزارمیلیارد ریال خدا بده برکت.
به جای اینکه جاده ها رو درست کنین و خودروی با کیفیت دست مردم بدین، فقط بلدین محدودیت ایجاد کنین. سرعت رو توو جاده میارین رو ۸۵ کیلومتر و پلیساتون کمین میکنن هرکی بیشتر بره رو جریمه میکنن.
وزارت راه و شهرسازی به جای جریمه خودروها برای چند کیلومتر سرعت بیشتر وصعیت اسفبار جاده ها رو که بیشتر به جاده مالرو شباهت پیدا کرده ترمیم کن
خدا برکت بده !!!هر قبض جریمه را میانگین 100 هزارتومان حساب کنید ببینید چه پول هنگفتی میرود به جیب جناب رییسی
چه پول جریمه ای دولت به جیب می زنه
خدا برکت بده ، همه اش ثروت برای راهنمایی رانندگی هست
جای تأسف داره که پلیس راهور برای کسب درآمد بیشتر بدون تغییر تابلوهای محدودیت سرعت اقدام به کاهش سرعت مجاز در بسیاری از محورها کرده!
من در محور تهران شیراز با اینکه در تمام طول مسیر از سرعت مجاز تجاوز نکردم، 4 جریمه برام اومده. بعداً متوجه شدم که در اخبار گفتند سرعت مجاز 10 کیلومتر در تمام محورها کم شده! ما که اخبار نگاه نمیکنیم تکلیفمون چیه؟
منبع درامد و چاه نفتی برای نیروی انتظامی و وزارت راه شده است بخصوص در مسیر شیراز به اصفهان
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم